Головна / З сесії райради / Активно і ефективно працювали депутати на XIX сесії Сокальської районної ради VI скликання

Активно і ефективно працювали депутати на XIX сесії Сокальської районної ради VI скликання

Перше її пленарне засідання відбулося 14 лютого. На початку, традиційно, голова районної ради Ігор Дацюк і заступник голови районної ради Володимир Чуб привітали ювілярів (Оксана Голубець, Василь Малко) та іменинників (Євген Марфюк, Василь Панченко, Ярослав Гнатюк, Роман Запісоцький, Наталія Шамборовська, Олег Піддубчишин, Юрій Круглій, Петро Габа, Володимир Чуб).

Депутати проголосували за включення до порядку денного двадцять одного питання. А також підтримали пропозицію фракції ВО «Батьківщина» і включили до порядку денного під номером три – «Про соціальноекономічну ситуацію в Сокальському районі в зв'язку із поетапним планом Уряду щодо підготовки шахт ДП «Львіввугілля» до ліквідації» та пропозицію депутата, голови райдержадміністрації Н. Карташової під номером одинадцять – «Про призначення головного лікаря Комунального закладу Сокальської районної ради «Сокальська центральна районна лікарня». А «Розгляд запитів, звернень депутатів Сокальської районної ради та відповідей на них» перенесли на початок. І тільки тоді в цілому проголосували за порядок денний.

Далі на сесії підтримано запити депутатів Романа Запісоцького, Олега Кожушка, Тараса Личка, Володимира Ковалька.

Визнано повноваження депутата районної ради Володимира Шмигельського. Постанови Сокальської районної виборчої комісії (надруковані в «Голосі знад Бугу» 10 січня) зачитала заступник голови комісії Ольга Снітко. В. Шмигельський прийняв присягу депутата районної ради.

Про соціальноекономічну ситуацію в Сокальському районі в зв'язку із поетапним планом Уряду щодо підготовки шахт ДП «Львіввугілля» до ліквідації доповіли генеральний директор ДП «Львіввугілля» Микола Клюка та голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин. Вони також відповіли на запитання депутатів Романа Запісоцького, Василя Панченка, Василя Козири, Анатолія Василишина, Ярослава Вітика, Сергія Касяна, Миколи Паська, Василя Бойка, Володимира Чуба, Богдана Шклянки.

Голова районної ради Ігор Дацюк зачитав проект рішення по цьому питанню. Олег Кожушко вніс пропозицію, а Володимир Чуб зачитав Звернення Сокальської районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України з приводу недопущення знищення вугільної галузі Західного регіону. Загалом за проект рішення з поправкою проголосувало 64 депутати.

Достроково припинено повноваження депутата Галини Майструк, обраної у багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком від Сокальської районної організації політичної партії «Фронт змін». Голова районної ради І. Дацюк поінформував депутатів, що Г. Майструк написала заяву, проживає за кордоном.

Депутати затвердили звіти розпорядників коштів про виконання загальнорайонних програм за 2012 рік. Голова комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку і інвестицій Сергій Костюк підкреслив, що потрібно звернутися до принципу формування коштів на Програми, поділив їх на загальні та персоніфіковані, а також вніс поправку до рішення. Роз’яснення з цього питання надала й голова РДА Наталія Карташова.

Зі звітом про роботу Сокальської районної ради за 2012 рік виступив голова районної ради Ігор Дацюк. Він, зокрема, сказав:

– У звітному періоді робота районної ради та її посадових осіб була спрямована на виконання повноважень ради як представницького органу місцевого самоврядування. Районна рада підтвердила, що здатна знаходити оптимальні шляхи до врегулювання будьякої, навіть найскладнішої, ситуації. З метою відстоювання інтересів виборців, районна рада спрямовувала свою діяльність на пошук дієвих шляхів у вирішенні питань соціальноекономічного розвитку району.

Пріоритетами діяльності районної ради у звітному періоді були: прийняття низки районних програм, спрямованих на підвищення соціальноекономічного та культурного розвитку району; організація і контроль за виконанням затверджених радою рішень; ефективне управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища, міст району; зміцнення співпраці з головних завдань розвитку району між районною радою та сільськими, селищною та міськими радами, адже лише в консолідації зусиль та в діловому партнерстві можна досягнути успіху, тим більше, що в нас одна мета – поліпшення добробуту людей; консультативнодорадча та методична допомога радам у вирішенні актуальних питань їх життєдіяльності…

У звітному періоді депутати районної ради прийняли 16 заяв, звернень до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Львівської обласної ради, Львівської облдержадміністрації, зокрема щодо проекту Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування», щодо недопущення прийняття закону України «Про засади державної мовної політики», про суспільнополітичну ситуацію в районі, про внесення змін до Податкового кодексу України, до Кодексу України про надра. А також 35 рішень про підтримку депутатських запитів, які скеровано за належністю у відповідні структури. Протягом звітного року продовжували працювати 10 постійних комісій районної ради, які провели 84 засідання…

Проблемним у звітному періоді залишалося питання щодо фінансування у повному обсязі районних Програм, затверджених рішеннями районної ради відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

У 2012 році районна рада продовжувала тісну співпрацю з сільськими, селищною, міськими радами. Так районною радою спільно з райдержадміністрацією для голів та секретарів місцевих рад проведено: 10 нарадсемінарів, на яких розглядалися соціальноекономічні, культурноосвітні, бюджетні питання, надавалися роз’яснення нормативноправових документів; 9 практичних семінарських занять на базі Великомостівської, Белзької міських, Жвирківської селищної, Опільської, Волицької, Переспівської, Жужелянської, Межирічанської, Двірцівської сільських рад…

Сокальська районна рада у звітному періоді також проводила роботу, спрямовану на розширення співпраці з органами місцевого самоврядування інших районів. Сокальська районна рада є активним учасником Обласної асоціації місцевих рад «Ради Львівщини», на засіданнях якої обговорюються найактуальніші питання функціонування та подальшого розвитку місцевого самоврядування в Україні.

У 2012 році районна рада розпочала активну співрацю з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду II». Від Сокальщини, з восьми поданих заявок, було відібрано чотири місцеві ради: Волсвинську, Ванівську, Варязьку і Тартаківську.

У цих радах створені громадські організації, які безпосередньо займаються реалізацією проектів. У Ванівській та Волсвинській радах проекти на завершальному етапі, у Варязькій і Тартаківській – будуть реалізовані протягом 2013 року.

Також районна рада у звітному періоді долучилась до «Програми проведення обласного конкурсу мініпроектів». Переможцями цього конкурсу були визнані сім проектів з нашого району. У результаті участі місцевих рад та бюджетних установ відділу освіти Сокальської РДА у конкурсах, залучено понад 400 тис. грн. коштів обласного бюджету для підтримки ініціатив на розвиток територіальних громад Сокальщини.

В напрямі залучення коштів міжнародної технічної допомоги районною радою, у партнерстві з українськими, польськими та білоруськими організаціями, подано ряд проектів на здобуття грантів у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства на 2007-2013 роки.

 

В рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна (2007-2013), Сокальська районна рада разом із польським партнером – Томашівським повітом та українським партнером – Жовківською районною радою вже реалізує Проект технічної допомоги Європейського Союзу «Підвищення ефективності транскордонної системи реагування на загрози середовища: Томашів Любельський – Жовква – Сокаль». В ході реалізації проекту придбано пожежнорятувальний автомобіль та проведена його презентація для жителів Сокальщини.

Депутати затвердили звіт голови районної ради, роботу визнали задовільною.

З наступних питань – «Про затвердження розпоряджень голови Сокальської райдержадміністрації», «Про затвердження звіту про виконання районного бюджету Сокальського району за 2012 рік» та «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2013 рік», які доповіла в. о. начальника фінансового управління РДА Галина Леонова, прийнято відповідні рішення, з пропозиціями та поправками депутата В. Чуба.

Про виконання Програми соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району за 2012 рік та делегованих повноважень доповіла голова РДА Наталія Карташова. Очільник райдержадміністрації відповіла на запитання депутатів Василя Бойка, Олександра Гаврилюка, Сергія Касяна, Ярослава Піхоцького, Василя Смолинця, Тараса Личка, Богдана Краська, Богдана Шклянки, Анатолія Василишина, Володимира Чуба.

Депутати визнали роботу Сокальської райдержадміністрації по виконанню даної Програми задовільною.

Сьогодні, 21 лютого, друге засідання XIX сесії Сокальської районної ради VI скликання.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!