Новини райдержадміністрації

В Сокалі тривають заходи, спрямовані на легалізацію зайнятості населення

У Сокальській районній філії ЛОЦЗ тривають заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення. Мета цих зходів- донести до роботодавців що трудові відносини між роботодавцями і працюючими повинні будуватися на законодавчій основі, з дотриманням відповідних соціальних гарантій. Лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці.

Так упродовж лютого 2019 проведено 4 семінари для роботодавців «Легалізація зайнятості» . У семінарах взяли участь 68 робтодавців. Під час семінару фахівці служби зайнятості роз’яснили переваги легальної зайнятості та ризики отримання її у «конвертах», як для працівників, так і для роботодавців, звернули увагу, що ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці підлягає фінансовій, адміністративній та кримінальній відповідальністі. Попередили, що штраф за фактичний допуск  працівника до роботи без оформлення трудового договору складає 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Роботодавцям наголосили, що трудовий договір – це двостороння угода між працедавцем і найманою особою, де право однієї сторони відповідає обов’язку іншої. Використання тіньових схем найму робочої сили позбавляє роботодавця можливості вимагати від працівника якісної роботи, підпорядкування правилам внутрішнього трудового розпорядку тощо. Отже, легальна праця є взаємовигідною процедурою для обох сторін як працедавця так і працівника.

Шановні роботодавці! Закликаємо Вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу, а по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.

Начальник відділ взаємодії з роботодавцями

Сокальської районної філії Львівського обласного

центру зайнятості Людмила Веселова

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.