З сесії райради

На районну програму «Дороги Сокальщини» виділено 2,5 мільйони гривень

31 березня відбулась 49 сесія Сокальської районної ради

31 березня відбулась 49 сесія Сокальської районної ради. Враховуючи карантинні заходи, засідання проходило у закритому режимі, у сесійній залі були присутні лише депутати, доповідачі та працівники апарату райради. Перед початком роботи всім присутнім були роздані захисні маски та рукавички, а медична сестра виміряла температуру.  Окрім того, за пропозицією депутата Олега Солодяка, були внесені тимчасові зміни в режим роботи сесії, відповідно до пункту 4 статті 40 регламенту районної ради, щоб оперативно провести засідання.

31 березня відбулась 49 сесія Сокальської районної ради    31 березня відбулась 49 сесія Сокальської районної ради  31 березня відбулась 49 сесія Сокальської районної ради

Перш ніж розпочати роботу, голова Сокальської районної ради Микола Пасько запросив до слова нового керівника Сокальського відділення поліції Мирона Карапату. Він коротко розповів про себе:  прослужив 28 років у правоохоронних органах, на керівних посадах 16 років, у березні був призначений начальником відділення поліції Сокальщини. Мирон Карапата пообіцяв заслужити довіру у людей, тісно співпрацювати із громадами та забезпечувати дотримання законності в районі.

31 березня відбулась 49 сесія Сокальської районної ради   31 березня відбулась 49 сесія Сокальської районної ради  31 березня відбулась 49 сесія Сокальської районної ради

Далі, після привітань своїх колег, які відзначили уродини у міжсесійний період, обрання лічильних та редакційних комісій, депутати затвердили порядок денний. Відповідно до пропозиції президії, 6 питань, які не потребували термінового обговорення, були виключені. Їх розглядатимуть на наступному засіданні сесії.

Загалом, в ході роботи, депутати заслухали та обговорили 24 питання і 7 звернень. Серед основних – внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік. Додатково розподілено завдяки залишку коштів районного бюджету, станом на 1 січня 2020 року, 28 млн. 462 тис. 214 грн. Як доповіла начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова, згідно з проектом рішення пропонується для Сокальської центральної районної лікарні  виділити 4 млн 492 тис. грн.. Ці кошти будуть скеровані на придбання інсуліну та інших медикаментів, для виготовлення технічних умов та встановлення трансформаторів у амбулаторіях сімейної медицини в селах Волиця та Волсвин, на Програму медичного забезпечення демобілізованих учасників АТО та членів сімей загиблих військовослужбовців на сході України. Окрім того, 2 млн 775 тис. грн.. виділяється на співфінансування придбання шкільних автобусів відповідно до Програми розвитку освіти Львівщини, для потреб освітніх закладів – 4 млн. 480 тис. грн. На районну програму «Дороги Сокальщини» виділено 2 з половиною мільйони гривень. Також додаткового пропонується скерувати 143 тис. грн. для спів фінансування придбання житла добровольцю-учаснику АТО. На реалізацію заходів Програми виплати одноразової адресної допомоги окремим категоріям громадян Сокальського району на 2020 рік виділяється 270 тис. грн.

Підтримавши проект рішення «За основу», районні депутати розглянули дві поправки. Автор першої, депутат Андрій Сенюк наголосив, що дане питання готувалось ще в кінці лютого 2020 року. Але враховуючи ситуацію, яка склалась через поширення коронавірусної інфекції, було вирішено додатково скерувати 1  млн.300 тис.грн. для медичної галузі району. З них 800 тис.грн на придбання апарату штучної вентиляції легень та засобів захисту, 500 тис. грн. – на виплату зарплати медикам району. Також  виділено 400 тис. грн. на організацію спецрейсів для перевезення медпрацівників на роботу. Окрім того, поправкою пропонується також скерувати кошти на освіту, спорт, галузь культури, тощо.  Андрій Сенюк також додав, що в резервному фонду районного бюджету є 1 млн.800 тис.грн. Тому, при ускладненні епідситуації на Сокальщині, якщо цих коштів забракне, депутати зможуть оперативно зібратись на позачергове засідання сесії, на якому перерозподілити гроші і скерувати необхідну суму для галузі охорони здоров’я району.

Наступна поправка Сокальської райдержадміністрації не була підтримана. В результаті 29 голосів «За» і рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2020 рік» було прийнято.

Далі депутати внесли зміни у низку районних програм. На завершення були підтримані 7 звернень: щодо критичної ситуації із виплати зарплати на шахті «Надія»,  щодо приєднання територіальної громади Сокальського району Львівської області  до народної ініціативи стосовно реформування трудових і земельних відносин, звернення  щодо дієвого захисту працівників закладів охорони здоров’я в умовах пандемії  COVID-19, щодо проблем підприємництва в Україні у зв’язку із впровадженням заходів для запобігання поширення коронавірусної інфекції, щодо необхідності створення нових об’єктів природно-заповідного фонду в межах лісового фонду у Сокальському районі  Львівської області. Також повторно депутати прийняли звернення щодо силового розгону мирного протесту ветеранів АТО/ООС та мешканців міста Соснівка 21 вересня 2019 року.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews