З сесії райради

25 червня відбулась чергова сесія Сокальської районної ради

25 червня відбулась 51 сесія Сокальської районної ради. Депутати розглянули 17 питань порядку денного. Серед них було кілька звітів. Це звіт про виконання районної Програми «Дороги Сокальщини на 2018-2020 роки», звіт голови Сокальської районної 25 червня відбулась 51 сесія Сокальської районної радидержавної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району та делегованих повноважень у 2019 році, звіт про роботу Комунального підприємства «Сокальська районна друкарня». Також інформували про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території  Сокальського району у 2019 році керівники Червоноградської місцевої прокуратури та Сокальського відділення поліції.

Найбільш дискусійним та гострим було питання – «Про виконання районної програми «Дороги Сокальщини на 2018-2020 роки». За словами доповідача, начальника відділу житлово-комунального господарства, екології, природних ресурсів, агропромислового розвитку, енергетики та інфраструктури Сокальської райдержадміністрації Степана Шевчука, протягом останніх років на дорогах загального користування місцевого значення проводились ремонти за рахунок коштів з державного, обласного, районного та місцевого бюджетів. У 2019 році роботи були виконані за кошти державного бюджету, в сумі 3 млн.грн. на дорозі Червоноград – Перетоки. За обласні кошти, 3,8 млн.грн., було зроблено два відрізка на дорогах Комарів – Переспа та Стаївка-Пристань. З районної казни було скеровано 8,8 млн.грн. на такі напрями: Сокаль – Червоноград-Жвирка, Сокаль – Стоянів, Комарів – Переспа. Місцеві ради на ці потреби виділили з своїх бюджетів 1,4 млн.грн.

Степан Шевчук наголосив, що протягом 2017-2019 років найбільше грошей на ремонт доріг виділено саме з районної скарбниці – 57,1 млн.грн. Це найкращий показник серед усіх районів області, який на жаль, не був врахований Львівською облдержадміністрацією.  На даний час, за результатами засідань профільної та бюджетної комісій Львівської обласної ради  Сокальському району на ці потреби було виділено лише 12,5 млн. грн. Хоча Сокальська райдержадміністрація подала клопотання до ЛОДА та до Народного депутата України Юрія Камельчука щодо ремонту доріг району у 2020 році – на загальну суму 140 млн.грн.

Загалом, у 2020 році на Сокальщину з державного бюджету виділено 7,5 млн.грн. За ці кошти буде зроблений ремонт на дорозі Червоноград-Перетоки, від с. Перетоки до кордону із Волинською областю. Дві дороги Ульвівок-Забужжя та Тартаків-Шарпанці будуть зроблені за гроші обласного і районного бюджетів, 5 млн.грн. та 3,5 млн.грн. відповідно.

25 червня відбулась 51 сесія Сокальської районної радиСпівдоповідачем по цьому питанню був провідний інженер відділу ремонту та 25 червня відбулась 51 сесія Сокальської районної радиексплуатації доріг Служби автомобільних доріг у Львівській області Віктор Крупа. Він розповів з якими проблемами довелось стикнутись в ході підготовки до ремонту дороги Т 1404 Червоноград – Рава-Руська за кошти польського кредиту. Доповідач наголосив, що в липні вже повинна звершитись експертиза всієї документації і лише після цього повинні розпочатись дорожні роботи.

Обговорення доповідей тривало більше двох годин. Депутати питали, яка ситуація щодо ремонту на різних напрямках та чому ще досі немає техніки на тих дорогах, на які вже виділені кошти. Проте найгостріше стояло питання – чи буде довгоочікуваний ремонт на трасі  Червоноград – Рава-Руська. Депутат Мирослава Ігнатюк зачитала спільний лист від окремих районних обранців та жителів населених пунктів, які розташовані вздовж вищеназваної дороги. В ньому, люди вимагають негайного проведення ремонту цього напряму,  який вже став зовсім непроїзним.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько звернув увагу представника Служби автомобільних доріг на критичність цього питання, адже люди вже готові до акцій протесту і попросив донести цю інформацію до керівництва дорожньої установи. Очільник райради додав, що озвучені проблеми щодо підготовки документації, використання міжнародних коштів для ремонту доріг були успішно вирішені Сокальською районною радою під час реалізації міжнародного проєкту «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах Замойському (Польща) та Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів». В його межах вже зроблено капітальний ремонт дороги по вулиці Вишнева в селі Гута, розпочались роботи на дорозі в селі Забужжя. «Ми пройшли всю складну процедуру, щоб в селі Гута розпочати дорожній ремонт за міжнародні кошти. Це виготовлення проєктно-кошторисної документації, проведення експертизи та кількох процедур закупівель, отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Зараз готується документація для вводу в експлуатацію вже відремонтовану сільську дорогу. Після проходження аналогічної процедури – розпочались роботи на дорозі в селі Забужжя. Зараз, ми готуємось до проведення тендеру на ремонт останньої дороги в межах міжнародного проєкту, в смт Жвирка. Тому можливо, що Службі автомобільних доріг варто взяти приклад з Сокальської районної ради, як працювати. Хоча я переконаний, поки дороги загального користування місцевого значення не будуть належати органам місцевого самоврядування, діла не буде. Але, передати їх потрібно із фінансуванням», – підсумував Микола Пасько. Він також додав, що завдяки успішно проведеному тендеру на дорогу в селі Забужжя, вартість робіт була зменшена на 673 тис.грн.

Відтак, інформацію про стан доріг на території Сокальського району та виконання районної Програми «Дороги Сокальщини» депутати взяли до відома.

В ході роботи сесії, районні обранці також підтримали звернення представників ініціативної групи до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр – міністра України та народного депутата щодо проведення ремонту дороги Т-14-04 «Червоноград – Рава-Руська».

Голос Сокальщини на GoogleNews