Головна / З сесії райради / Депутати Сокальської районної ради затвердили бюджет на 2019 рік

Депутати Сокальської районної ради затвердили бюджет на 2019 рік

21 грудня завершила свою роботу 36 сесія Сокальської районної ради. В ході ІІ пленарного засідання депутати розглянули 21 питання порядку денного. Серед основних – «Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району на 2019 рік», «Прийняття бюджету Сокальського району на 2019 рік», а також внесення змін або затвердження низки загальнорайонних програм.

Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Сокальської райдержадміністрації Наталя Лагода доповідала про Програму соціально-економічного розвитку на 2019 рік. За її словами, головна мета Програми полягає у підвищенні якості життя та добробуту населення, зростання конкурентоспроможності економіки району, розвиток міжнародної співпраці.

Зокрема, серед ключових заходів Програми наступного року передбачається будівництво, реконструкція та ремонт пріоритетних для району об‘єктів соціальної сфери, проведення ремонтних робіт на автодорогах загального користування,  створення нових робочих місць. Також очікується зростання обсягів виробництва та реалізації промислової продукції на 3% у порівнянні з 2018 роком, зростання рівня виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення її економічної ефективності, збільшення посівних площ під культурами.

В ході обговорення проекту рішення голова Сокальської районної ради Микола Пасько звернув увагу, що в Програмі відсутні конкретні заходи щодо покращення інвестиційного клімату району. Зокрема йдеться про створення інвестиційних майданчиків, які б дозволили залучити інвестора та стимулювати підприємництво.

В результаті – 24 голоси «За» і Програма соціально-економічного розвитку району на 2019 рік була підтримана.

Також в  ході роботи депутати підтримали проект рішення, який визначає бюджет Сокальщини на наступний рік. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Леонова доповіла що наступного року заплановано отримати 705 млн.грн, у тому числі загального фонду – 694 млн. грн., спеціального фонду – 10 млн. грн. Видатки заплановано здійснити на цю ж суму.

Кошти з районного  бюджету будуть скеровані на такі галузі: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення, культура, фізична культура і спорт, місцева пожежна команда та органи управління. Окрім того, передбачено видатки на реалізацію окремих районних програм.

Передбачено також низку трансфертів з Державного бюджету. Це освітня, медична субвенції та субвенцій соціального характеру. Базова дотація з Держбюджету передбачається у сумі 1548,6 тис.грн.

Доповнив доповідь начальника фінуправління голова постійної депутатської комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій Володимир Пограничний. Він звернув увагу на цьогорічний рекордний бюджет розвитку – 11 млн 275 тис грн.. Ці гроші будуть скеровані на будівництво чи ремонт різних об’єктів бюджетної сфери.

Голова Сокальської районної ради відзначив кілька позитивних моментів районного бюджету на 2019 рік. Окрім значних коштів на капітальні видатки, передбачене фінансування 17 районних програм. Також у 2019 році буде можливість розділити вільний залишок коштів районного бюджету за 2018 рік. І ще одна хороша новина від народного депутат Олега Мусія: наприкінці 2018 року Кабінет Міністрів України, за поданням народного обранця, виділив 1 млн 600 тис.грн з державного бюджету на 10 об’єктів Сокальщини.

Депутати районної ради затвердили бюджет на 2019 рікЗатвердивши головний фінансовий документ Сокальського району на 2019 рік, депутати досить швидко розглянули решту питань порядку денного і зокрема, заслухали звіт очільника районної ради про роботу у 2018 році. Микола Пасько, за допомогою візуальної презентації розповів чим жила районна рада в цьому році. Зокрема велика увага приділялась міжнародному співробітництву. Сокальський район приступив до реалізації трьох міжнародних проектів в рамках Програми Транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь-Україна». Також Сокальщина є активним учасником обласного конкурсу мікропроектів. Станом на 21 грудня із 40 мікропроектів 37 вже завершені. Окрім видатків на зарплату та енергоносії, додатково, з районного бюджету, було скеровано понад 51 млн. 857. тис.грн на покращення матеріально-технічної бази та розвиток галузей освіти, культури, медицини, спорту, ремонт доріг. Тому Микола Пасько подякував всім за спільну роботу.

Відтак звіт голови Сокальської районної ради було вирішено затвердити. «За» проголосували 25 депутатів. На завершення роботи сесії були розглянути запити та звернення районних обранців.

Зокрема депутати районної ради підтримали звернення до Державної прикордонної служби України щодо вжиття заходів для продовження функціонування пішохідного пункту пропуску “Угринів-Долгобичів” та звернення до Кабінету Міністрів України Верховної Ради України, Львівської обласної ради, Львівської ОДА щодо оголошення 2019 року роком Сокальської битви 1519 р.”

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!