Новини райдержадміністрації

Делегація Сокальської районної ради відвідала Замойський повіт Республіка Польща

17 січня делегація Сокальської районної ради із робочим візитом побувала в Замойському повіті Республіка Польща. Делегацію у складі заступника голови районної ради Василя Бойка, депутата районної ради Василя Сорочука, начальника фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галини Леонової очолював голова Сокальської районної ради Микола Пасько. Представники нашого району зустрілись із новообраним старостою Замойського повіту Станіславом Гречком, віце-старостою  Вітольдом Маручем та іншими посадовими особами Замойського повіту.

Делегація Сокальської районної ради відвідала Замойський повіт Республіка ПольщаЗустріч відбулась в рамках реалізації спільного міжнародного проекту «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів» в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020». Згідно з проектом, у трьох радах Сокальського району (Жвирківській селищній, Опільській та Савчинській сільських) будуть капітально відремонтовані три комунальні дороги. Аналогічні роботи будуть проведені і на певному відрізку дороги у Замойському повіті у Польщі. Розмір гранту ЄС для дорожнього проекту – 2 025 509,74 євро, з них грант ЄС для України – 265 119,39 євро.

Учасники зустрічі обговорили стан реалізації вищеназваного проекту, терміни його виконання, механізм оплати ремонтних робіт.

Микола Пасько повідомив, що Сокальський район спільно з польськими та білоруськими партнерами у 2018 році став переможцем ще у двох проектах в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020». Це туристичний – «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних  маршрутів» і медичний –  «На допомогу. Підвищення доступності медичних послуг в надзвичайних  ситуаціях через співпрацю служби екстреної медичної допомоги в прикордонному районі  Польщі, Білорусі та України». Окремо Микола Пасько порушив проблему закриття сегменту пішого переходу Угринів-Долгобичув. Староста Замойського повіту Станіслав Гречко пообіцяв обговорити це питання з керівництвом Люблінського воєводства.

Делегація Сокальської районної ради відвідала Замойський повіт Республіка ПольщаТакож в ході зустрічі присутні обмінялись пропозиціями щодо подальших можливих напрямків співпраці в галузі культури та освіти. Зокрема, староста Станіслав Гречко запропонував надати можливість дітям старшого віку здобувати освіту у польських школах, а голова районної ради Микола Пасько запропонував погодити календарний план проведення культурних заходів для участі в них творчих колективів та молоді як з польської так і української сторони.

На завершення голова Сокальської районної ради Микола Пасько подякував за дружній прийом і запросив польських партнерів Замойського повіту також відвідати наш край.585627480

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.