З сесії райради

Голова Сокальської районної ради підбив підсумки 2018 року

26 грудня голова Сокальської районної ради Микола Пасько провів прес-конференцію для районних ЗМІ. У розмові із журналістами очільник району підбив підсумки 2018 року, окреслив плани на 2019 рік.

Для Сокальського району 2018 рік був одним зі найуспішніших у фінансовому плані. Кошти районного бюджету спрямовувались не лише на  фінансування захищених статей витрат – на оплату праці, енергоносіїв, видатки на харчування, медикаменти та ін.. Також були скеровані понад 51 млн 857 тис.грн на зміцнення матеріально-технічної бази та розвиток галузей освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури. Цього року вперше були повністю виконані і профінансовані всі заплановані заходи в межах районної програми «Дороги Сокальщини». На ці потреби загалом було виділено 19 млн 400 тис.грн.

14 млн 068 тис.грн було скеровано на розвиток освітньої галузі: проведено капітальні ремонти, придбано необхідне обладнання. Згідно з новим законом «Про освіту» повністю змінилась система управління навчальними закладами і була створена нова комунальна установа «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району». Як результат – новий підхід до процедури закупівель та значна економія бюджетних коштів, в межах 14 млн. грн.. Повністю була реалізована програма «Нова українська школа».

У цьому році медична галузь Сокальського району, серед інших районів Львівщини, стала переможцем найбільшої кількості мікропроектів. Також було відкрито нове відділення водолікування, відновились роботи за кошти «Кіотського протоколу» по утепленню фасаду районної поліклініки. Через те, що держава не виділила достатнє фінансування Програми із забезпечення безкоштовним інсуліном хворих на цукровий діабет, Сокальська районна рада прийняла рішення і скерувала кошти з районного бюджету, для придбання інсуліну. Таким чином було вирішено життєво важливе питання для інсулінозалежних людей. У 2019 році планується розширити мережу медичних установ району. В селах Волсвин та Волиця будуть збудовані сучасні амбулаторії.

Сокальщина приступила до реалізації трьох міжнародних проектів в рамках Програми Транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Як результат, у 2019 році буде придбано сучасний автомобіль швидкої медичної допомоги та медичне обладнання, відремонтовані три комунальні дороги в селах Гута, Забужжя та смт Жвирка, відкрито центр байдаркового туризму. Згідно з умовами Програми, 90% вартості покривається Європейським Союзом, решта 10% – з місцевих бюджетів чи інших джерел фінансування. У бюджеті Сокальського району на 2019 рік вже передбачені необхідні видатки.

Бездефіцитний бюджет на 2019 рік дозволив не лише забезпечити стабільну діяльність бюджетних установ, а також з грудня 2018 року розпочати фінансування 17 загальнорайонних програм. Також районна рада буде і надалі підтримувати ініціативні громади, які братимуть участь в обласному конкурсі мікропроектів, пообіцяв Микола Пасько.

Також в планах на наступний рік – завершення робіт на двох довгобудах: дитячий садок в селі Сілець та басейн в Сокальській загальноосвітній санаторній школі – інтернат. Проведення ремонту кінотеатру в місті Сокаль, створення національного природного парку.

На завершення розмови голова Сокальської районної ради привітав громаду Сокальщини із наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим і побажав усім, аби 2019 рік приніс Україні довгоочікувану перемогу та мир.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.