Перед початком роботи колегії голова Сокальської райдержадміністрації Микола Мисак поінформував присутніх про проблемні питання, над якими довелось працювати останнім часом, а також про важливі події, які відбулися.
Горіння торфу неподалік м. Белза голова РДА М. Мисак класифікував, як подію, що могла спричинити надзвичайну ситуацію. Аби погасити вогонь, задіяли значні фінансові, матеріальні, людські ресурси. Більше шістдесяти осіб боролися з пожежею. Добре спрацювали підрозділи з надзвичайних ситуацій Сокаля, Белза, Великих Мостів, а також працівники управлінь з надзвичайних ситуацій у Львівській області й водного та лісового господарства. Не стояли осторонь і мешканці села Хлівчани, котрі активно допомагали пожежникам. Впродовж тижня вогонь ліквідували. За попередніми даними, витрачено понад 100 тис. грн. з бюджету району. Голова РДА Микола Мисак оприлюднив на колегії цю інформацію задля того, аби в майбутньому спільно запобігати подібним ситуаціям. Бо, на жаль, 29 листопада знову підпалили суху траву біля села Корчівки і частково зайнявся торф. Вдалося власними силами ліквідувати пожежу.
Також голова райдержадміністрації Микола Мисак поінформував присутніх, що під час зустрічі з головою ОДА Михайлом Костюком він акцентував увагу на двох проблемних питаннях Сокальського району: дорога до митного переходу УгринівДолгобичів та борги Червоноградської автобази. Стосовно митного переходу, то документацію передали прем`єрміністру України Миколі Азарову під час його відвідин Львівщини.
Опісля з першого питання виступила начальник відділу економічного аналізу, інвестиційної політики та підприємництва управління економіки Сокальської РДА Лілія Смолярчук, котра звітувала про підсумки роботи територіальногосподарського комплексу Сокальського району за 9 місяців. Обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах підприємств (без ПДВ та акцизу) за 9 місяців цього року склав 830,7 млн. грн., що більше відповідного періоду минулого року на 20 відсотків. Питома вага обсягу реалізованої продукції району в загальнообласному обсязі склала 3,8 відсотка.
Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку району за весь період інвестування склав на 1 жовтня більше сімнадцяти мільйонів доларів США. За січеньвересень 2011 року надійшло 1,68 млн. дол. США інвестицій. Приріст до початку року склав 13 відсотків.
Станом на 1 жовтня до місцевого бюджету забезпечено надходження податків та зборів в сумі 77 478,7 тис. грн., що на 10744,0 тис. грн. більше від зібраних податків та зборів за відповідний період попереднього року. Доведені планові завдання виконано на 107,4 відсотка, або на 5 370,0 тис. грн. більше.
Середньомісячна заробітна плата по району за дев’ять місяців цього року зросла до відповідного періоду торік на 23,5 відсотка і на 1 жовтня 2011 року склала 2879,3 грн., що більше проти середньообласної на 30,8 % (678 грн.)
Середній розмір пенсії по району на 1 січня цього року становив 1043,11 грн., а на 1 жовтня 1102,45 грн. (108,6% до відповідного періоду торік).
Проте у січнівересні 2011 року обсяги видобутку вугілля зменшились на 12,9%, або на 112 тис.тонн. Основна проблема недостатній обсяг Державної фінансової підтримки. За дев’ять місяців 2011 року отримано Державної фінансової підтримки на часткове покриття витрат із собівартості в сумі 431,3 млн. грн. при потребі 539,1 (80%).
В тяжкому фінансовому становищі, за результатами фінансовогосподарської діяльності за дев’ять місяців є МКП "Сокальтеплокомуненерго" Збитки підприємства склали 1,9 млн.грн., заборгованість за спожитий газ 2,7 млн. грн.
Невирішеним залишається питання ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, яка на 1 жовтня без нарахувань склала 2693,6 тис. грн.
Щодо зменшення вуглевидобутку у "Львівській вугільній компанії", то тут є об`єктивні і суб’єктивні причини, відзначив при обговоренні цього питання Микола Мисак. Насамперед, це неналежного рівня фінансова підтримка підприємства державою. Ситуація стабілізується, певна робота проводиться у Києві.
Також керівник райдержадміністрації поінформував присутніх про перевиконання дохідної частини місцевого бюджету.
В обговоренні взяли участь керівники господарських, комунальних підрозділів. Прийнято відповідне рішення.
Про роботу виконавчого комітету Лучицької сільської ради доповідав сільський голова Володимир Черечін, а співдоповідала керівник апарату РДА Марія Христинич. Загострено увагу на таких проблемах: в сільській амбулаторії немає терапевта, у Лучицях хочуть закрити філію Ощадбанку. І далі погані дороги, хоча Сокальський райавтодор ремонтував відтинок від Лещатова до Лучиць, але якість погана, ще не проведений Інтернет у сільську раду, розважальні заклади працюють довше, ніж до 22 год., не передано приміщення колишнього дитячого садка на баланс сільської ради.
З третього питання про стан функціонування дитячого будинку сімейного типу та прийомних сімей на території Сокальського району не було потреби доповідати, бо демонстрували фільм, у якому члени колегії та присутні побачили, в яких умовах живуть прийомні діти, як ними опікуються прийомні батьки, відчули атмосферу домашнього затишку, тепла і любові.
Про виконання заходів щодо забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об`єктів громадського та житлового призначення за 2011 рік доповідав начальник управління праці та соціального захисту населення Сокальської РДА Володимир Огінський. У рішенні серед інших пунктів зазначено: рекомендувати Сокальському міському голові Б. Зарічному забезпечити доступність в підпорядкованих абонентських відділах комунальних підприємств та виконати заходи з пониження бордюр по вулицях м. Сокаля.
Оксана ПРОЦЬ.