Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Про іноземні інвестиції на Сокальщині і не тільки…

Чотири питання розглянули на останньому засіданні колегії Сокальської райдержадміністрації. Перед тим, як їх озвучити, голова РДА Наталія Карташова, яка вела засідання, наголосила, що нині всі служби працюють над бюджетом 2013 року і що найголовніше завдання зараз  освоїти кошти, виділені на ремонт доріг, та мікропроекти. Центральними були перші два питання: “Про стан залучення іноземних інвестицій в економіку Сокальського району” та “Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2012 рік”. Перше питання детально висвітлила начальник управління економіки райдержадміністрації Наталія Лагода. Вона зазначила, що обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку району за весь період інвестування склав 21,9 млн. дол. США, що в розрахунку на одну особу становить 234,3 дол. США ( по області  631,3). За три квартали 2012 р. надійшло 4133,8 тис. дол. США інвестицій, що складає 1,4 відсотка від загальнообласного показника. За результатами трьох кварталів цього року 74,65 % суми всіх залучених інвестицій надійшло в промисловість. Найбільші суми інвестицій надійшли з Данії – 73,9 %, Німеччини – 24,9 %, Польщі – 1%.

У 2011 р. було завершено реконструкцію виробничих площ Сокальської панчішної фабрики під швейне, в’язальне, фарбувально-формувальне виробництво, їдальню, побутові приміщення ДП “Датський текстиль” компанії ПВН Холдінг, А/С”, Данія. Нині на завершенні четверта черга цієї реконструкції  дільниця друкування візерунків, побутові приміщення, фасади виробничих корпусів. Станом на 1 жовтня 2012 р. обсяг залучених інвестицій по підприємству склав 16,2 млн. США. Обсяг реалізованої продукції по підприємству за 9 місяців 2012 р. склав 56,6 млн. грн. (за аналогічний період минулого року – 58,3 млн. грн.). Середньомісячна кількість працюючих на підприємстві – 540 осіб, середньомісячна заробітна плата – 3242 грн.

У 2011-му завершено будівництво першого пускового комплексу заводу абразивних матеріалів ТзОВ “КЛІНГСПОР”. Станом на 1 жовтня 2012 р. створено 123 робочі місця. Обсяг залучених інвестицій з початку інвестування по підприємству склав 1828 тис. євро. Обсяг реалізованої продукції за 9 місяців 2012 р. – 82,5 млн. грн. ( за 2011 р. – 30,8 млн. грн.). Підприємство розпочало роботи по будівництву другого пускового комплексу і адмінбудівель. Їх планують завершити під кінець 2012 року. Середньомісячна кількість працюючих на підприємстві – 124 особи, середньомісячна заробітна плата – 6070 грн.

В районі триває робота по реалізації таких інвестиційних проектів: вирощування енергетичної тополі (ТзОВ “Біопроектк”, на територіях Корчівської, Хлівчанської, Карівської сільських, Великомостівської міської рад), сонячної та вітрової енергетики (ТзОВ “Еко оптіма”, на територіях Острівської, Жужелянської, Домашівської сільських рад), вирощування енергетичної лози ( ТзОВ “Салікс енерджі”, на території Великомостівської міської ради), міжнародного автомобільного пункту пропуску “УгринівДолгобичів” (на територіях сіл Угринів, Нісмичі).

На Сокальщині працюють тринадцять підприємств з іноземними інвестиціями. У 2012 році в районі зареєстрували ще три: ТзОВ “Інвестсад” (Польща, садівництво, с. Карів), ТзОВ “Українська компанія по переробці відходів” (Узбекистан, Україна, Індія), ТзОВ “Меді компані” (Казахстан, оптова і роздрібна торгівля медпрепаратами).

Крім цього, в районі втілюються в життя проекти за Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства: “Підвищення ефективності транскордонної системи для реагування на екологічні ризики: Томашів Любельський-Жовква-Сокаль”; “Покращення стану природного середовища і якості життя мешканців прикордонних територіальних громад Долгобичів і Хоробрів через систему збору, складування і сортування відходів”. Ще три проекти по покращенню доступності і якості прикордонної інфраструктури  реконструкція дороги КрилівДолгобичів і ремонт дороги в Угринові, в три етапи – є в резерві.

З 2000 року є чинними чотири угоди про співпрацю між Сокальським районом і польськими повітами Грубешів, Остроленка, Томашів та м. Лєборк. Цей приклад продовжили окремі територіальні громади, уклавши угоди про співпрацю між: Опільською сільською радою та гміною Мірче (Республіка Польща), 2001 р., між м. Угнів та гміною Ульгівок (Томашівського повіту, РП), 2005 р., між м. Великі Мости та гміною Гужица (Слобідського повіту, РП), 2007 р., між м. Белз та гміною Белжец (Томашівського повіту, РП), 2007 р., між м. Сокаль та м. Лемборг (РП), 2009 р., між Савчинською сільською радою та м. Тишовці (Томашівського повіту, РП), 2010 р. Також зареєстровано підприємство ТзОВ “Західноукраїнські західні технології” (біоенергетична установка, Тартаківська, Хоробрівська сільські ради), але цей проект не продовжується. Сокальський район є асоційованим членом Єврорегіону Буг.

В обговоренні доповіді взяли участь Сокальський міський голова Богдан Зарічний, депутат районної ради Роман Шевчук, державний реєстратор Марія Ребрина, голова райдержадміністрації Наталія Карташова, державний адміністратор Ірина Руденко та ін.

Друге питання  “Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2012 рік”  доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Ксьонжик. З цього, як і з попереднього питання, прийнято відповідне рішення. Детальніше про нього  в матеріалі з ХVII сесії районної ради.

Члени колегії також розглянули питання “Про стан кадрової політики в Сокальській райдержадміністрації” (доповідала головний спеціаліст відділу організаційнокадрової роботи апарату Сокальської райдержадміністрації Ольга Шутовська) та “Про виконання рішення колегії райдержадміністрації від 30 листопада 2011 року №38 “Про роботу виконавчого комітету Лучицької сільської ради щодо виконання ним делегованих повноважень органів виконавчої влади” (голова виконавчого комітету Лучицької сільської ради Володимир Черечін). З цих питань також прийняли відповідні рішення.

Валентина БЛУДОВА.

Exit mobile version