Головна / Новини райдержадміністрації / Як працювала спостережна комісія…

Як працювала спостережна комісія…

Спостережна комісія Сокальської райдержадміністрації працює на підставі Положення про спостережну комісію Сокальської райдержадміністрації, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 22 серпня 2012 року №412, плану роботи на 2013 рік, в складі 8 осіб, з них 4 члени громадських організацій, 1 фізична особа-громадянин України.

Впродовж 2013 року проведено 27 засідань спостережної комісії, на яких розглянули такі питання:

– про переведення засуджених із звичайних житлових приміщень колонії максимального рівня безпеки до звичайних житлових приміщень колонії середнього рівня безпеки; про переведення засуджених до колонії середнього рівня безпеки, до дільниці посиленого контролю, до дільниці ресоціалізації, до звичайних житлових приміщень установи та застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарань;

– про ситуацію в Сокальській ВК №47, що виникла в зв’язку з важкими погодними умовами;

– про роботу: Сокальського РЦСССДМ з особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі; Сокальського РВ ГУ МВС України з особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі; управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації з особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі; кримінально-виконавчої інспекції у Сокальському районі з особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі; відділення кримінальної міліції у справах дітей Сокальського РВ ГУ МВС України про стан проведення виховної роботи з відповідною цільовою групою;

– про виконання плану ресоціалізації за 2013 рік;

– інформування громадських організацій: БФ «Карітас», РО «Товариство Червоного Хреста», РО ВГО «Товариство Українських офіцерів» про здійснення ними громадського контролю в період не відбутої частини покарання особами, умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі;

– про навчально-виховний процес та професійну орієнтацію в установі ВК-47;

– про благодійну допомогу засудженим ВК-47;

– про залучення виробничого потенціалу ВК-47 в економіку району;

– про соціально-виховну, індивідуально-профілактичну роботу із засудженими особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі.

На засідання комісії неодноразово запрошувались та були присутніми голови місцевих рад, керівники центру зайнятості, відділу освіти, районного відділу міліції, кримінально-виконавчої інспекції, центру СССДМ, служби у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення, представники громадських організацій, представники ВК-47, Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області та інші.

Члени комісії були учасниками «круглих столів», організованих ВК №47, на яких у формі запитань та відповідей обговорили наболілі питання засуджених, а саме: підготовку до звільнення, паспортизацію, одруження, житлові проблеми, надання правової допомоги у кримінальних справах.

У спостережній комісії перебувають на обліку засуджені особи, які умовно-достроково звільнились з місць позбавлення волі.

Проведено рейди членів спостережної комісії, дільничних працівників міліції та представників місцевих рад, депутатів в ознайомленні з житлово-побутовими умовами осіб, які умовно-достроково звільнились з місць позбавлення волі, та їх життєвими проблемами.

Голова та члени комісії систематично відвідували ВК №47, вивчаючи стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення, умови утримання, праці, навчання, стан організації соціально-виховної роботи засуджених осіб.

На нарадах з органами місцевого самоврядування протягом 2013 року голова спостережної комісії систематично наголошувала на питаннях про соціально-виховну, індивідуально-профілактичну роботу з засудженими особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі та проживають на території району, з структурними підрозділами райдержадміністрації про виконання районної Програми залучення виробничого потенціалу ВК-47 в економіку району.

Між членами спостережної комісії розподілено обов’язки відповідно до вимог чинного законодавства та діючого Положення про спостережну комісію.

Діяльність спостережної комісії є відкритою та висвітлюється у місцевих засобах масової інформації.

В обов’язки голови спостережної комісії включено графік прийому засуджених, осіб звільнених з місць позбавлення волі, звільнених умовно-достроково з місць позбавлення волі, засуджених з іспитовим строком.

Протягом минулого року особи, звільнені з місць позбавлення волі, звільнені умовно-достроково з місць позбавлення волі, засуджені з іспитовим строком, на особистий прийом до голови спостережної комісії не звертались.

Голова спостережної комісії проводить особистий прийом осіб, які відбувають покарання в Сокальській ВК-47, безпосередньо у виправній колонії. За 2013 рік звернулось на особистий прийом 7 осіб.

Спостережна комісія співпрацює з громадськими організаціями району: «Карітас», Товариством Червоного Хреста, місіями релігійних організацій.

Сокальським РВ ГУМВС України у Львівській області та спостережною комісією райдержадміністрації було складено спільний план ресоціалізації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, на 2013 рік, який виконувався.

Марія ХРИСТИНИЧ,
голова спостережної комісії Сокальської РДА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!