Головна / З сесії райради / 15 серпня відбулося перше засідання Форуму місцевого розвитку Сокальського району

15 серпня відбулося перше засідання Форуму місцевого розвитку Сокальського району

Його проводили голова координаційного комітету, голова Сокальської райдержадміністрації Микола Мисак та співголова координаційного комітету, заступник голови районної ради Володимир Чуб. У засіданні взяли участь представники ряду управлінь та відділів РДА, голови тих місцевих рад, які відібрані учасниками проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду2" та стали переможцями обласного конкурсу мікропроектів, що проводився в рамках "Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів".

В порядку денному ФМР розглянуто питання про співпрацю Сокальського району з Проектом ЄС/ПРООН і проведену роботу з часу підписання угоди та участь керівників бюджетних установ, місцевих рад Сокальщини у обласних конкурсах мікропроектів та їх результати.
Відзначена значна робота, проведена в територіальних громадах Ванівської, Волсвинської, Тартаківської та Варязької сільських рад в рамках угоди про партнерство. Відбулися семінари у сільських радах, а на сесіях відібрали населені пункти для участі в Проекті. У відібраних громадах відбулися перші діалоги, створено та оновлено громадські організації, які займатимуться втіленням проектів. Проведено навчання активу та функціональних груп. Під час опитування визначено плани розвитку територіальних громад та пріоритетні проблеми. Найкраще з завданнями впорались Волсвинська та Ванівська сільські •ради, де вже виготовлено проектнокошторисну документацію по вирішенню визначеної проблеми.

При обговоренні участі в конкурсах мікропроектів відзначено, що від Сокальського району конкурсна рада обласної ради відібрала сім мікропроектів місцевих рад та Львівської ОДА  два у сфері енергоощадності, поданих відділом освіти Сокальської РДА. Зокрема це проекти Волсвинської сільської ради  "Реконструкція даху приміщення Народного Дому с. Волсвин"  49 тис. грн.; Стенятинської  "Створення культурнопросвітницького та історикоетнографічного Центру с. Стенятин"  50 тис. грн.; Поторицької "Сільська "Просвіта"  для громади села Поториця"  49 тис. 963 грн.; Ванівської  "Створення культурноосвітнього центру розвитку громади с. Глухів"  50 тис. грн.; Острівської  "Створення Центру розвитку громади села Острів  нові стандарти надання культурнопросвітницьких послуг мешканцям села"  50 тис. грн.; Лучицької  "Молодіжний майданчик"  30  тис. грн. та "Реконструкція, модернізація та утримання в належному стані зовнішнього вуличного освітлення; застосування енергоефективних технологій на об’єктах, будинках та комплексах населених пунктів"  35 тис. грн.; а також  "Впровадження енергозберігаючих технологій у Глухівському НВК ЗШ  I ст.  дитячий садок"  50 тис. грн. та "Партнерство заради дітей (впровадження енергозберігаючих технологій у Забузькому НВК ЗШ ІІІІ ступенів)"  50 тис. грн.

У результаті участі місцевих рад та бюджетних установ освіти в конкурсах маємо понад 400 тис. грн. додатково залучених коштів з обласного бюджету для підтримки ініціатив на розвиток територіальних громад Сокальщини. Під час Форуму місцевого розвитку учасники обговорили питання щодо забезпечення співфінансування, оперативного освоєння коштів і втілення проектів в життя. На форумі прийнято резолюцію, в якій задекларовано схвалення та підтримку планів розвитку громад учасників проекту ЄС/ПРООН та затверджено проекти Глухівської та Волсвинської громад, що будуть реалізовуватись за підтримки проекту.

Щодо учасників конкурсу мікропроектів обласного рівня рекомендовано відділам РДА, місцевим радам сприяти ефективному забезпеченню впровадження мікропроектів переможців обласних конкурсів. Вирішено передбачити співфінансування мікропроектів, які визнані та будуть фінансовані на обласному рівні, з районного та місцевих бюджетів.

Володимир ЧУБ,
співголова координаційного комітету ФМР, заступник голови районної ради.           

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!