З сесії райради

Для відокремленого лікування пацієнтів з COVID-19 в Сокалі планують відремонтувати окреме приміщення, де розташована інфекційна лікарня

17 липня відбулась 52 позачергова сесія Сокальської районної ради. На порядку денному було два питання: про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2020 рік та про внесення змін до Програми підтримки та розвитку установ охорони здоров’я у КНП «Сокальська ЦРЛ» на 2020 рік.

Сесійне засідання проходило у дистанційній формі, відповідно до Регламенту Сокальської районної ради, який дозволяє в умовах карантину, проводити позачергові сесій районної ради в режимі відео/аудіо конференцій.

Після обрання лічильних та редакційних комісій, затвердження порядку денного, депутати заслухали начальника фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галину Леонову щодо внесення змін до показників районного бюджету. За її словами, проектом рішення пропонується скерувати 2 млн.грн. для ремонту інфекційного відділення Сокальської центральної районної лікарні. Це дасть можливість перевести пацієнтів з підозрою або підтвердженим діагнозом COVID-19 з головного корпусу районної медустанови в окреме приміщення, де розташована інфекційна.

Щоб отримати цю суму необхідно перерозподілити видатки районного бюджету за рахунок зменшення призначень з бюджетних та загальнорайонних програм. Зокрема з галузі освіти – 500 тис.грн., з Програми підтримки розвитку пріоритетних та наймасовіших видів спорту  в Сокальському районі на 2020 рік  – 205 тис.грн., з Програми підтримки культурно – просвітницьких та інформаційно – презентаційних заходів на 2020 рік- 37 тис.грн., з Програми пропагування Сокальського району на території України та за кордоном – 38 тис.грн., з Програми розвитку місцевого самоврядування Сокальського району на 2020 рік – 410 тис.грн., з  Програми інформаційно-аналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території Сокальського району на 2020 рік – 60 тис.грн., з Програми охорони навколишнього природного середовища Сокальського району – 30 тис.грн. Також пропонується зменшити асигнування по міжбюджетних трансфертах для Червоноградської міської ради на 150 тис.грн., для Соснівської міської раді 170 тис.грн. Крім цього, вдалось здешевити роботи по підключенню двох новозбудованих амбулаторій в селах Волиця і Волсвин до електричних мереж. Тому, 400 тис.грн, які виділялись на ці потреби,   також скеровано на ремонт інфекційного відділення.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько додав, що 410 тис.грн, які виділяються з Програми розвитку місцевого самоврядування, були зекономлені завдяки тому, що Сокальська райрада успішно провела процедуру закупівель ремонтних робіт по дорозі в селі Забужжя, в межах реалізації міжнародного проєкту «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів».

 

Головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед доповів, що першочергово планується виконати ті роботи, які дозволять перевести хворих на COVID-19 в інфекційне відділення

Зокрема, будуть зроблені санітарні вузли і душові кабінки, реанімаційна палата, кімнати для перебування персоналу, замінена підлога. Водночас, три відділення лікарні, хірургічне, травматологічне та реанімаційне, які зараз приймають пацієнтів із коронавірусною інфекцією, будуть виведені з карантину і зможуть повноцінно надавати медичні послуги.

В ході обговорення йшлось про можливість залучити кошти для співфінансування ремонтних робіт з обласного бюджету , а також з Радехівського району та міста Червоноград. Адже в Сокальській ЦРЛ лікуються мешканці цих території, які хворі на коронавірусну інфекцію.

Микола Пасько запропонував, щоб районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації звернулась до аналогічної обласної комісії, щодо співфінансування ремонту даного об’єкта. Тоді, це питання можуть розглядати обласні депутати під час засідання сесії Львівської обласної ради.

Депутат Андрій Сенюк вніс пропозицію щодо здешевлення вартості ремонту інфекційного відділення: зробити всі демонтажні роботи власними силами, залучаючи  районних депутатів, громадських активістів, працівників лікарні та райдержадімністрації. Це дозволить зекономити 210 тис.грн. Ще 260 тис.грн. можливо також заощадити, якщо укласти угоду на виконання робіт із фізичною особою – підприємцем, який не є платником ПДВ.

Відтак, рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2020 рік» було прийнято. «За» – 24. І останнє питання порядку денного «Про внесення змін до Програми підтримки та розвитку установ охорони здоров’я у КНП «Сокальська ЦРЛ» на 2020 рік» набрало необхідну кількість голосів – 25 «За» і було підтримано.

Голос Сокальщини на GoogleNews