З сесії райради

Соснівка завершує процедуру переходу до Сокальського району

11 лютого пройшла 47 позачергова сесія Сокальської районної ради, яку провів голова райради Микола Пасько

Депутати розглянули 19 питань порядку денного. Серед них – низка звернень, перейменування та затвердження статутів Соснівських навчальних і позашкільних закладів, внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік.

На початку роботи Микола Пасько запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам’ять депутата районної ради VII скликання Петра Глушка, який відійшов у вічність 18 січня.

Опісля районні обранці затвердили порядок денний, до якого включили ще три питання: «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік», «Про затвердження Програми реалізації проектів місцевого розвитку закладів охорони здоров’я по КНП «Сокальська ЦРЛ» на 2020 рік та звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення. Водночас два питання були виключені з порядку денного.

Наступним рішенням, присутні прийняли звернення, яке зачитав депутат Михайло Веклин, на підтримку фермерів та приватних землевласників. В документі йдеться про те, що законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення не відображає інтереси українських селян та фермерів, оскільки він дозволяє  продаж ділянок до 10 тисяч гектарів в одні руки. А це дозволить маніпулювати юридичним особам, які зареєстровані в Україні, але належать іноземцям, дасть можливість купляти землю компаніям з іноземним капіталом. Тому фермери пропонують внести в законопроект кілька пропозицій, які дозволять налагодити збалансоване, ефективне та прозоре функціонування обігу земель сільськогосподарського призначення.

11 лютого пройшла 47 позачергова сесія Сокальської районної радиДалі, районні обранці прийняли рішення і збільшили межі села Княже на 297,1700 га, передали Сокальській центральній районній лікарні медичне обладнання, яке було придбано в межах реалізації міжнародного проєкту «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування  в небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України».

Наступний блок питань стосувався перейменувань навчальних і позашкільних закладів міста Соснівка та затвердження їхніх статутів у новій редакції. Це питання виникло в зв’язку із приєднанням Соснівки до Сокальського району з 1 січня 2020 року. Відтепер, відповідно до рішень сесії, загальноосвітні школи №7 і №14 та навчально-вихований комплекс №13 будуть називатись Соснівські ліцеї №1, №2 та №3 Сокальської районної ради Львівської області. Культурні установи також перейменовані і отримали назви Будинок дитячої та юнацької творчості м.Соснівки Сокальської районної ради Львівської області і Соснівська дитяча музична школа Сокальської районної ради Львівської області.

Відтак, Микола Пасько привітав керівників вищеназваних закладів освіти та культури міста Соснівки  із завершенням процедури переходу до Сокальського району.

11 лютого пройшла 47 позачергова сесія Сокальської районної радиДалі, начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова доповідала про внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік. Проєктом рішення пропонується виділити співфінансуванням з районної скарбниці для 33 переможців обласного конкурсу проектів місцевого розвитку. Необхідна сума становить – 1 млн 307 тис. грн.. В результаті 26 голосів «За» і рішення було прийнято.

На завершення роботи сесії депутати прийняли кілька звернень. Вони стосувались створення ботанічного заказника загальнодержавного значення «Малополіський шафран» та національного природного ​​​​​​​парку «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара  у Сокальському районі, скасування плати за транспортування природного газу для побутових споживачів, виділення коштів на ремонт автодоріг загального користування місцевого значення у Сокальському районі, про передачу адміністративної будівлі, яка знаходиться за адресою м. Сокаль,  вул. Шептицького 26 у спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району, щодо заборони створення регіонального сміттєзвалища чи полігону твердих побутових відходів на території  Сокальського району  та завезення ТВП з міста Львова та інших районів Львівської області, перевірки діяльності КП ЖКГ «Великомостівської міської ради».

Ще одне звернення стосувалось збереження Сокальського району Львівської області, як окремої адміністративно-територіальної одиниці. У ньому вказуються переваги Сокальщини як центру, навколо якого повинен формуватися майбутній район. Тому депутати вважають за доцільне, під час проведення майбутньої адміністративно-територіальної реформи, залишити Сокальський район в існуючих межах, як самостійну, самодостатню адміністративно-територіальну одиницю або утворити Сокальський район, шляхом приєднання до нього інших суміжних районів області.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.