Головна / Новини райдержадміністрації / Як працювала спостережна комісія…

Як працювала спостережна комісія…

Спостережна комісія Сокальської райдержадміністрації працює на підставі Положення про спостережну комісію Сокальської райдержадміністрації, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 22 серпня 2012 року №412, плану роботи на 2013 рік, в складі 8 осіб, з них 4 члени громадських організацій, 1 фізична особа-громадянин України.

Впродовж 2013 року проведено 27 засідань спостережної комісії, на яких розглянули такі питання:

– про переведення засуджених із звичайних житлових приміщень колонії максимального рівня безпеки до звичайних житлових приміщень колонії середнього рівня безпеки; про переведення засуджених до колонії середнього рівня безпеки, до дільниці посиленого контролю, до дільниці ресоціалізації, до звичайних житлових приміщень установи та застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарань;

– про ситуацію в Сокальській ВК №47, що виникла в зв’язку з важкими погодними умовами;

– про роботу: Сокальського РЦСССДМ з особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі; Сокальського РВ ГУ МВС України з особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі; управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації з особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі; кримінально-виконавчої інспекції у Сокальському районі з особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі; відділення кримінальної міліції у справах дітей Сокальського РВ ГУ МВС України про стан проведення виховної роботи з відповідною цільовою групою;

– про виконання плану ресоціалізації за 2013 рік;

– інформування громадських організацій: БФ «Карітас», РО «Товариство Червоного Хреста», РО ВГО «Товариство Українських офіцерів» про здійснення ними громадського контролю в період не відбутої частини покарання особами, умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі;

– про навчально-виховний процес та професійну орієнтацію в установі ВК-47;

– про благодійну допомогу засудженим ВК-47;

– про залучення виробничого потенціалу ВК-47 в економіку району;

– про соціально-виховну, індивідуально-профілактичну роботу із засудженими особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі.

На засідання комісії неодноразово запрошувались та були присутніми голови місцевих рад, керівники центру зайнятості, відділу освіти, районного відділу міліції, кримінально-виконавчої інспекції, центру СССДМ, служби у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення, представники громадських організацій, представники ВК-47, Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області та інші.

Члени комісії були учасниками «круглих столів», організованих ВК №47, на яких у формі запитань та відповідей обговорили наболілі питання засуджених, а саме: підготовку до звільнення, паспортизацію, одруження, житлові проблеми, надання правової допомоги у кримінальних справах.

У спостережній комісії перебувають на обліку засуджені особи, які умовно-достроково звільнились з місць позбавлення волі.

Проведено рейди членів спостережної комісії, дільничних працівників міліції та представників місцевих рад, депутатів в ознайомленні з житлово-побутовими умовами осіб, які умовно-достроково звільнились з місць позбавлення волі, та їх життєвими проблемами.

Голова та члени комісії систематично відвідували ВК №47, вивчаючи стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення, умови утримання, праці, навчання, стан організації соціально-виховної роботи засуджених осіб.

На нарадах з органами місцевого самоврядування протягом 2013 року голова спостережної комісії систематично наголошувала на питаннях про соціально-виховну, індивідуально-профілактичну роботу з засудженими особами, які умовно-достроково звільнені з місць позбавлення волі та проживають на території району, з структурними підрозділами райдержадміністрації про виконання районної Програми залучення виробничого потенціалу ВК-47 в економіку району.

Між членами спостережної комісії розподілено обов’язки відповідно до вимог чинного законодавства та діючого Положення про спостережну комісію.

Діяльність спостережної комісії є відкритою та висвітлюється у місцевих засобах масової інформації.

В обов’язки голови спостережної комісії включено графік прийому засуджених, осіб звільнених з місць позбавлення волі, звільнених умовно-достроково з місць позбавлення волі, засуджених з іспитовим строком.

Протягом минулого року особи, звільнені з місць позбавлення волі, звільнені умовно-достроково з місць позбавлення волі, засуджені з іспитовим строком, на особистий прийом до голови спостережної комісії не звертались.

Голова спостережної комісії проводить особистий прийом осіб, які відбувають покарання в Сокальській ВК-47, безпосередньо у виправній колонії. За 2013 рік звернулось на особистий прийом 7 осіб.

Спостережна комісія співпрацює з громадськими організаціями району: «Карітас», Товариством Червоного Хреста, місіями релігійних організацій.

Сокальським РВ ГУМВС України у Львівській області та спостережною комісією райдержадміністрації було складено спільний план ресоціалізації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, на 2013 рік, який виконувався.

Марія ХРИСТИНИЧ,
голова спостережної комісії Сокальської РДА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

20 − nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!