Новини райдержадміністрації

На Сокальщині гасять торфи

Минулого тижня в райдержадміністрації пройшло засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Вів його голова РДА Олег Кожушко.

 На засіданні йшлося про те, що горять торфи біля сіл Корчів та Стаївка. Горять на людських паях та мисливських угіддях. Корчівський сільський голова Галина Сідельник підкреслила, що ці площі поза-роста-ли травою та півтораметровою лозою, які люди спалюють. Начальник оперативно-координаційного центру Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій полковник цивільного захисту Сергій Пехник зазначив, що для гасіння пожеж нема пального. Начальник управління агропромислового розвитку РДА Ігор Шайнога наголосив, що люди самі нищать землю, свою власність. Голова районної ради Ігор Дацюк зазначив, що потрібно більш суворо карати тих, хто, незважаючи на неодноразові попередження, і далі спалює суху траву. Для придбання пального вирішено виділити 15 тис. грн. з резервного фонду.

15 листопада вогнеборці приборкували займання. Їм вдалося ліквідувати горіння на площі 2 га, а біля с. Борове – повністю загасити горіння торфу окремими осередками на площі 0,5 га.

Торф’яні пожежі відрізняються від інших пожеж тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. Складність їх гасіння полягає у тому, що горіння проникає у більш глибокі шари торфу. Вогню на поверхні землі немає, лише інколи він пробивається з-під землі, але швидко зникає. У той час дим  огортає всю торф’яну площу. Таке горіння може тривати місяцями.

Валентина БЛУДОВА. 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.