В Україні триває мобілізація. Нам потрібно зупинити ворога, бо сам він не зупиниться.
Але люди бояться потрапити на фронт (і це зрозуміло), тож провокують і деколи звинувачують працівників Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП), мовляв, це вони почали війну.
Віталій Смілка – кіборг-захисник Донецького аеропорту, учасник Антитерористичної операції на Сході України та миротворчої місії в Іраку, а також голова спілки АТО Городоччини – після поранення, отриманого на фронті, служить в одному з ТЦК Львівщини.
“Є настільки болюче питання. Той негатив іноді тебе ріже, прямо в серце, б’ють так словами, не замислюючись. Особливо, розуміючи, скільки друзів загинуло, стали інвалідами”, – розповів він про роботу в ТЦК.
За словами Смілки, іноді йому здається, що на передовій було простіше, ніж із нашими людьми.
“Там чітко зрозуміло, що є ворог, знаєш де він. А інколи спілкуєшся з такими людьми, які в очі кажуть, що ви цю війну “наскакали” ще у 2014 році на Майдані. І ти не можеш нічого зробити йому. Що йому сказати? А він тебе провокує, мовляв, ви спровокували цю війну. І ще звинувачення. А ти себе з останніх сил стримуєш. Або кажуть: а що, у нас війна? Я кажу: добре, давайте поїдемо на Марсове поле у нас у Львові, і ви на могилах тих хлопців скажіть, що в нас війни немає”, – розповів він про враження від роботи в ТЦК.
Смілка вже розповідав, що намагається не встрявати в суперечки з людьми, коли під час роботи в патрулях оповіщення відбувається перевірка документів чоловіків мобілізаційного віку. Але неодноразово чув від них, “що я здоровий і сиджу в тилу”.
“Що я маю робити? Знімати штани і показувати свої ноги, де вирвано м’ясо і сухожилля? Або розповідати як мені з голови викачували кісту після контузії? Вони ж нічого не чують. Тому я й нічого не пояснюю. Намагаюся взяти себе в руки і виконувати свою роботу. Хоча всередині закипаю”, – розповів він.
Нагадаємо, член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз заявила, що якщо протягом найближчих 3-4 місяців буде позитивна динаміка щодо мобілізації, то в жовтні можливий розгляд проєкту закону про демобілізаційні заходи.