Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Депутати Сокальської міської ради знову зібралися у сесійній залі

Після тижневої перерви депутати Сокальської міської ради знову зібралися у сесійній залі, щоб продовжити роботу, адже питань необхідно було розглянути ще чимало, і всі вони дуже важливі для життєдіяльності міста. Міський голова Вадим Кондратюк подякував за плідну роботу членам комісій з питань економіки та бюджету, та з гуманітарних питань, підкресливши, що, на жаль, комісія з питань архітектури та земельних відносин зібралась не в повному складі. 

Начальник фінансово-господарського відділу Людмила Ділай ознайомила присутніх з двома питаннями: про затвердження програми «Забезпечення збереження належного стану пам’яток архітектури місцевого значення, в яких розміщені адміністративні будівлі державних установи в м. Сокалі на 2015 рік» та про внесення змін до показників бюджету Сокаля на 2015 рік. Деякими моментами з цього питання цікавилися депутати Б. Шклянка, І. Кіраль, І. Пелип, Ю. Товарянський. Опісля одноголосно проголосували за згадану програму. З другого питання свої пропозиції пропонували депутати Ю. Товарянський, В. Петрушка, В. Трошин, І. Пелип. А потім прийняли відповідне рішення.

Землевпорядник міської ради Любомир Миколайчук ознайомив депутатів із земельними питаннями: про надання дозволу на виготовлення технічної документації з землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок для ОЖБ і ГБ, садівництва, будівництва гаражів; про затвердження детальних планів, про затвердження технічної документації, проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розгляд питань по земельних питаннях. Депутати скрупульозно розглядали і обговорювали кожне з них і голосували. Відмовили в зменшенні орендної плати за земельну ділянку підприємцю Зоряні Чепіль. До питання про придбання устаткування для заправки киснем балонів на місці пожежі для сокальських рятувальників вирішили повернутися на наступній сесії. Це питання вивчали члени бюджетної комісії, були різні думки, але, власне секретар цієї комісії Мар’яна Климців запропонувала, що, окрім бюджетних коштів, а сума досить значна 120 тис. грн., на придбання цього устаткування, знайти і залучити ще й інші кошти. Начальник Сокальського РС ГУ ДСНС у Львівській області Олег Тимчак пояснив, що під час пожеж цей кисневий апарат – компресор високого тиску – можна возити з собою у пожежній машині і заправляти кисневі апарати, які потрібні не лише для пожежників, але й потерпілих. Його придбання, у разі перевиконання бюджету, було затверджено ще попереднім депутатським корпусом у Програмі соціально-економічного розвитку Сокаля, про що нагадала депутат Ольга Петринка. В обговоренні взяли участь І. Пелип, В. Трошин, М. Климців, І. Шайнога, Ю. Товарянський. Депутати це питання залишили «відкритим» до наступної сесії, яка має відбутися ще в цьому році. Намагатимуться шукати частину, або ж усі кошти на придбання компресора високого тиску, а якщо не вдасться, то таке устаткування куплять за бюджетні кошти.

Два наступних питання: звіт керівника КП «Сокальтеплокомуненерго» за дев’ять місяців 2015 року та про готовність КП «Сокальжитлокомунсервіс» до зимового періоду, обговорювали досить активно й емоційно. 

Спочатку доповідав директор КП «Сокальтеплокомуненерго» Володимир Кіпень. Ознайомив депутатів з господарсько-економічною ситуацією підприємства. Підкресливши, що обладнання завантажене лише на 20 відсотків, це пояснюється тим, що в багатьох квартирах встановлено індивідуальне опалення. На підприємстві нині трудиться 49 осіб, одинадцять з них – інженернотехнічні працівники. До 2011 року тарифи на теплопостачання встановлювалися виконкомом міської ради, а після 2011го Національною комісією по енергетиці. Тоді вказати витрати підприємства було практично нереально. Всі тарифи стали неокупними. Після завершення опалювального сезону працівники перейшли на триденний робочий тиждень, щоб зекономити на зарплаті. Відбулося їх скорочення. У квітнітравні звільнили 26 осіб. Завдяки фінансуванню, яке виділили депутати попереднього скликання для підготовки підприємства до опалювального сезону, котельні і теплотраси, – як підкреслив доповідач, – були задовільно підготовлені до опалювального сезону.

Звичайно, депутати розуміли проблеми, але вони хотіли почути, які ж конкретні кроки робить керівництво, щоб врятувати підприємство, щоб впроваджувати альтернативні джерела тепла, як залучає інвесторів. Власне оця бездіяльність керівництва, не бачення майбутнього їх обурювала, а також те, як відключали окремі будинки від теплопостачання без згоди мешканців. Як і те, що й досі службове авто використовується переважно для поїздок керівника та представників фінансових підрозділів підприємства, що заробітна плата Володимира Кіпеня суттєво вища від зарплати інших працівників, і не лише на їхньому підприємстві. Та найважливіше те, що вони не побачили конкретних планів щодо розвитку цього КП «Сокальтеплокомуненерго». Тому й були гострі і критичні виступи депутатів Богдана Шклянки, Мар’яни Климців, Уляни Покидько, Ольги Петринки, Івана Пелипа, Василя Возняка, Юрія Рижка, Василя Петрушки. Була навіть пропозиція визнати роботу керівника «незадовільною». Проте, зважаючи на те, що Сокаль фактично без проблем розпочав опалювальний сезон, було вирішено звіт взяти до відома. А за усі решта пропозиції депутати не проголосували. 

Наступним – про готовність КП «Сокальжитлокомунсервіс» до зимового періоду доповідав керівник Роман Мочульський, котрий, як і попередні доповідачі ознайомив присутніх з фінансово-господарським станом підприємства, вів мову про благоустрій міста, вивезення сміття, розповів, що вдалося зробити торік, зупинився на проблемних питаннях, підкресливши, що найбільшою є вибоїни на дорогах і висловив підтримку ідеї міського голови Вадима Кондратюка – створити на підприємстві ремонтну бригаду дорожників. 

«Сокальжитлокомунсервіс» забезпечене піскосумішшю, яка частково розвезена по вулицях міста, особливо на перехрестях. Техніка відремонтована, у минулому році купили нові шини, завдяки тому, що депутати вирішили саме на це виділити кошти. До зими ми готові», – запевнив доповідач.

До Романа Мочульського мали запитання депутати Богдан Шклянка, Мар’яна Климців, Василь Возняк, Іван Пелип, Ольга Петринка, Уляна Покидько, Ігор Шайнога, Іван Пелип. Депутати вели мову про освітлення вулиць, «лежачого поліцейського» на вулиці Шашкевича, замулення потічка, смітник на території так званої торговиці, різку дерев у місті, а також на старому цвинтарі, про ремонт доріг, про перевірку підвалів у багатоповерхових будинках…

Також на сесії розглянули запит депутата Богдана Шклянки. На цьому II сесія завершила свою роботу.

Оксана ПРОЦЬ.

Exit mobile version