Стислий огляд подій

Віра Шавалюк – вже десять років очолює ЗАГС у Сокалі

Віру Шавалюк у Сокалі знає чи не кожен. Адже в різних випадках: у когось в сім’ю прийшла радість – народилася дитинка, хтось надумав одружитись чи розлучитись, а у декого – помер хтось із рідних, усі йдуть у відділ реєстрації актів цивільного стану, де їм завжди допоможе начальник відділу Віра Шавалюк.

Вона вже десять років очолює місцевий ЗАГС. В 2003 році прийшла сюди і одразу зрозуміла, що ця робота – все її життя.

Нелегко було на початках, бо все нове, невідоме, але вчилася, шукала поради в інших керівників районних ВРАЦС і малопомалу набралася досвіду.

За десять років чимало змінилося. Приміщення відділу відремонтували, провели реконструкцію залу для урочистих подій, також нині ВРАЦС має нове приміщення архіву. Це вдалося зробити завдяки підтримці і допомозі начальника Головного управління юстиції у Львівській області Андрія Багряка, який з розумінням поставився до цих проблем і виділив кошти на ремонт.

В минулому році працівники РАЦСу зареєстрували 1079 народжень, 1256 смертей, 543 пари стали на рушничок подружнього життя, а 41 – звільнились від уз Гіменея і отримали свідоцтво про розірвання шлюбу. З сумом начальник відділу констатує, що останнім часом частіше стали розлучатись молоді пари, які разом прожили лише рікдва.

Запитую, чи легко працювати? А Віра Григорівна лише посміхається, і, трохи подумавши, каже: до нас приходять з різними питаннями. Коли хтось народився чи одружився – радіємо за сім’ю, а коли родина зазнає втрати – співчуваємо. Іноді приходить людина писати заяву на розлучення і розповідає нам історію життя, нарікає на чоловіка чи жінку, мусимо всіх вислухати, бо така у нас робота. А далі намагаємось переконати, що, може, варто щось змінити і спробувати жити поновому, з чистого аркуша, хоча рідко хто на це зважає.

Ця невисока красива жінка всюди встигає. На роботі вона – мудрий керівник, наставник для молодих спеціалістів, які завжди шукають в неї підтримки і розради. Вдома – кохана дружина і любляча матуся, разом з чоловіком Юрієм виховують двох чарівних донечок – Богдану і Олександру. Старша навчається у Львові, молодша – школярка. А ще пані Віра, як справжня українка, гарно співає, має хороший голос. Жодне свято у рідному Савчині не обходиться без участі родини Шавалюків.

Чимало хороших слів про неї сказав і начальник Сокальського управління юстиції Андрій Олесько: «Віра Григорівна – ділова, активна жінка, мудрий і виважений керівник. В управління юстиції не поступало скарг чи звернень громадян щодо роботи відділу, який вона очолює. А ще Сокальський районний відділ реєстрації актів цивільного стану є одним з лідерів у Львівській області з наповнення Державного реєстру актових записів. Крім того, пані Віра є членом опікунської ради, яка створена при райдержадміністрації».

– Віра – член виконкому Савчинської сільської ради, активний учасник художньої самодіяльності. На святах, які проводимо в Народному домі, вона часто є ведучою, а ще разом з донечкою гарно співають. Родина дуже любить квіти, вони цвітуть навколо їх будинку з ранньої весни до пізньої осені. Подружжя Юрія та Віри Шавалюків має біля хати прекрасний сад, в якому часто влітку відпочивають усією родиною. Вони – зразкова сім’я в Савчині, – ділиться думками односельчанин Василь Панченко.

Нещодавно побувала на урочистому обряді одруження, який проводила Віра Шавалюк. Чудова українська вишиванка, в яку була одягнена начальник відділу РАЦС, милозвучний голос додавали обряду одруження ще більшої святковості. І нехай біля Сокальського ВРАЦСу частіше лунають вигуки «Гірко!», бо тут залюбки розділять з вами приємні моменти в житті.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.