Головна / Стислий огляд подій / Жінці – рівні права

Жінці – рівні права

Засідання Координаційної ради з питань молодіжної політики вела заступник голови райдержадміністрації Лариса Фарин, де були присутні представники структурних підрозділів райдержадміністрації, заступники директорів шкіл з навчальновиховної роботи, директор Сокальського професійного ліцею О. Красільчук.

 Питання «Гендерна політика в районі» висвітлила головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту РДА, заступник голови Координаційної ради Ольга Скребуха. Вона наголосила, що гендерна політика передбачає однаковий правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства, розповіла про роботу із сім’ями, що зазнали насильства. Зокрема, спільно зі службою у справах дітей, районним центром соціальних служб для сім“ї, дітей та молоді виїжджали у родини, де було вчинено насильство, проводили бесіди з їх членами. Розповсюджували інформаційні матеріали на тему: «Ми – різні, але ми – рівні», підручники про майнові права подружжя. Оздоровлено дітей із таких сімей. Доповідач акцентувала увагу на тому, що одна з головних причин, які ведуть до непорозумінь у сім“ї, а згодом і до розірвання шлюбів, є вживання алкоголю. «Зелений змій» спонукає чоловіків до вчинення матеріального, психологічного, фізичного насильства у сім“ях.
 
Інформував про законодавче забезпечення гендерної рівності в Україні начальник управління юстиції Андрій Олесько, він назвав кілька законодавчих актів України, в яких відображений гендерний паритет. А також зазначив, що діючі механізми та інструментарії забезпечення гендерної рівності в Україні досі залишаються недосконалими, бо в українському суспільстві ще існують стереотипи щодо ролей та обов’язків жінок і чоловіків.
 
Думки з приводу гендерної політики в районі висловили начальник служби у справах дітей Сокальської РДА Галина Федаш, заступник директора Сокальського районного центру зайнятості Світлана Коробко, методист відділу освіти Андрій Дзьоба, головний спеціаліст відділу культури та туризму РДА Наталія Якубишин. 
 
Директор Сокальського професійного ліцею Ольга Красільчук розповіла про просвітницьку роботу, яка проводиться в навчальному закладі з дітьми-сиротами, а також молодими матерями, які самостійно виховують дітей, навчаючись у ліцеї, наголосила на ролі жінкипідприємця. 
 
Координаційна рада з питань молодіжної політики вирішила активізувати роботу щодо проблем насильства в сім’ї з батьками, всебічно інформувати громадськість про дотримання Закону України «Про забезпечення рівних прав жінок і чоловіків», провести засідання лідерів учнівського парламенту з проблем гендерної рівності, насильства в сім’ї.
 
Заступник голови райдержадміністрації, голова Координаційної ради Лариса Фарин подякувала присутнім за активну участь в обговоренні цього питання.
 
Любов ПУЗИЧ.
Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!