Новини райдержадміністрації

На Львівщині здійснюють рейдові перевірки перевізників

22 та  23 липня працівники управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА спільно з управлінням Укртрансбезпеки та інспекторами Патрульної поліції м. Львова здійснили рейдові перевірки.

Зокрема, такі перевірки проводилися на головному залізничному вокзалі, приміському залізничному вокзалі, новому та старому терміналах Міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького у м. Львові.

За результатами спільних заходів, відповідно до Закону України Про автомобільний транспорт, складено 1 акт, зокрема, за надання послуг з перевезення пасажирів без відповідних дозвільних документів.

Частиною першою статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення  передбачено відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

У сучасних умовах інформатизації суспільства виникла проблема виявлення осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без державної реєстрації (а також без відповідного дозволу чи ліцензії) у мережі Інтернет з використанням електронних розрахунків через платіжні банківські картки. Така діяльність є неочевидною, здійснюється часто в межах ресурсів Інтернету, які мають обмежене коло користувачів та особливі правила доступу.

Задля подолання вищезазначених проблем, притягнення винуватих осіб до адміністративної відповідальності та з необхідністю підтримки постійного, оперативного інформаційного зв’язку між співробітниками відповідних органів державної влади, в області створили та затвердили план заходів міжвідомчої Робочої групи з питань функціонування ринку пасажирських автомобільних перевезень. Основна мета діяльності якої є вжиття організаційних заходів для здійснення контролю за діяльністю так званих «нелегальних» перевізників.

З метою початку практичної реалізації Плану заходів по виведенню «нелегальних» перевізників з ринку пасажирських перевезень, 12 та 19 червня 2020 року в будівлі облдержадміністрації за головуванням профільного заступника голови облдержадміністрації відбулись наради, в межах яких проведено консультації з учасниками ринку перевезень, представниками асоціацій, профспілок і роботодавців автомобільного транспорту, а також представниками правоохоронних, контролюючих та державних органів влади.

За результатами проведення зазначених нарад, серед іншого, управлінням транспорту та зв’язку облдержадміністрації забезпечено постійний моніторинг звернень щодо «нелегальних» перевезень в області, разом з тим, для активізації роботи та відпрацювання силами міжвідомчих Робочих груп щодо проведення спільних заходів з метою виведення з ринку пасажирських автомобільних перевезень «нелегальних» перевізників облдержадміністрацією, зобов’язано районні державні адміністрації утворити відповідні територіальні (районні) міжвідомчі Робочі групи з тих самих питань.

Зазначаємо, що виведення з ринку пасажирських автомобільних перевезень «нелегальних» перевізників залишається одним із пріоритетних завдань Львівської обласної державної адміністрації, в зв’язку із цим, працівниками управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації систематично проводяться рейдові перевірки з управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області із залученням управління патрульної поліції у Львівській області.

Зважаючи на викладене та з метою унеможливлення функціонування на ринку пасажирських перевезень транспортних засобів, які експлуатуються поза межами правового поля та створення рівних умов для функціонування перевізників на ринку автомобільних пасажирських перевезень, управлінням і надалі проводитимуться спільні заходи державного контролю.

Голос Сокальщини на GoogleNews