Стислий огляд подій

Вперше в Україні лікарі у Львові прооперували стравохід за допомогою робота Da Vinci

Пацієнтка – 34-річна Мирослава з Львівщини. Останні два місяці жінка не могла уже навіть ковтнути води, аби не спровокувати блювання. Схудла на 10 кілограмів. Причина – ахалазія стравоходу, тобто порушення його функції під час прийому їжі – діагноз, який за статистикою спіткає лише 0,001% людей на планеті.

Про рідкісну патологію Мирослава довідалася лише цього місяця, коли звернулася до Лікарні швидкої допомоги Першого територіального медичного об’єднання міста Львова. До цього жінка два роки страждала спершу від шаленого дискомфорту, а потім і болю. Їжа, яку вона вживала, поверталася. Проблемою було навіть зробити ковток води.

У такому стані Мирослава і потрапила до лікарні. Огляд із рентгеном одразу виявив ахалазію стравоходу.

Раніше єдиним методом повернути жінку до нормального життя була операція з розрізом грудної клітки і черевної порожнини. Та завдяки роботичній системі Da Vinci складне хірургічне втручання нашим лікарям вдалося зробити через чотири маленькі проколи. Це дозволило зменшити як травматизм під час операції, так і ризик рецидивів після. Руки робота розсікли м’язеву оболонку стравоходу, яка й провокували спазм.

Далі сформували антирефлюксну манжетку, щоб вміст з шлунку не потрапляв в стравохід.

Такий спосіб втручання значно скоротив і час реабілітації. Уже через день після втручання Мирослава поїхала додому до двох своїх діток. Нині вона почувається добре і знову нарешті, як усі люди, може їсти і пити.

315589915
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.