З сесії райради

Сміттєпереробний завод вкрай необхідний

Нещодавно відбулося засідання робочої групи з реалізації питання "Поводження з твердими побутовими відходами в Сокальському районі на 2011-2015 роки". На засіданні розглядали можливість будівництва на території району заводу з глибокої переробки твердих побутових відходів методом високотермічної дії, зокрема, поблизу с. Савчин.

Вів засідання заступник голови райдержадміністрації Анатолій Василишин. Він охарактеризував критичний стан екологічної ситуації в районі, створеної через величезну кількість стихійних сміттєзвалищ на території району. Депутат Львівської обласної ради Роман Дацько, який є членом комісії з питань екології, зазначив, що сокальчани обрали правильний підхід у вирішенні питання ліквідації забруднення довкілля району. Він розповів, що схожі заводи працюють навіть на територіях заповідників та природо-охоронних зон в Європі, тому шкідливості від них населеню не буде.

Представники компанії-інвестора ТзОВ "ЄОЛУС" Ігор Погрібний та Ольгерд Тімофеєв розповіли, що є чотири види технологій з ліквідації сміттєзвалищ. Два методи базуються на захороненні сміття, що потребує значної території під полігон, третій  це його спалювання, і останній  піроліз. Типовий завод, який вони мають намір будувати на Сокальщині, також планують споруджувати у м. Буськ. При функціонуванні заводу податки поступатимуть до місцевих бюджетів. Також, це буде найпростіший механізм вирішення проблеми ліквідації стихійних сміттєзвалищ в районі. На Сокальщині під сміттєзвалищами знаходиться 43 га землі. Технологія будівництва базується на системі пакетного окиснення. 

Представники компанії за допомогою слайдів ознайомили присутніх з технологічними характеристиками заводу. Крім переробки сміття, він також забезпечуватиме виробництво теплової та електричної енергії, дасть змогу створити нові робочі місця, використання тепло та електроенергії, відкриває нові виробничі лінії.

Після цього в залі панувала жвава дискусія. Головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед запитував, чому не працює збудований завод у Дніпропетровську, начальник відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА Мирослава Баралус зазначила, що необхідно ознайомити сокальчан з техніко-економічним розрахунком, яка санітарна зона передбачена для будівництва заводу; депутат районної ради Василь Панченко  які гарантії та страхування дають інвестори місцевій громаді та органам місцевого самоврядуваня? При умові, що завод збудують, він функціонуватиме, але якщо не дотримуватимуться екологічної безпеки на належному рівні, чи буде припинена його робота? На що представники інвестора відповіли, що ситуації такої не буде, тому що заводи вже багато років успішно функціонують в Швеції, Ісландії та інших країнах.

Савчинський сільський голова Василь Калька зачитав рішення XXX сесії VI скликання Савчинської сільської ради №393 "Про попереднє погодження на вивчення нормативної бази та виділення земельної ділянки в урочищі глиняного кар'єру за межами населених пунктів Савчинської сільської ради для ТзОВ "ЕОЛУС".

Присутні члени робочої групи, депутати, висловили одностайну думку щодо доцільності будівництва заводу по глибокій переробці твердих побутових відходів на території Сокальського району, при умові дотримання усіх екологічних та санітарних норм, а також чинного законодавства. Далі відбудеться обговорення в громадах Савчинської сільської ради. Будівництво заводу є дуже важливим питанням, громади мають прийняти мудре і виважене рішення, адже слово  за ними.

Ольга ДИЛИН.

P. S.  Після підготовки матеріалу до друку, відбулися громадські слухання у селах Савчин і Гута. Більшість присутніх висловились проти будівництва сміттєпереробного заводу на території Савчинської сільської ради.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.