З сесії райради

Депутати Сокальської районної ради проти будівництва полігону твердих побутових відходів на Сокальщині

Сокальська районна рада на лютневій сесії 2020 року висловила своє стурбування щодо будівництва регіонального полігону твердих побутових відходів за межами м. Великі Мости, оскільки жодних громадських слухань по цьому питанні в Сокальському районі не проводилось, – зазначив депутат райради Андрій Сенюк на своїй офіційній сторінці у фейсбук

“Відомо, що роботи по будівництву полігону розпочала Великомостівська міська рада в 2018 році. Станом на сьогодні міський голова Великомостівської міської ради Ярослав Ройко продовжує цю роботу. На полігон відповідно до законодавства можна буде завозити будь-яке сміття та, в тому числі, небезпечні відходи” – зауважив депутат Сокальської райради Андрій Сенюк.

На балансі Великомостівської міської ради є також старе сміттєзвалище, на яке сьогодні завозяться лише побутові відходи та сміття за виключенням небезпечних. Чи має всі необхідні дозвільні документи сміттєзвалище невідомо…

Відповідно до Стратегії управління відходами у Львівській області до 2030 року, яка була затверджена на сесії Львівської обласної ради у 2017 році, на території Великомостівської міської ради заплановано розташування та будівництво регіонального об’єкту з поводження з ТПВ. Щорічно планується завозити сюди відходи в наступних об’ємах: з Сокальського району – 16 679 тонн, з Жовківського району – 23 048 тонн та з м. Львова – 14862,9 тис. тонн. Відповідно загальні річні планові обсяги приймання ЖКГ «Великомостівської міської ради» мають скласти після будівництва полігону – 54553, 9 тис. тонн щорічно. Окрім цього планується що у м. Червонограді має теж бути ще один регіональний полігон на балансі КП «Комунальник» м. Червоноград, який щорічно має приймати тверді побутові відходи з м. Червоноград, м. Львів, Кам’янка-Бузького та Радехівського району в розмірі 106802,6 тис. тонн. Тобто на Сокальщині має бути розташовано 2 регіональних полігони з 7 що на Львівщині.

Начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Андрій Сенюк зауважив, що враховуючи, що Сокальський район є одним з найбільш забруднених у Львівській області, депутати Сокальської районної ради вважають за неможливе створення таких великих полігонів в межах Сокальського району, оскільки на сьогодні на територію району й так чиниться сильний антропогенний тиск через діяльність вугільної промисловості. Для прикладу,  Кам’янка-Бузький район займає 1 місце в області по забрудненню повітря, а Сокальський район та м. Червоноград займає 2 місце по забрудненню повітря. Окрім цього Сокальський район займає перше місце в області по забрудненню ґрунтових вод.

Також депутати Сокальської районної ради стурбовані діяльністю КП ЖКГ «Великомостівської міської ради», оскільки є підстави вважати, що дане комунальне діє з порушенням природоохоронного законодавства. Це підтверджується тим, що КП ЖКГ «Великомостівської міської ради» не допустило у 2019 році до планової перевірки спеціалістів Державної екологічної інспекції України.

Турбує й питання частого самовільного загоряння сміттєзвалища КП ЖКГ «Великомостівської міської ради», які відбуваються періодично та переважно в свята.

Депутати просять всі органи державної влади вжити заходів щодо публічного обговорення питання про поводження та сортування, утилізації твердих побутових відходів на території Сокальського району з метою прийняття правильного прозорого управлінського рішення.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.