Червоноградська районна рада звернулася до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу
Відповідне звернення депутати прийняли 21 січня на позачерговій сесії райради, в якому вимагали перегляду чинних тарифів, що збільшують фінансовий тягар для всіх споживачів природнього газу та електроенергії.
«В країні зберігається важка епідеміологічна ситуація, спричинена вірусом COVID-19. Рівень реальних доходів населення є дуже низьким та постійно знижується. Натомість, зростає безробіття та рівень бідності навіть серед працюючих українців. За таких умов додаткове підвищення цін на електричну енергію та природній газ для населення перетворюється на чинник дестабілізації ситуації в країні, веде до зростання соціальної напруженості, політичної нестабільності та економічних потрясінь», – йдеться в зверненні, яке зачитала присутнім заступник голови районної ради Наталія Кохан.
Окрім того депутати звернули увагу і на необгрунтоване стягнення плати за транспортування блакитного палива: «Стягнення плати за транспортування, навіть за умови, якщо людина газом не користувалася, є цілком безпідставним та суперечить Закону України «Про захист прав споживачів». На наше переконання ці нарахування націлені не на справедливу оплату наданої послуги, а на ще більше збагачення монополіста – надавача послуги та призведуть лише до збільшення заборгованості по сплаті, зубожіння громадян.»
В результаті 31 голос “ЗА” і звернення щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу було підтримано.
Окрім цього, на позачерговій сесії депутати розглянули ще одне звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги. Суть звернення стосується зменшення обсягу субсидій майже вдвічі, порівняно з 2018 роком. Виплати урізали з 71-го млрд. грн до 36,5 млрд. грн. Тому, районні обранці звернулись до Центральних органів влади з вимогою негайно підвищити субсидії до рівня достатнього для повної оплати тарифів найбіднішими верстами населення України.
“ЗА” – 28 і звернення прийнято.