Новини райдержадміністрації

Грошову допомогу на Львівщині отримують більше 19 тисяч малозабезпечених сімей

Станом на 01.06.2020 в області 19 153 малозабезпечених сімей, де виховуються 37 015 дітей, отримують щомісячну грошову допомогу, які з поважних або незалежних причин мають середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Із зазначеної кількості допомогу одержують 6 946 багатодітних сімей, де виховуються 25 013 дітей. Зазначена допомогу є суттєвою державною фінансовою підтримкою, особливо під час карантину.

Ця допомога призначається відповідно до закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та Постанови Кабінету міністрів України від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям». При розрахунку застосовується прожитковий мінімум для сім’ї — визначена для кожної сім’ї, залежно від її складу, сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України „Про прожитковий мінімум» для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення. При цьому право сім’ї на цю допомогу залежить не лише від доходів, але і від майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів.

Середній розмір щомісячної виплати в області становить 4081,331 грн, зокрема, найменший розмір у м. Моршин – 2121 грн, найбільший – у Сколівському районі, 5813,29 грн.

Варто відмітити, що виплата допомоги на період карантину та на один місяць після дати його відміни продовжує проводитись без звернення до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі відповідних документів, необхідних для визначення права на її отримання та розміру допомоги, поданих заявником. Наприклад, якщо допомога була призначена по 31.04.2020 р., то з травня її виплату продовжено автоматично, але після закінчення карантину заявнику необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем перебування на обліку із заявою та документами для здійснення перерахунку розміру виплаченої допомоги. У разі коли за результатами проведеного перерахунку розмір отриманої допомоги був меншим, орган соціального захисту населення проводить доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги. Якщо не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачений під час карантину – надміру виплачена сума допомоги буде стягуватись з дотриманням норм чинного законодавства у розмірі не більше як 20 відсотків суми виплаченої допомоги в подальшому.

Голос Сокальщини на GoogleNews