Головна / Новини райдержадміністрації / Внесено зміни в стратегію розвитку Сокальщини

Внесено зміни в стратегію розвитку Сокальщини

Нещодавно на нараді в Сокаль­ській РДА розглянули та внесли зміни в Стратегію розвитку Сокаль­щини до 2015 р., яка була прийнята та затверджена ще у 2007 році. Вже минуло п'ять років, тому зміни по­трібно внести. Це питання також було ініційоване депутатами на сесії Сокальської районної ради.

Начальник управління економіки Наталія Лагода зазначила, що 27 грудня 2007 року, на виконання роз­порядження Львівської облдерж­адміністрації, депутати Сокальської районної ради затвердили Стратегію розвитку Сокальщини до 2015 року. Створена робоча група, яка скла­далася зі спеціалістів різних галузей, депутатів, – вони і писали цей доку­мент. Чинна Стратегія включає в себе такі розділи: "Населення", "Промисловість", "Сільське госпо­дарство", "Розвиток підприєм­ництва", "Зайнятість і ринок праці", "Торгівля і послуги", "Будівництво", "Транспорт і зв'язок", "Соціальний захист населення", "Освіта", "Охорона здоров'я", "Культура", "Екологія та охорона природи" і "Міжнародна співпраця".

Свою думку висловила голова райдержадміністрації Наталія Карташова, яка зауважила, що ми живемо по двох важливих документах – це "Програма соціально-економічного розвитку Со­кальщини" та "Стратегія розвитку Со­кальщини до 2015 року". Але чимало пунк­тів з останнього є нереалізованими, тому назріло питання внести у нього зміни.

Насамперед, одним із найважливіших питань для району є відкриття митного переходу Угринів-Долгобичів, яке запла­новане на ІІ півріччя 2014 року, хоча спо­чатку йшла мова про 2013-й. Н. Карташова повідомила: "Я зустрічалася щодо цього питання з головою Львівської ОДА Віктором Шемчуком і навела йому чимало аргументів для пришвидшення відкриття переходу. Дороги до пункту пропуску побудували, польська сторона звела будівлю. Причину відкриття 2014 року аргументують тим, що Євросоюз не вчасно провів тендер. Я наполягала на тому, що відкрити пункт пропуску мусимо у 2013 році. Це дасть змогу залучати інвесторів у наш район, зможемо створити нові робочі місця, буде більше наповнення бюджету. Голова ОДА спілкувався з послом Польщі в Україні і наголосив йому на важливості відкриття митного переходу в цьому році. Також Віктор Шемчук направить відповідне звернення в Адміністрацію Президента та Кабінет Міністрів України. Сокальська райдержадміністрація звернулася до народного депутата України Степана Курпіля, який працює в комітеті з питань євроінтеграції, він також клопотатиме про пришвидшення вирішення цього питання. В Стратегії має бути зазначено важливість відкриття митного переходу Угринів-Долгобичів у 2013 році для Сокальщини".

Наступне питання – створення на території Сокальського району території пріоритетного розвитку. Для цього має бути прийнятий закон або постанова Кабінету Міністрів України. Сокальська райдерж­адміністрація спільно з районною радою клопотатимуть про надання Сокальському району статусу території пріоритетного розвитку.

Далі присутні говорили про роботу шахт. Нині йдеться про закриття деяких шахт, а це, відповідно, скорочення робочих місць. Цьогорічна весняна повінь завдала найбільших збитків у Добрячині, а це певною мірою через просідання земної поверхні, внаслідок виробничої діяльності шахти №1 "Червоноградська". Головою правління ВАТ "Інститут гірничо-хімічної промисловості", академіком Іваном Зозулею було розроблено комплексний Проект екологічної реабілітації Со­кальського району. Потрібно написати клопотання, аби Сокальщині виділили кошти для проведення експертизи, а згодом і на реалізацію цього Проекту. Тому за підсумками наради буде звернення в облдержадміністрацію щодо включення Сокальщини в Програму екологічної реабілітації.

Для того, щоб Сокальський район розвивався, маємо приваблювати інвесторів. Тому управління економіки спільно з головним архітектором району Мирославою Баралус зібрали інформацію по кожній сільській раді, де і яке є незавершене будівництво, щоб знати, які інвестиційно привабливі об'єкти є в районі. На об'єкти незавершеного будівництва, земельні ділянки потрібно шукати інвес­торів, це дасть змогу створити нові робочі місця і будуть додаткові надхо­дження в бюджет.

Сокальський район – один із най­більших у Львівській області, значну частину території займають ліси, це понад 35 тисяч гектарів. Фактично в лісах на території району господарюють всі, тільки не громада. Є чотири суб'єкти господа­рювання, до яких належать ліси Сокаль­щини, це – Жовківське, Рава-Руське, Радехівське лісництва та ДП "Галсільліс". З клопотанням про створення у Сокаль­ському районі лісового господарства голова РДА звернулася в облдержадміністрацію, в управління лісового господарства у Львівській області, заручившись підтримкою щодо цього питання. Але важливо буде отримати всі необхідні погодження у Міністерстві аграрної політики та про­мисловості. Тому, якщо буде позитивна відповідь з управління лісового госпо­дарства, райдержадміністрація спільно з районною радою клопотатимуть у Міністра аграрної політики та промисловості Миколи Присяжнюка про створення лісового господарства у Сокальському районі.

Далі свої думки стосовно внесення змін до Стратегії розвитку Сокальщини ви­словили голова районної ради Ігор Дацюк, його заступник Володимир Чуб, депутати районної ради Петро Пилипчук та Олег Кожушко, начальник відділу з питань освіти, сім'ї та молоді Роман Монастирський, головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед, директор ДП "Галсільліс" Микола Дем'янович, головний архітектор району Мирослава Баралус, в. о. начальника відділу з питань культури, охорони куль­турної спадщини, туризму та релігії Миро­слава Михайлюк, директор з економіки та фінансів ДП "Львів­вугілля" Олександр Горовий. Присутні вирішили внести ще зміни, які передбачають будівництво об'їзних доріг сіл Заболоття та Нісмичі.

Ольга ДИЛИН,

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!