Головна / З сесії райради / 10 лютого публічно заслухано звіт про результати роботи Сокальської РДА за 2014 рік

10 лютого публічно заслухано звіт про результати роботи Сокальської РДА за 2014 рік

На слухання приїхав заступник голови Львівської ОДА з гуманітарних питань Юрій Підлісний, який і вів засідання. Він наголосив присутнім (у залі зібралися депутати обласної, районної та місцевих рад, керівники управлінь РДА, установ та підприємств, керівники місцевого самоврядування, представники громадських організацій, волонтери та інші), що після заслухання звіту, охочі зможуть задати запитання голові РДА та отримати відповіді. Ю. Підлісний зазначив, що хотів би, щоб доповідач акцентував увагу на проблемних питаннях і шляхах їх вирішення, почути, що планують зробити на Сокальщині в 2015-ому. 

Голова РДА Олег Кожушко розповів, що місяць тому на Сокальщині перебував з робочим візитом голова ОДА Олег Синютка, який дав декілька доручень, які РДА виконала. Після об’їзду всіх районів, голова ОДА зобов’язав провести загальне обговорення підсумків роботи адміністрації за минулий рік і окреслити напрямки роботи на 2015-й. Обов’язковим для обговорення є питання: виконання бюджету 2014-й та програми соціальноекономічного і культурного розвитку за минулий рік, визначення основних напрямків роботи в цьому році.

Детально про виконання дохідної частини за 2013-2014 рр. та видатки бюджету району поінформувала начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова. Голова РДА Олег Кожушко зазначив, що у 2014 році найважливішим здобутком стало відкриття МАПП «Угринів-Долгобичів». Він також наголосив, що Революція гідності та події на сході України згуртували громаду району, яка чим може допомагає бійцям, які перебувають в зоні АТО. Є співпраця з усіма волонтерськими організаціями. Жителі Сокальщини вкотре засвідчили, що вони патріоти України і не уникають мобілізації.

Серед проблем, на думку очільника району, найбільшою є закриття шахт, відсутність державної підтримки вугільної галузі. На жаль, не вдалося реалізувати питання щодо передачі деяких об’єктів шахти «Візейська» територіальній громаді району для створення Сокальського державного лісового господарства.

Опісля присутні у залі задавали запитання та висловлювали критичні зауваження. Зокрема, активними були представники громадських організацій.
Далі присутні заслухали доповідь начальника відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості РДА Наталію Лагоду про виконання Програми соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району на 2014 рік. Вона акцентувала увагу на тому, що було зроблено у промисловості, сільському господарстві, житловокомунальному господарстві, охороні здоров’я, освіті, культурі… На жаль, не все вдалося реалізувати із запланованого через відсутність фінансування.

Після доповіді у залі знову стало «гаряче» від запитань, що «сипалися» одне за одним, на які відповідали заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний та голова РДА Олег Кожушко. А стосувалися вони діяльності РДА, аварійного стану доріг та якості ремонту, отримання безкоштовних медикаментів для дітейінвалідів, пасажирських перевезень, дозволу на відкриття нових маршрутів, переведення котелень освітніх закладів та охорони здоров’я на альтернативні види палива, заборгованості ПрАТ ЗАТ «Галичина» перед селянами за здане молоко та інше. Громадських активістів також цікавило, чому й досі не відбулося люстрації представників влади та чому ніхто не прозвітував скільки і куди спрямовано кошти на підтримку вояків АТО. Юрій Підлісний попросив районне керівництво розмістити необхідну інформацію на сайтах райдержадміністрації та районної ради. Все має бути прозоро й демократично. Він також наголосив, що не всі зауваження та запитання були слушними та стосувалися компетенції голови райдержадміністрації.

Запитань було багато. Це свідчило, що є чимало наболілих проблем, які потрібно нагально вирішувати.

Підсумовуючи слухання, заступник голови ОДА з гуманітарних питань Юрій Підлісний запевнив, що проблемні питання, про які йшла мова на слуханні, розглянуть в облдержадміністрації та райдержадміністрації. Про їх вирішення обов’язково поінформують громаду району. Він закликав усіх до плідної праці на благо громади та скласти реальний план соціальноекономічного розвитку Сокальщини на 2015-й рік.

– Після слухання у мене склалося враження, що потрібно посилювати управлінську функцію РДА, – сказав заступник голови ОДА Юрій Підлісний журналістам місцевих ЗМІ. – Я почув сьогодні, що у громади є серйозні претензії до голови РДА, що свідчить про недопрацювання з боку райдержадміністрації. Мета таких публічних звітів про роботу РДА, до речі, нині Сокальська й Турківська райдержадміністрації звітували першими в області, – почути думку як представників влади, так і активістів району. Побачити наскільки спільно вони можуть вирішувати питання, чи є співпраця між ними. А це важливо. Такі слухання – це живий діалог між громадою і державною владою. Адже люди мають право почути, чим займаються органи місцевої влади. Від цього, думаю, буде лише користь для всіх.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!