Головна / З сесії райради / 15 років Сокальський район співпрацює з Томашівським повітом

15 років Сокальський район співпрацює з Томашівським повітом

Цього річ виповнилось 15 років дружнім стосункам між Сокальським районом і Томашівським повітом Республіки Польща. 15 жовтня 2004 року під час 14 сесії Сокальської районної ради 4 демократичного скликання було прийнято рішення про “Затвердження угоди про міжрегіональне співробітництво між Сокальським районом (Україна) і Томашівським повітом (Польща). Договір про співпрацю підписали голова Сокальської районної ради Ігор Войтович, голова Сокальської райдержадміністрації Микола Пшевлоцький, голова Томашівської повітової ради Станіслав Чурило та староста Томашівський Едвард Жук. За 15 років сусідні регіони обмінялись десятками делегацій та взяли участь у двох спільних міжнародних проектах в межах Програми Транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна».

З нагоди ювілею, 26 листопада, на Сокальщину завітала делегація з Томашівського повіту, яку очолювали староста повіту Генрих Карван, віцестароста Ярослав Кожень, директор відділу європейської інтеграції, економічного розвитку та промоції  Йозеф Марініч. Їх зустріли голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови райради Василь Бойко, керуюча справами Любов Ребрина. Також участь у святкування взяли: керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Віра Левандовська, головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед, районні депутати Василь Сорочук, Віктор Притулко, Жвирківський селищний голова Іван Кошлай. Окрім того, були присутні колишні голови Сокальської районної ради, які починали співпрацю із Томашівським повітом. Це Олег Солодяк, очільник райради з 2006 по 2010 рік, а нині депутат районної ради та Ігор Дацюк – 2010-2015 роки.

Урочистості проходили в сесійній залі районної ради. За українським звичаєм, польських гостей зустріли запашним короваєм на вишитому рушнику. Справжньою окрасою свята, стала музична частина, яку підготували вихованці Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка: гурти “Забавлянка” та “Бельканто”. Не обійшлось без відомої пісні «Соколи», яка однаково популярна як на Україні, так і в Польщі.

Микола Пасько, за допомогою візуальної презентації, нагадав присутнім як починалась транскордонна співпраця у 2004 році, які були організовані спільні заходи, зустрічі, конференції. За 15 років багато місцевих рад Сокальського району підписала угоди про співпрацю із гмінами Томашівського повіту. Окрім того, Сокальський район спільно з Томашівським реалізував міжнародний проект «Підвищення ефективності транскордонної системи реагування на екологічні ризики: Томашів Любельський – Жовква – Сокаль»,  в межах Програми Транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013». Його результатом стало придбання сучасної пожежної машини для Сокальського районного сектору ГУ МНС у Львіській області. З 2018 року реалізовується наступний спільний міжнародний проект «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України», в межах Програми “Польща-Білорусь-Україна 2014-2020”. Цього разу партнерами виступають Сокальщина і Томашівський повіт, а також Жабінковський район Республіки Білорусь. В його межах Сокальська центральна районна лікарня вже отримала сучасний апарат УЗД та 3 електрокардіографи. До кінця цього року ще буде закуплено наркозно-дихальну систему, а вже у наступному році – сучасний реанімобіль та інше обладнання.

Також присутні переглянули презентацію, яку підготували польські партнери про свій край та про спільні заходи, в яких брали участь представники Сокальщини і  Томашівського повіту. Святкового настрою учасникам 15-річного ювілею додав обмін подяками та вітальними листівками.

Такий урочистий візит став наступним логічним етапом розвитку транскордонного співробітництва між Сокальським районом і Томашівським повітом. В його ході сторони обговорили подальшу співпрацю та участь у спільних міжнародних проектах, культурних і спортивних заходах.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!