Головна / З сесії райради / На модернізацію шахт

На модернізацію шахт

14 листопада у Львівській обласній державній адміністрації відбулося виїзне засідання бюджетного комітету Верховної Ради України, в якому взяли участь перший заступник міністра фінансів України Ігор Уманський та голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, голова Львівської ОДА Олег Синютка та голова Львівської обласної ради Петро Колодій, народні депутати України. 

Серед питань порядку денного обговорювались перспективи бюджетної децентралізації, а також ряд пропозицій Львівської облдержадміністрації до Державного бюджету України на 2015 та 2016 роки, в тому числі й актуальне на сьогодні питання вугільної галузі Львівщини, та змін до бюджетного законодавства.

У 2016 році ДП "Львіввугілля" може отримати 436 млн. грн. на модернізацію шахт та 480 млн. грн. на покриття собівартості вугілля. Такі пропозиції до Державного бюджету України на 2016 рік підтримав комітет Верховної Ради України з питань бюджету, засідання якого вже вдруге відбулось у Львові.

Державне підприємство "Львіввугілля" на засіданні представляв т. в. о. генерального директора Андрій Дяченко. У виступі він наголосив:

Виділення цих коштів дозволить підприємству збільшити об'єми вуглевидобутку та знизити собівартість однієї тонни вугілля. У 2016-му шахти підприємства загалом зможуть видобути близько 2 млн. тонн вугілля, вже до 2017-го року ми досягнемо беззбиткової роботи, а до 2020-го року показник видобутку, за попередніми підрахунками, складатиме 3 мільйони тонн.

Також керівник "Львіввугілля" зазначив, що збільшення об'ємів вуглевидобутку дозволить створити додаткові робочі місця та сприятиме надходженню коштів від реалізації вугілля, адже ДП "Львіввугілля" є бюджетоутворюючим для кількох міст Львівської області, зокрема Червонограда, Соснівки, Сокаля, селища Гірник та Сокальського району загалом. Основним споживачем вугілля, добутого на шахтах підприємства, є теплоелектростанції (ТЕС) у Бурштині, Добротворі та Калуші.

У свою чергу голова Львівської ОДА Олег Синютка та голова Львівської обласної ради Петро Колодій закликали народних обранців підтримати вирішення питань вугільників Прибужжя.

За ініціативи народних депутатів України, у тому числі голови підкомітету з питань вугільної галузі у Верховній Раді України Михайла Бондаря, який зареєстрував Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", щодо погашення заборгованості та виплати поточної заробітної плати працівникам державних підприємств вугільної галузі" (№3482 від 13.11.2015 року), найближчим часом відбудеться проведення спільного засідання комітетів Верховної Ради України з питань бюджету та комітету з питань паливноенергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки щодо державної підтримки вугільної галузі.

Голова бюджетного комітету Верховної Ради України Андрій Павелко особисто запросив керівника ДП "Львіввугілля" Андрія Дяченка на засідання цих комітетів.

Участь у роботі виїзного засідання комітету Верховної Ради України з питань бюджету взяли новообраний міський голова Червонограда Андрій Залівський та голови шахтарських профспілок  Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин та Регіонального об'єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червоноград Михайло Шабля.

Володимир ВОВК, в. о. помічника генерального директора ДП "Львіввугілля".

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eight − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!