Головна / Новини райдержадміністрації / Відкрити браму в Польщу непросто, але можливо

Відкрити браму в Польщу непросто, але можливо

Про це, йшла мова на нараді в райдержадміністрації, в якій взяли участь керівники району, голови місцевих рад прикордонних територій, представник Белзького історико-культурного заповідника та інші. Розбудову прикордонної інфраструктури, туризму та рекреації на Сокальщині потрібно починати з відкриття піших пунктів пропуску, зокрема, у Варяжі, Белзі, Угнові, зазначив голова районної ради Ігор Дацюк.

– Сприятливим є те, що польська сторона вивчає ситуацію на кордоні з Україною щодо можливості відкриття піших переходів, – сказав він. – Про це заявив на брифінгу минулого тижня міністр внутрішніх справ Польщі.

В минулому році спільно з головами місцевих рад прикордонних територій ми створили установчу групу для збору підписів по відкриттю таких пунктів. У свято пресвятої Богородиці, коли проходитимуть Дні добросусідства в Корчмині, задекларуємо наше бажання розвивати транскордонне співробітництво.

Сокальщина має значні напрацювання в цьому питанні, зокрема по автомобільних пунктах пропуску, скажімо, Угринівського, який був відкритий у 2012 році і має стати постійним з 2014-го. Як зазначила начальник відділу містобудування та архітектури РДА Мирослава Баралус, серйозні напрацювання є і по Белзькому автомобільному пропуску, а також по Угнову, розташованому менш, як за кілометр від кордону. Це, зокрема, зарезервовані території, які не підлягають приватизації і де можна буде організувати доїзд. Земельні ділянки, задекларовані як інвестиційні, є у Хороброві, Угринові; резервні території, які можна буде виставляти на продаж і де можна буде розташувати об'єкти інфраструктури і придорожнього сервісу також є у Жужелянській сільраді. Але є ще питання, які потрібно опрацювати і якнайшвидше подати інформацію у Львівську ОДА, керівництво якої сприяє відкриттю піших пунктів пропуску в нашому районі.

Підсумовуючи, Ігор Дацюк зазначив, що голови вищезгаданих місцевих рад мають оперативно подати інформацію з цього питання, наступним кроком буде написання Програми, затвердження її на сесії районної ради, відповідні листи щодо відкриття піших пунктів пропуску скерують в облдержадміністрацію, міністерство закордонних справ України, керівникам Грубешівського і Томашівського повітів (Польща).

У нараді взяла участь заступник голови РДА Лариса Фарин.

 Що ж, роботи багато, сподіватися на швидке відкриття цих пунктів пропуску, мабуть, не варто, але відчиняють тому, хто стукає.

Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!