Стислий огляд подій

З нагоди 32-ї річниці Чорнобильської трагедії допомогу отримають 198 громадян Сокальщини

В управлінні соціального захисту населення Сокальської РДА на обліку перебуває 231 особа з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи з них: 21 учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії; 76 учасників 2 категорії та 13 – 3 категорії.

На виконання Програми соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району на 2018 рік із коштів місцевого бюджету до 32 річниці з дня аварії на ЧАЕС виплачено матеріальну допомогу особам постраждалим  від Чорнобильської катастрофи в розмірі 500 грн на особу. Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи управлінням соціального захисту населення Сокальської РДА здійснюється нарахування та виплата допомог, надаються пільги на житлово-комунальні послуги та на придбання твердого палива в межах норм передбачених чинним законодавством.

Постановою Кабінетом Міністрів України від 2016 року затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок трагедії. Даним Порядком передбачено укладання тристоронньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждалій особі забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення. Послуги на санаторно-курортне лікування надаються особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та дітям-інвалідам – інвалідність, яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Для постраждалих громадян 1 категорії та дітей, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, які не бажають отримати санаторно-курортне лікування, передбачено отримання за їх бажанням грошової компенсації. Особи, які бажають отримати путівку або компенсацію повинні до 15 жовтня цього року подати заяву, довідку форми 0-70 для отримання путівки або компенсації на наступний рік в управління соціального захисту населення Сокальської РДА за адресою м.Сокаль вул.Героїв УПА,11 телефон для довідок: 7-20-66.

Голос Сокальщини на GoogleNews