Головна / З сесії райради / Дороги на Сокальщині ремонтуватимуть… але уже в травні

Дороги на Сокальщині ремонтуватимуть… але уже в травні

У Сокальській РДА відбулася нарада, на якій знову вели мову про наболіле – дороги. Правда, цього разу йшлося не про їх аварійний стан, а про проведення ремонту доріг загального користування місцевого значення району. Голова РДА Олег Кожушко поінформував про те, що з обласного бюджету, згідно з висновком профільної депутатської комісії, планується виділити 11 мільйонів 438 тисяч гривень на ремонт доріг у Сокальському районі, а саме: Сокаль–Червоноград – 9 млн. грн., Рава-Руська–Гайок – 2 млн. грн.  та Червоноград–Перетоки – 438 тисяч грн. Ще три дороги: Сокаль–Бояничі, Сокаль–Стоянів, Сокаль– Червоноград–Жвирка ремонтуватимуть в рамках прийнятої Програми «Дороги Сокальщини на 2015-2017 роки», залучаючи в якості співфінансування та керуючись Законом «Про державно-приватне партнерство» кошти місцевих рад, через які ці дороги проходять, а також кошти юридичних і фізичних осіб. Розпочати ремонти доріг планують у травні. При Сокальській райдержадміністрації створена робоча група з обстеження дорожнього покриття та контролю якості за проведенням ремонтних робіт на дорогах району. До неї планується залучити голів та депутатів місцевих рад, громадських активістів.

На нараду запросили голів місцевих рад м. Сокаль, смт. Жвирка, сіл Поториця, Двірці, Острів та Опільське – через населені пункти яких проходять ці стратегічні дороги. Острівський та Опільський сільські голови з невідомих причин були відсутні.

– Законодавство дозволяє приватнодержавне партнерствo в рамках бюджетів місцевих рад, у тому числі районного, долучатися всім, хто має ресурси, щоб покращувати інфраструктуру. Маємо визначити, що можемо зробити у межах нашого фінансування. Для цього треба знати найбільш аварійні відтинки доріг, – сказав заступник голови районної ради Володимир Чуб. 

Начальник фінансового управління РДА Галина Леонова наголосила, що потрібно напрацювати конкретний механізм співфінансування ремонту доріг.

Ситуація ускладнюється тим, що у жовтні минулого року ліквідували філію «Львівського облавтодору» ДП «Сокальський райавтодор». Дороги на території Сокальського району обслуговує Жовківська ДЕД, однак ця структура належно не пильнує за ними та вчасно не ремонтує їх. Олег Кожушко також зазначив, що важко працювати, коли немає співпраці і взаєморозуміння з керівництвом Жовківської ДЕД. Адже що казати, коли її керівники навіть не приїжджають на наради, на яких розглядаються питання щодо стану доріг. 

Голови місцевих рад – Іван Кошлай, Надія Стрілець, Роман Смик, Богдан Зарічний висловили свої думки та пропозиції. Зокрема, Жвирківський селищний голова І. Кошлай звернув увагу на дорогу біля «трьох святих» та навпроти церкви, які потребують негайного ремонту. Він також зауважив, що потрібно зробити водовідведення певних доріг, тоді асфальт служитиме довше. 

Поторицький сільський голова Р. Смик зауважив, що громада сама не в змозі зробити дорогу через Поторицю, хоч уже неодноразово намагалася. Причина у тому, що дорога не має належної основи. Через те, все, що не робили, було намарно, бо дорожнє покриття не витримує такого навантаження, адже їздить багато важковагового транспорту. Потрібне ефективне інженерне рішення.

Присутні на нараді голови місцевих рад дали згоду на співфінансування, але при умові застосування прозорого механізму фінансування з бюджетів різних рівнів. 
Начальник ДРП3 м. Сокаль Юрій Конічек зазначив, що він знає всі ями та вибоїни на дорогах у всіх населених пунктах. На жаль, склалася така ситуація, що майже в кожному селі та місті Сокальщини є відтинки дороги, які потребують ремонту. Однак одночасно їх не можна відремонтувати, бо на це потрібні великі кошти. На жаль, їх немає. Через що Сокальська РДА та районна рада вирішили подати Службі автомобільних доріг Львівської області перелік доріг, які є пріоритетними для району. На нараді також обнадіяли, що до Великодня значну кількість ям на Сокальщині підлатають.

Олег Кожушко зазначив, що Служба автомобільних доріг Львівської області 16 березня оголосила тендери на ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення, які пролягають через Сокальський район, а саме: Ковель–Володимир-Волинський–Червоноград–Жовква, Червоноград– РаваРуська, Броди–Червоноград. Ремонт цих доріг фінансується з держбюджету.

Любов ПУЗИЧ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

ten − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!