Головна / Новини райдержадміністрації / Раціонально використовувати кошти, наповнювати бюджет

Раціонально використовувати кошти, наповнювати бюджет

 Відкриваючи чергове засідання колегії Сокальської райдержадміністрації, її голова Микола Мисак підкреслив, що у нас склалася нестабільна ситуація у вугільному комплексі. Частина представників ПАТ "Львівська вугільна компанія" виїжджала в Львівську облдержадміністрацію.

Цьому передувала зупинка підприємства на три дні. Зустрічались з начальником управління вугільної промисловості та паливноенергетичного комплексу Львівської облдержадміністрації Земомиславом Новікевичем. Вдалось вирішити питання зарплати за травень, але це не зняло напругу. Гостро стоїть питання підвищення заробітної плати, бо нині її нараховують з 992 грн., а не 1102 грн.  мінімальної зарплати, встановленої з 1 липня. Друге, чого вимагає трудовий колектив  зустрічі з власником цього підприємства, бо не має з ним реального контакту. Голова ЛОДА Михайло Костюк зустрівся з представниками трудового колективу, обіцяв розглянути ці питання в найкоротший термін. Він дав відповідні доручення.

Це питання розглядали на ще одній нараді, яку вів голова державної податкової служби у Львівській області Віталій Пекарчук. На ній також обіцяли стабілізувати ситуацію, але для цього потрібно, щоб вона покращилась на підприємстві; потрібні інвестори, бо зараз нема державної підтримки. На складах вже осіла критична кількість  250 млн. тонн вугілля  такого не було за всю історію підприємства. Для вирішення цих питань заплановано зустрічі з Президентом України та прем’єрміністром.

 Сказане ним тісно переплітається з питаннями, які розглядали на колегії. Перше з них  про підсумки роботи територіальногосподарського комплексу та виконання Програми соціальноекономічного та культурного розвитку району за перше півріччя 2012 року висвітлила начальник управління економіки РДА Наталія Лагода. Вона, зокрема, відзначила, що у I півріччі ц. р. господарства суспільного сектору виробили 3498 т молока (ріст до відповідного періоду минулого року склав 18,9%); 148,5 тисяч штук яєць (0,6%). Вироблено: масла  в 4,7 раза більше, борошна  в 7 разів. Але скорочується поголів’я великої рогатої худоби та свиней. Основна причина  збитковість виробництва.

 Згідно з програмою капітального будівництва споруджують дитячий садок на 90 місць у с. Сілець. Станом на 1 липня проведено робіт на суму 247 тис. грн.

Протягом січня-червня 2012 р. до Зведеного бюджету мобілізовано коштів на суму майже 75 млн. грн., що на 12,3%, або на 8,2 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року. Виконання планових завдань складає 108,1%, понад план забезпечено 5,6 млн. грн.

До Державного бюджету зібрано 16,6 млн. грн. податкових платежів, що на 1,4 млн. більше аналогічного періоду минулого року.

До місцевого бюджету надійшло 42,4 млн. грн. (102,1% до планових призначень).

Розмір середньої пенсії по району склав 1295 грн., що до аналогічного періоду більше на 19,4% і на 8,3% більше до початку року.

Серед найбільших проблем доповідач назвала завершення будівництва школи у с. Пристань та дитсадка у с. Сілець, катастрофічний стан доріг, погашення боргів по заробітній платі та ін.

Про виконання бюджету Сокальського району за I півріччя 2012 року доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Ксьонжик. Вона, зокрема, відзначила, що виконання дохідної частини бюджету забезпечили 36 місцевих рад та районний бюджет, крім Сілецької сільської ради (85,5%). Із 16 видів податків та платежів, що формують дохідну базу загального фонду місцевих бюджетів, планові показники виконано по 13ти.

За звітний період більше уточнених планових призначень склали надходження плати за землю, плати за оренду цілісних майнових комплексів, збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, державного мита, реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осібпідприємців, плати за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення, збору за спеціальне використання лісових ресурсів, податку на прибуток підприємств комунальної власності, частини прибутку підприємств, що належать до комунальної власності, фіксованого сільськогосподарського податку, адміністративних штрафів та інших санкцій, інші надходження.

Не забезпечено виконання планових призначень за I півріччя 2012 року по податку на доходи фізичних осіб, інших надходженнях від перевірок фінансової інспекції, платі за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів.

Станом на 1 липня 2012 року недоїмка по збору за забруднення навколишнього природного середовища та екологічному податку склала 6506,1 тис. грн., що більше на 841,7 тис. грн. Найбільшу недоїмку допустили підприємства ДП "Львіввугілля"  4413,8 тис. грн. (менше до початку року на 46,2 тис. грн.), ПАТ "Львівська вугільна компанія"  1929,6 тис. грн. (ріст до початку року на 794,4 тис. грн.).

Недоїмка по платі за землю склала 2184,2 тис. грн. Порівняно зі станом на 1 січня ц. р. вона збільшилась на 42,3 тис. грн. Найбільшу недоїмку допустили: ВАТ "Сокальське заводоуправління будівельних матеріалів"  775,7 тис. грн. (ріст до початку року на 97,9 тис. грн.), ПАТ "Львівська вугільна компанія"  246,1 тис. грн. (ріст до початку року на 22,6 тис. грн.), шахти ДП "Львіввугілля"  "Зарічна"  207,8 тис. грн. (ріст до початку року 51,3 тис. грн.), "Степова"  164,8 тис. грн. (ріст до початку року на 35,1 тис. грн.), "Відродження"  117,1 тис. грн. (на 25,0 тис. грн.), "Межирічанська"  49,2 тис. грн. (на 10,3 тис. грн.), "Лісова"  33,3 тис. грн. (на 30,9 тис. грн.); "Бендюзька"  58,4 тис. грн., ТзОВ "Торгова компанія "Інтермаркет"  83,1 тис. грн., ТзОВ "Сокальський маслозавод"  86,1 тис. грн., ВАТ "Прибужжя"  47,6 тис. грн. та інші.

 Заборгованість по заробітній платі станом на 1 липня 2012 року збільшилась порівняно з 1 січня ц. р. на 322,8 тис. грн. і складає 5072,5 тис. грн., а це майже 500 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Найбільшу заборгованість по заробітній платі допустило ВАТ "Червоноградська автобаза"  2969,0 тис. грн., ПАТ "Львівська вугільна компанія"  2103,5 тис. грн.

Протягом I півріччя 2012 р. на утримання бюджетних установ та виконання загальнорайонних програм та заходів проведено видатки на загальну суму 167068,2 тис. грн., з них по загальному фонду 159630,1 тис. грн., що складає 94,9 відсотка уточнених планових призначень на півріччя та по спеціальному фонду 7438,1 тис. грн., що складає 36,0% планових призначень на рік.

Забезпечено погашення кредиторської заборгованості по видатках, проведених у 2011 році, однак допущена кредиторська заборгованість станом на 1 липня 2012 року через непроходження коштів.

 Як підкреслив Микола Мисак, цьогорічний бюджет дуже жорсткий. Тож необхідно раціонально використовувати кошти, щоб вистояти, напрацювати програму на друге півріччя.

 Члени колегії також заслухали інформацію завідувача сектору контролю апарату райдержадміністрації Галини Васьків щодо виконання структурними підрозділами райдержадміністрації розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації та голови райдержадміністрації за перше півріччя 2012 року та інформацію головного спеціаліста загального відділу апарату райдержадміністрації Наталії Кіселик про звернення громадян, які надійшли до Сокальської РДА за перше півріччя ц. р.

З усіх заслуханих питань прийнято відповідні рішення.

Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!