Новини райдержадміністрації

Медики Сокальської лікарні отримали ще 100 захисних костюмів

14 квітня в Сокалі відбулась нарада, яку проводив перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк. В засіданні взяли участь голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови райради Василь Бойко, голова Сокальської райдержадміністрації Ігор Дацюк, головний лікар КНП «Сокальська центральна районна лікарня» Роман Швед, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, а також представники влади і керівники медичних закладів з Червонограда, Великомостівської ОТГ та Радехівського району. Присутні обговорили готовність Сокальської центральної районної лікарні до прийому та лікування хворих на коронавірусну інфекцію, забезпеченість медиків усіма необхідними засобами захисту, співпрацю між медичними установами усіх вищеназваних територій, в разі спалаху на наших теренах епідемії. Богдан Гагалюк також привіз 100 захисних костюмів для лікарів та 40 масок – респіраторів від обласного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру регіонального рівня.

В ході наради присутні доповіли про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 на своїх територіях. Зокрема, станом на 14 квітня, 1 підтверджений випадок є лише в Червонограді, де захворів місцевий священнослужитель. Всі інші хворі із підозрами на коронавірусну інфекцію, очікують на результати ПЛР – досліджень. В Сокальському районі є 5 підозр, в Червонограді – 4, а Великомостівській ОТГ – 1.

Головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед доповів, що були проведені навчання медперсоналу на предмет готовності до прийому хворих на COVID-19. На сьогодні в установі є три апарати штучної вентиляції легень, ще два планують придбати до кінця квітня. Закуплені захисні костюми, маски та інші засоби захисту. В разі масового поступлення пацієнтів із вірусною інфекцією, Сокальська ЦРЛ повністю забезпечена всіма необхідними речами на 10-12 днів роботи.

В ході розмови Богдан Гагалюк наголосив на необхідності надання допомоги Сокальській лікарні, яка прийматиме хворих не лише Медики Сокальської лікарні отримали ще 100 захисних костюмівз району, а з Червонограда, Великомостівської ОТГ та Радехівщини. Тому ці території теж повинні долучитись до боротьби з коронавірусом, в разі виникнення масового спалаху інфекції. Зокрема, він дав доручення протягом двох днів сформувати мобільні бригади, які при необхідності працюватимуть в Сокалі. Також йшлось про можливість тимчасової передачі апаратів штучної вентиляції легень в СЦРЛ та співфінансування додаткових видатків для галузі охорони здоров’я Сокальщини. На ці потреби вже виділено  520 тис. грн.. з Радехівського району, 300 тис. грн.. з міської скарбниці Червонограда. Великомостівська ОТГ пообіцяла надати 100 тис. грн..

Очільник райради Микола Пасько повідомив, що з районної бюджету було виділено понад 7 мільйонів гривень для Сокальської центральної районної лікарні. Ці кошти скеровані на придбання двох апаратів ШВЛ, засобів захисту та дезінфекцій, забезпечення стимулюючих виплат для медперсоналу, який буде лікувати хворих на коронавірус. Голова Сокальської районної ради звернувся до присутніх: «Ми повинні бути готовими до можливого виникнення масового спалаху COVID-19 на наших теренах, погодити спільний порядок дій в разі прийому пацієнтів і  вже планувати додаткові фінансові ресурси для протистояння коронавірусу в нашому регіоні».

В ході наради йшлось і про продовження експрес-тестування громадян, які повернулись із-за кордону. Загалом в Сокальському районі є понад 700 людей, які приїхали додому протягом березня-квітня. Їх планують охопити безкоштовним тестуванням. Окрім того, мобільні бригади перевіряють продавців, фармацевтів та інші категорії, які контактують з людьми і є в зоні ризику.65811196

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.