З сесії райради

Меморандум про співпрацю

Підписали Львівська крайова організація Народного Руху України, громадська організація «Асоціація учасників АТО Львівщини» та Центр забезпечення військових при ГФ «Народна самооборона Львівщини».

Сторони домовились про «створення сили, яка буде здатна забезпечити права, інтереси та добробут громадян України, зокрема, захистити права, інтереси та добробут бійців АТО, членів їхніх родин, тимчасово переселених осіб, підтримувати та розвивати волонтерський рух Львівщини, сприяти утвердженню державної незалежності, розбудові української національної демократичної держави».

«Об’єднавши зусилля та надаючи підтримку своїм висуванцям на місцевих виборах 2015 року та пропонуючи своїх кандидатів до органів місцевого самоврядування, контролювати та впливати на рішення органів місцевої влади, зокрема, в питаннях про надання пільг та гарантій учасникам АТО та членам їх сімей, для справедливого вшанування внеску кожного захисника України», – сказано в меморандумі, текст якого під час пресконференції 3 липня зачитав координатор об’єднання, депутат Львівської облради від НРУ Богдан Гагалюк.

Підписанти меморандуму зобов’язуються піклуватись про законні інтереси учасників АТО та членів їхніх родин, відстоюючи для них правові, економічні та соціальні гарантії; ефективне забезпечення місцевого самоврядування та захист інтересів територіальної громади; сприяння розробці й впровадженню дієвих адміністративних і фіскальних реформ, реформ в медицині та освіті, правоохоронній та судовій системі України.

Голова ЛКО Народного Руху Андрій Корнат зазначив, що йдеться про об’єднання зусиль трьох організацій для формування, насамперед, нових та якісних органів місцевого самоврядування.

«Це не випадкове об’єднання, адже ми вже тривалий час йдемо плічопліч. Співпраця є не лише у форматі підтримки ЗСУ. Загалом перед нами стоять більш глобальні завдання. Це зміна системи влади в країні, наповнення її відповідним змістом, який означає справедливість, гідність, а також обов’язок перед Батьківщиною» – наголосив Андрій Корнат.

Голова ГО «Асоціації учасників АТО Львівщини», координатор батальйону «Львів» Валерій Середа розповів, що учасники бойових дій, повертаючись з фронту, зіштовхуються з великою байдужістю до їхніх проблем.

«Об’єднавшись в асоціацію, ми отримали офіційну можливість представляти інтереси бійців АТО. Та все одно доводиться приходити в органи влади з простягнутою рукою, просити. На сьогодні немає реальних програм підтримки. Часто нам доводиться вирішувати певні питання фактично у конфліктному режимі. Також виникають проблеми з працевлаштуванням учасників АТО, які повертаються, – розповів Валерій Середа. – Тому асоціація вирішила налагоджувати співпрацю з політичними силами у частині лобіювання інтересів бійців. Чому саме з НРУ? Бо, зокрема, ті каравани допомоги, які увесь час надходили до нас на фронт, організовувалися за сприяння Народного руху, Центру забезпечення військових при «Народній самообороні Львівщини». Це ті дві організації, які нами опікувалися».

Керівник Центру забезпечення військових при ГФ «Народна самооборонa Львівщини» Ірина Яремко розповіла, що через Центр вже передано близько 18 млн. грн. фінансової та матеріальної допомоги на потреби солдатів з 80-ї та 24-ї бригад, батальйону «Львів», також добровольчих батальйонів, медиків.

Заступник голови «Народної самооборони Львівщини» Сергій Дзядик додав, що з червня минулого року здійснено 14 волонтерських поїздок на схід з допомогою українським бійцям, під час яких доставлено близько 650 тонн продукції, понад 3 тисяч кевларових касок, понад 2 тисяч бронежилетів, близько 10 тисяч комплектів військової форми, 27 автомобілів, 72 тепловізори. 

«Зараз ми виступаємо за те, аби органи місцевого самоврядування поповнили якнайбільше військових та волонтерів. Мусимо йти туди, аби спробувати щось змінити», – підсумував Сергій Дзядик.

Володимир КІПЕНЬ, заступник голови Сокальської районної організації НРУ.

 

750797284
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.