Новини райдержадміністрації

Сокальська РДА розробила комплексний план дій щодо протипожежного захисту лісів

Напередодні літа вже традиційно відбуваються наради, на яких керівники району, представники служби надзвичайних ситуацій, лісництв, водного господарства ведуть мову з головами місцевих рад про небезпеку підпалів сухої трави на торфовищах, в лісах, пропонують заходи, щоб уникнути цієї неприємної ситуації.

Нещодавно така нарада відбулася під головуванням першого заступника голови РДА Павла Савчука, де йшла мова про заходи, які б запобігали пожежам в екосистемах, та реагування на них. Статистичні дані минулих років підтверджують, що саме в цей період виникає найбільша кількість лісових та торфяних пожеж, які в окремих випадках набувають масштабів надзвичайних ситуацій та потребують залучення великої кількості людей та техніки для їх ліквідації. Населення та сільськогосподарські господарства з настанням весни упорядковують приватні садиби, спалюють суху траву та залишки урожаю минулого року, що підвищує небезпеку виникнення пожеж.

Сокальська райдержадміністрація розробила комплексний план дій щодо протипожежного захисту лісів, торфовищ і сільгоспугідь у веснянолітній період, визначила перелік населених пунктів, де можуть виникати торф`яні пожежі, це: Белз, Угнів, Куличків, Тяглів, Стаївка, Корчів, Острівок, Заставне, Карів.

Більш докладно про ці заходи розповів присутнім головам місцевих рад Олег Тимчак, начальник Сокальського РВ ГУ ДСНСУ у Львівській області, котрий, зокрема, зазначив, що в кожній міській, сільській раді повинні бути створені бригади з числа депутатів, які б об’їжджали місцевість, де є торфовища і великі лісові масиви, має бути чіткий план площі полів, сіножатей, пасовищ, щоб знати, на чиїй землі горить суха трава, бо хтось чужий її не підпалив. У цьому році прогнозують дуже жарке літо, і якщо хтось запалить суху траву, то наслідки можуть бути плачевні. Органи місцевого самоврядування повинні організувати косіння сухої трави, а не її підпал. Осіб, котрі палять суху траву, притягуватимуть до відповідальності. Про роботу Сокальського управління водного господарства у цьому напрямку вів мову його начальник Василь Новосад.

Також на нараді були присутні заступник голови Сокальської районної ради В. Чуб, начальник відділу Держкомагентства у Сокальському районі С. Шевчук, головний лісничий Сокальського ДЛГП «Галсільліс» А. Микитюк, голови Ванівської, Корчівської, Хлівчанської сільських рад Г. Пагула, Г. Сідельник, В. Бігун та секретар Белзької міської ради Ю. Клепак.

Оксана ПРОЦЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews