Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

18 лютого в Сокальській ЦРЛ відбулось засідання медичної ради

На засіданні було підсумовано роботу медичних закладів району за минулий рік. Звітував головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед. В основному це були сухі цифри. Пан Роман, зокрема, зазначив, що протягом двох років доводилось працювати в умовах недофінансування, а звідси і більшість проблем. Його заступник з охорони материнства та дитинства Марія Гулавська звернула увагу присутніх на те, що хворих дітей більшає і відповідно збільшується навантаження на дитячих лікарів, що дітей повинні обслуговувати сімейні лікарі.

Про велике навантаження на сімейних лікарів, зростання тяжких захворювань і їх профілактику, вихід на інвалідність говорили районні терапевт та хірург Тетяна Клєшанцова та Валерій Комарницький, заступник головного лікаря по експертизі з тимчасової непрацездатності Степан Панас, головний лікар Великомостівської лікарні Ігор Дем’янчук та інші.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб наголосив на головних проблемах: проводити раннє діагностування, створити мобільні пересувні групи медиків, які б регулярно виїжджали у села, надавати якісні послуги тощо. А заступник голови райдержадміністрації Анатолій Василишин подякував медикам за їх нелегку працю.

20 лютого медики знову зібралися на оперативну нараду. Відкриваючи її, Роман Швед наголосив, що нині гостро стоять питання по мобілізації до війська. Завдання медиків – швидко, якісно і безплатно проводити медогляд військовозобов’язаних, без емоційних і психологічних навантажень. Але попри те дехто з лікарів забуває про це. В зв’язку з браком коштів, стоїть питання про незначну – 5 грн. – оплату лабораторної та ренгендіагностики. Але оплату будуть брати лише з працездатного і платоспроможного населення. Медики також повинні забезпечити медичний супровід сімей загиблих.
Роман Швед закликав медиків бути пильними, адже почастішали терористичні акти, які можуть бути і в нас. Треба бути уважними: дивитися, хто і з чим приходить в лікарню, чи не залишає якихось підозрілих речей тощо. Він також поінформував присутніх про те, що в цьому році буде дефіцит – майже 2 млн. грн. – по заробітній платі. І ще підкреслив: лікарі – це інтелігенція, яка і в нинішній нелегкий час повинна поводити себе належно, бути ввічливою і людяною. 

Про призов, мобілізацію до війська, обстеження військовозобов’язаних також вела мову заступник головного лікаря по лікувальній роботі Марія Кріль. Вона, зокрема, зауважила, що навантаження на всі відділення велике: за півтора місяця оформлено більше 300 актів амбулаторних і стаціонарних обстежень. Причому обстеження військовозобов’язаних мають тривати не більше трьох днів, протягом яких мають бути проведені і додаткові обстеження – УЗД, фіброскопія тощо. Є велике навантаження на апарати і незадоволення інших пацієнтів. Лабораторні обстеження військовозобов’язані проходять у лабораторії, поза чергою, безплатно, їхні аналізи роблять також позачергово. Через той же брак виділених коштів, значне подорожчання реактивів, інших матеріалів, зростання кількості обстежених осіб певна категорія пацієнтів, до якої, зокрема, не входять пенсіонери, діти, онкота хворі на туберкульоз, мусить купувати плівку, платити за аналізи. Але, здаючи гроші, люди повинні розписатись у спеціальному прошитому зошиті, щоб був облік.

Роман Швед також повідомив, що затриманий лікар В., офіційної інформації немає, є лише повідомлення у Фейсбуці, але всі лікарі повинні робити висновки, працювати прозоро.

Голова районної ради Ігор Дацюк підкреслив, що приводом для проведення наради стало затримання вищезгаданого лікаря, а також скарги у Фейсбуці та від тих, хто йде до війська. Війна, економічна криза, пострадянська система призводять до незадоволення людей владою, чиновниками, вчителями, лікарями… Бо не працює система. Звичайно, що пробуксовує, не є ефективною і медична система: низька заробітна плата, матеріальне забезпечення тощо. Але є і моральний бік справи. Попри все треба залишатися людиною, фахівцем, патріотом. І так організувати роботу медичних закладів, щоб не було черг, проводити з людьми роз’яснювальну роботу тощо.

Валентина БЛУДОВА.

 

Exit mobile version