Стислий огляд подій

За незаконний посів маку – штраф

Багато громадян ігнорують вимоги законодавства про заборону посіву маку та конопель, думаючи, що вирощуючи дані культури для особистих цілей, або залишаючи рости їх на своєму городі виключно для краси, вони уникнуть встановленої відповідальності.

Нагадуємо: за незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель статтею 1062 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркомістких рослин.

Посів або вирощування снотворного маку чи конопель у великих кількостях тягне за собою кримінальну відповідальність. Статтею 310 Кримінального кодексу України передбачено за вчинення таких протиправних дій покарання у вигляді штрафу або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі строком до трьох років або позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Таке ж покарання несуть особи за незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель, якщо вказані діяння було здійснено за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, або якщо особу було раніше притягнуто до кримінальної відповідальності за незаконні дії з наркотичними засобами чи наркомісткими рослинами.

Шановні громадяни! Якщо вам що-небудь відомо про осіб, які займаються вирощуванням і продажем наркомістких культур, інших видів наркотичних засобів, або осіб, які їх купують, не залишайтеся байдужими та повідомте правоохоронні органи.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.