Головна / З сесії райради / У селі Варяж обговорювали створення об’єднаної територіальної громади

У селі Варяж обговорювали створення об’єднаної територіальної громади

“Люди повинні самостійно приймати рішення, щодо об’єднання громади.”

У п’ятницю, 1 грудня, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, разом із заступником начальника фінансового управління Сокальської РДА Оленою Федюк, зустрівся із жителями Варязької сільської ради.

На запрошення сільського голови Олександри Сухоручко, голова районної ради приїхав на обговорення щодо створення ОТГ. Як наголосила сільський голова Варязької сільської ради, що ініціатором об’єднання є депутати Жвирківської селищної ради. Відповідне рішення про надсилання пропозиції суміжним громадам було прийняте на сесії селищної ради. Олександра Сухоручко ознайомила присутніх із листом та рішенням Жвирківської ради.

Згідно листа Жвирківської селищної ради відомо, що до запропонованої Забузької територіальної громади пропонуюту увійти таким радам:
– Опіська сільська рада
– Савчинська сільська рада
– Тудорковицька сільська рада
– Варязька сільська рада
– Хоробрівська сільська рада
– Телязька сільська рада
Також відомо, що центром Забузької територіальної громади має бути смт.Жвирка.

За попередньою інформацією, Тудорковицька, Хоробрівська та Телязька сільські ради відмовилися від такого обєднання.

Микола Пасько, голова районної ради повідомив, що нещодавно у Сокальському району була створена перша міська територіальна громада із центром у місті Великі Мости, тому керівники рад сокальщини, мають неаби-яку можливість вивчити усі питання створення ОТГ. “Як тільки створиться об’єднана територіальна громада, то районна рада передає на баланс усі освітні та медичні об’екти, відповідно фінансування їх теж лягає на плечі об’єднаної громади”.

“ОТГ – це структура, яка набуває статусу районного бюджету” – додав Микола Пасько

Заступник фінасового управління Сокальської РДА Олена Федюк ознайомила присутніх із “цифровим змістом” ОТГ. За розрахунками фінуправління Об’єднана територіальна громада у яку входитиме Жвирківська селищна рада, Опільська, Варязька та Савчинська сільські ради балансуватимуть із кофіцієнтом +883 тис.грн. “Про те слід пам’ятати, що ще затрати будуть на управлінні, також видатки на медичне обслуговування та освітній розвиток. Припускаємо, що громада в такому випадку вийде на “нуль” – наголосила Олена Федюк.

Олена Анатоліївна також похвалила громаду Варязької сільської ради, адже на 1 грудня виконання бюджету становить 142%.

Про дану зустріч, на сторінці й фейсбук, голова районної ради написав наступне: “На запрошення Варязької сільської ради приїхав до громади на обговорення щодо створення ОТГ. Відповів на запитання, фінансисти розповіли щодо спроможності можливої майбутньої громади. Як завжди утримався від суб’єктивних оцінок та агітації . Люди повинні самостійно приймати такі рішення.”

Як висновок: Питання об’єднання в Забузьку територіальну громаду залишається відкритим.

Також у цей день голова районної ради, Микола Пасько оглянув спортзал у Варязькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. У спортивному залі за кошти районного бюджету було замінено підлогу. “Багато копій було зламано навколо простого питання. Розумний зрозуміє. Спотзал став комфортнішім. Ще один плюс для дітей,які навчаються в цій школі.” – написав Микола Пасько у соціальній мережі.

Голова районної ради зустрівся із громадою у селі Варяж

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twelve − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!