Головна / З сесії райради / 6 березня відбулася тридцять дев’ята сесія Сокальської міської ради VI скликання

6 березня відбулася тридцять дев’ята сесія Сокальської міської ради VI скликання

Зареєструвалося 23 із 36 депутатів. За пропозицією Сокальського міського голови Богдана Зарічного депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять бійців, які загинули в зоні АТО.

На порядку денному було 18 питань. З першого – «Звіт про виконання Плану соціально-економічного розвитку міста Сокаля на 2014 рік» доповів заступник міського голови Олег Олійник. Серед вагомих об’єктів, які було зроблено торік, він назвав реконструкцію яселсадка №5, відремонтовану покрівлю дитячої дошкільної установи №8, ремонт харчоблоку ясел-садка №1, ремонт дахів житлових будинків по вулицях Шептицького, 7, 132; Курбаса, 76; Тартаківська, 42, та частини даху житлових будинків (Українська, 2; Шептицького, 75, 134), капітальний ремонт вуличного освітлення по вулицях Шептицького, Героїв УПА, Св. Володимира, Міцкевича, Шевченка, капітальний ремонт вулиць Мишуги, Героїв УПА, Яворницького, Українська, Тартаківська, відремонтовані тротуари у місті… До речі, за чотири роки в Сокалі зробили 10 км 200 м вуличного освітлення. (Для порівняння – протягом попередньої каденції капітальний ремонт освітлення не проводився зовсім). Однак є ще вулиці (приблизно 5 км), де його ще немає, і над цим потрібно працювати. 

У цьому році міська рада виготовила проект реконструкції галереї трубопроводів на очисних спорудах. Це було нагальним питанням, бо виведення її з ладу несе загрозу екології та навколишньому середовищу не тільки місту, але й району. На її реконструкцію уже передбачені кошти в обласному бюджеті.

– Зроблено чимало, – наголосив Олег Олійник. – Хоча вдалося реалізували не все заплановане, бо не було своєчасного фінансування з казначейства, а на окремі об’єкти кошти надійшли аж у вересні. 

Співдоповідач з цього питання – директор КП «Сокальжитлокомунсервіс» Роман Мочульський детально зупинився на виконаних роботах щодо благоустрою. У депутатів було багато слушних зауважень до роботи працівників дільниці благоустрою, котрі працювали лише на 0,75 ставки. З березня вони перейшли на повний трудовий день. Р. Мочульський прозвітував перед депутатами про зроблене й про використання коштів. 

Депутати Роман Садовський, Віктор Зіньків, Юрій Товарянський, Ольга Петринка, Євген Музика, Єлизавета Цар, Віктор Олейчук «засипали» співдоповідача запитаннями, зокрема, чому за кожним будинком не закріплено прибудинкової території та чому не використовують у вуличному освітлені енергозберігаючі лампи. Хоча насправді у всіх нових світильниках встановлюють тільки енергозберігаючі лампи. Йшлося і про прибирання цвинтарів, контейнери для сміття, контейнерні майданчики, створення будинкових комітетів, діяльність єдиного розрахункового центру, чистоту в під’їздах, прибирання підвалів багатоповерхівок, парку та інше. Роман Мочульський дав відповіді на всі запитання. 

Емоційно відбувалося й обговорення плану соціальноекономічного розвитку міста Сокаля на 2015 рік. Заступник міського голови Олег Олійник зупинився на основних об’єктах, які заплановано зробити в місті.

– Нині Сокалю потрібні кошти на капітальні та поточні ремонти доріг, дахів, тротуарів, освітлення вулиць і т. д., – зазначив Б. Зарічний. – Однак той фінансовий ресурс, який у нас є, не дозволяє все виконати. Але хочемо зробити те, що на даний момент є найважливішим.

Проект плану соціально-економічного розвитку м. Сокаль на 2015 р. попередньо розглянули на президії та виконкомі міської ради, тож О. Олійник детально не зупинявся на ньому. Свої пропозиції та зауваження висловили Володимир Огінський, Віктор Зіньків, Юрій Товарянський, Євген Музика, Іван Подпорін, Віктор Олейчук, Уляна Покидко, Анна Белзецька, Ольга Петринка, Єлизавета Цар та інші. Вони просили пояснити, на що закладені кошти та наголошували, що нині не можна «викидати» гроші на вітер. Після жвавого обговорення депутати всетаки затвердили план соціально-економічного розвитку м. Сокаль. 

Згодом вони затвердили перелік видів оплачувальних громадських робіт; програму одноразової допомоги пораненим, травмованим учасникам антитерористичної операції на 2015 рік; виділили одноразову допомогу пораненому учаснику АТО Роману Пірку; внесли зміни до показників бюджету міста Сокаля на 2015 рік; встановили батьківську плату за перебування дітей у дошкільних навчальних закладах міста для окремих категорій сімей. Відтак, з 1 березня до 31 липня розмір плати на 50 відсотків зменшиться для батьків, у сім’ях, яких виховується троє і більше дітей віком до 18-ти років та звільнили на цей період батьків або осіб, які їх замінюють, від сплати за харчування дітейінвалідів, які відвідують дошкільні навчальні заклади. 

Сесія дала згоду на передачу в оренду газових котелень МКП «Сокальтеплокомунсервіс» (вул. Шептицького, 82, Тартаківська, 4, Героїв УПА, 21, Стуса) які перебувають у спільній власності громади міста. Їх передадуть в оренду як резервні потужності при роботі твердопаливних котелень на альтернативних видах палива, які планують побудувати за рахунок коштів інвестора. Це питання не одного дня. Потрібно пройти всі юридичні процедури і провести конкурс серед потенційних інвесторів, яких уже є троє. Для міста це дасть значну економію коштів, особливо, для бюджетної сфери. На наступних сесіях розглянуть питання щодо майбутнього МКП «Сокальтеплокомуненерго». 

На сесії визначили мінімальний розмір місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території міста Сокаля. З 1 березня 2015 року вона становитиме 7,00 грн. – для некомерційної діяльності, в тому числі для проживання фізичних осіб; 14,00 грн. – для виробничої діяльності; 21,00 грн. – для комерційної.

Далі депутати працювали оперативно та злагоджено. Вони внесли зміни в рішення №895 від 30. 01. 2015 р. «Про встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) на території м. Сокаль» та рішення №896 від 30. 01. 2015 р. «Про встановлення податку на майно (в частині плати за землю) на території м. Сокаль». А питання про надання дозволу КП «Сокальтеплокомуненерго» на незадіяну димову трубу котельні по вул. Б. Хмельницького,128 та на проведення земельних робіт і демонтаж тепломережі по вул. Шептицького вирішили доопрацювати. Народні обранці також затвердили протоколи конкурсу з відбору виконавців земельних торгів з продажу права оренди на земельні ділянки та питання з відбору виконавців земельних торгів з оцінки земельної ділянки, яка пропонується для продажу. 

На сесії розглянули традиційні земельні питання, доповідав спеціаліст І категорії, землевпорядник Любомир Миколайчук. Ухвалено зменшити відсотки ставки на орендовані земельні ділянки, надати дозволи на поновлення договорів оренди, виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва, особистих селянських господарств, для будівництва гаражів. Депутати затвердили проекти землеустрою та технічної документації на відведення земельних ділянок, дали дозволи на виготовлення детальних планів та інше.
Наприкінці сесії розглянули депутатський запит щодо аварійного стану дороги по вул. Героїв УПА (об’їзної), яка знаходиться на балансі Служби автомобільних доріг, в м. Сокаль та вирішили підтримати його та скерувати начальнику Служби автомобільних доріг у Львівській області, директору ДП «Львівський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», начальнику філії «Жовківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», голові Сокальської РДА. У зверненні просять терміново вжити заходів щодо приведення до належного стану відтинку дороги по вулиці Героїв УПА (при виїзді з вулиці Української, біля кафе «Володар») у Сокалі, в іншому випадку представники громадськості попередили міську владу, що перекриють дорогу.

У «різному» депутати розглянули декілька питань, з якими зверталися громадяни міста, серед них: виділення земельних ділянок бійцям АТО, оформлення документів на землю на території колишнього автопарку, що по вулиці Шашкевича, та інше. Присутні висловили свою громадянську позицію та подали пропозиції щодо їх вирішення. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eight − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!