Головна / Новини райдержадміністрації / Голландських волонтерів вітали у Сокалі

Голландських волонтерів вітали у Сокалі

За доброю традицією, як і щороку напередодні Великодніх свят, в Сокаль надійшла гуманітарна допомога з Голландії. Її отримали в районній Асоціації інвалідів, Сокальській школі №5.

В райдержадміністрації відбулась зустріч керівників району з представниками благодійної фундації "Голландія  Україна. Гуманітарна допомога і транспорт" з Нідерландів. Вітаючи їх, голова РДА Микола Мисак, зокрема, сказав:

– Дякую, що ви стільки років виконуєте цю благородну місію  возите гуманітарну допомогу. Ми звернулися в Львівську облдержадміністрацію з проханням відзначити вашу безкорисливу жертовну працю. Думаю найближчим часом ви отримаєте ці відзнаки. Хочу вибачитись за прикрий інцидент, який стався в минулому році, були певні помилки, більше їх не допустимо.

Очільник району вручив грамоти і подарунки координатору проектів благодійної фундації "ГолландіяУкраїна. Гуманітарна допомога і транспорт" Адріану Гармсену, водію, волонтеру Паскалю Рулоффсу, водію Брааму Фаасу. Він також подякував за плідну працю волонтеру фундації, перекладачу Марії Покальчук, яка вкладає в цю роботу чимало зусиль і душі.

Голова районної ради Ігор Дацюк також подякував гостям за їх нелегку жертовну працю.

– Чотирнадцять разів ви привозили гуманітарну допомогу. Це дало можливість покращити матеріальнотехнічний стан закладів освіти, охорони здоров’я, відзначив він. Щиро вдячні вам за це.

Заступник Сокальського міського голови Вадим Кондратюк висловив побажання до подальшої співпраці, пообіцяв підтримку і допомогу. Він також зазначив, що міська рада почала співпрацювати в гуманітарних напрямках з Львівським католицьким університетом, де координатором проектів є також голландець Лорент Наувен.

Адріана Гармсена знають багато сокальчан. Як підкреслила голова районної Асоціації інвалідів Ніна Сергєєва, він завжди веселий, усміхнений, випромінює позитивну енергетику, заряджає на добрі справи. Допоміг не одному інваліду, зокрема багато зробив для Оксани Швед (нині Кононової), яка очолює реабілітаційний Центр неповносправних "Промінь надії", його створення також ініціював, допомагав організовувати, опікувався ним пан Адріан. Має у нас багато друзів, дехто з них гостював у нього вдома.

Адріан Гармсен розповів про свою діяльність у фундації:

– Я почав працювати у фундації в 1993 році, вона тоді мала назву "Голландія  Польща. Гуманітарна допомога і транспорт". Спочатку було багато труднощів: зі складами, візами. Щоб їх оформити мусив їхати в Брюссель, бо більше ніде не було амбасади. Мав в чемодані 35 паспортів, всього конвою, який їхав на Україну. Багато допоміг з візами, оформленням документів тодішній посол України Борис Тарасюк.

Перший раз ми приїхали 5 тірами (вантажні автомобілі  авт.). Їхали в невідоме, бо ніхто не знав, що таке Україна, які там люди, як нас зустрінуть. Але враження добрі, незважаючи, що дороги погані. Якби не було добре, ми б ніколи не повернулись. А те, що ми повертались сюди чотирнадцять разів означає, що бачили результат своєї роботи. На другий рік вже було чотирнадцять машин. Але на нещастя помер голова фундації і через це виникли деякі непорозуміння, потрібно було перейняти справи, розібратись, хто, куди, як і з чим їде. Я почав працювати секретарем фундації, бо розбирався в паперах і мав певний досвід. І робив цю роботу десять років. Спочатку мав великий ентузіазм, все хотів зробити якнайкраще, на це йшло дуже багато енергії. Пізніше у фундацію прийшов пенсіонер, колишній капітан океанського лайнера, і став секретарем, а я  знову координатором.

Перший раз, в 1998 році, нас троє приїхало з робочим візитом. Депутат обласної ради, голова правління Львівського відділення Всеукраїнського фонду “Реабілітація інвалідів” Ярослав Грибальський скерував нас у Сокаль. Вперше ми приїхали в Лешківський психоневрологічний інтернат, а потім були Сокальська центральна районна лікарня, школи… За цей період більше 40 водіїв побували у Сокалі і привезли 400 тонн вантажу. Настав час мені відійти від цих справ, бо маю проблеми із здоров’ям та сімейні. Не кажу, що забуду Сокаль, можливо робитиму менші проекти.

Слово взяв Паскаль Рулоффс:

– Я бізнесмен, маю власну транспортну компанію. В 1996 році вперше взяв участь в конвої. Перші поїздки були в Польщу, в 2001-ому приїхав на Україну, у Львів. Наступного разу  в Сокаль і з того часу у вас уже вшосте. Чим частіше приїжджаю сюди, тим більше людей пізнаю. Це був привілей  приїхати в Сокаль. Шкода, що Адріан припиняє свою діяльність, бо я би ще приїжджав. Бачу деякі покращення на Україні, наприклад, на кордоні (перший раз стояли 12 годин, за цей час проїжджаємо Голландію і Німеччину), митники не мали приємних обличь.

Останній раз в Шегинях митники були дуже привітні, швидко, за 7 годин справились з паперовою роботою, бо вже мають комп’ютери.

Слова подяки голландським волонтерам висловили голова районної Асоціації інвалідів Ніна Сергєєва, директор школи №5, депутат Сокальської міської ради Валентина Михайлевич, яка, зокрема, сказала:

– Ми завжди були вдячні будьякій допомозі школі. Почали співпрацю, коли матеріальнотехнічна база в школах була на низькому рівні. Це були перші комп’ютери в Сокалі. Шість років ми отримували гуманітарну допомогу, ділились нею з навчальними закладами району. Багато шкіл району дякують вам за це. Сподіваємось, що ви цю роботу продовжите.

…Маленька і далека країна Голландія. Але в неї велике серце, якого вистачає зігріти і українців.

Валентина БЛУДОВА.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!