Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На черговій колегії Сокальської райдержадміністрації під головуванням голови РДА Миколи Мисака, розглянуто п”ять актуальних питань

З першого  "Про підсумки роботи територіальногосподарського комплексу та виконання Програми соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району за 2011 рік" доповідала начальник управління економіки Сокальської РДА Наталія Лагода. Зокрема, вона підкреслила, що питома вага обсягу реалізованої продукції району в загальнообласному обсязі реалізації складає 3,8%. Виконання плану забезпечено за рахунок зростання обсягів виробництва: спирту етилового на 6,3% або на 23,4 тис. дал; борошна на 57%, або на 159 тонн; полотен трикотажних на 21,5% або на 405 тонн; меблів дерев’яних для умеблювання інтер"єру на 29,8% або на 15478 штук. Домінуючою в районі залишається вугільна галузь (62%). Проте, незважаючи на завершення будівництва породного комплексу шахти "Степова" у 2011 році, обсяги видобутку вугілля зменшились на 5,6%, або на 59 тисяч тонн. Скорочення виробництва відбулося й у сільському господарстві. Відтак зменшилось виробництво яловичини і телятини на 81,7% (або на 539 тонн), за рахунок скорочення поголів’я ВРХ в сільськогосподарських підприємствах. Відповідно й зменшилися обсяги виробництва молока на 22,6% (або на 195 тонн), сиру на 17,7% (або на 23 тонни) та кисломолочних продуктів на 32,8% (або на 383 тонни). Скоротилося виробництво верхнього трикотажного одягу на 20,8% (або на 11,7 тис. штук), проте збільшився випуск трикотажних полотен на 21,5 % (або на 405 тонн), що обумовлено переорієнтацією попиту.

Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку району за весь період інвестування станом на 1 січня 2012 р. склав 17,7 млн. дол. США. В розрахунку на одну особу припадає 188,5 дол. США. За 2011й надійшло 3,1 млн. доларів США інвестицій. 85,9% суми всіх залучених інвестицій припадає на промисловість. (Найбільші інвестиції з Данії  85%, Німеччини  14%, Польщі  1%). В 2011 році реалізували наступні інвестиційні проекти: ТзОВ "Біопроектк" (вирощування енергетичної тополі), ТзОВ "Еко оптіма" (сонячна та вітрова енергетика), ТзОВ "Західноукраїнські західні технології" (біоенергетичні установки), ТзОВ "Сапінс енерджі" (енергетична лоза), МАПП "Угринів  Долгобичів".

Начальник управління економіки РДА Наталія Лагода, оперуючи цифрами, проаналізувала зроблене у 2011 році в агропромисловому комплексі району, відзначила що вироблено 103,7 тисячі тонн зерна, що на 35,3 тисячі тонн більше до минулого року. Під урожай 2012го господарства району посіяли 20432 га озимих зернових культур, що на 1127 га більше до прогнозу.

Доповідач окремо зупинилася й на зробленому в інших галузях економіки району, зокрема, в капітальному будівництві, транспорті, житловокомунальному господарстві, охороні здоров"я, освіті, культурі, а також у сфері соціального захисту населення та екології. Вона звернула увагу, що саме не було зроблено та накреслила пріоритетні напрямки роботи на 2012 рік.

Голова РДА Микола Мисак зазначив, що за показниками соціальноекономічного та культурного розвитку за минулий рік район має одні з найкращих показників в області. Це є результат колективної праці, за якою стоїть наполеглива та злагоджена робота адміністрації, органів місцевого самоврядування та усіх структурних підрозділів РДА. Це дало можливість аналізувати проблеми, що виникали у різних галузях, колективно їх обговорювати та приймати виважені рішення. Керівник району коротко проаналізував підсумки розвитку галузей господарського комплексу Сокальщини і сфер діяльності території, висловивив свою думку щодо причин невиконання програмних показників за 2011 рік. М. Мисак закликав керівників структурних підрозділів з максимальною віддачею працювати над показниками в цьому році та вжити вичерпні заходи для усунення виявлених негативних тенденцій. Він наголосив, що і соціальноекономічний розвиток регіону, і виконання бюджету залежать від виведення бізнесу з тіні, підкресливши необхідність ліквідації наявної заборгованості з виплати заробітної плати…

Далі члени колегії заслухали доповідь начальника фінансового управління РДА Світлани Ксьонжик "Про виконання бюджету Сокальського району за 2011 рік". До загального фонду місцевих бюджетів Сокальського району за 2011 рік надійшло 78505,5 тис. грн. податків і зборів. Це більше на 9966,8 тис. грн. податків і зборів порівняно з 2010 роком і становить 117% уточнених планових призначень на рік. Виконання дохідної частини бюджету забезпечили всі місцеві ради та районний бюджет. Планові показники виконано по всіх видах податків та зборів. За звітний період до спеціального фонду бюджету району надійшло 8227,6 тис. грн., що становить 116,4 відсотка річних планових призначень. Заборгованість по заробітній платі станом на 1 січня 2012 р. становить 4749,7 тис. грн., з них майже 500 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб.

За минулий рік недоїмка по платі за землю склала 2141,9 тис. грн., яка порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 387,6 тис. грн. Найбільшу недоїмку допустили: ВАТ "Сокальське заводоуправління будівельних матеріалів"  677,8 тис. грн, ПАТ "Львівська вугільна компанія"  223,6 тис. грн., шахти "Зарічна" ДП "Львіввугілля",  156,5 тис. грн.., "Степова"  129,7 тис. грн., "Відродження”  92,1 тис. грн, "Бендюзька"  58,4 тис. грн, підприємство Сокальської виправної колонії  50,9 тис. грн., ТзОВ "Сокальський агрошляхбудсервіс"  130,7 тис. грн., ТзОВ "Сокальський маслозавод"  89,9 тис. грн, ВАТ "Прибужжя" 47,6 тис. грн. та інші.

Недоїмка по екологічному податку в контингенті становить 5664,4 тис. грн., що більше проти минулого року на 2395,2 тис. грн.

Протягом 2011 року на утримання бюджетних установ та виконання загальнорайонних програм та заходів проведено видатки в загальній сумі 309316,6 тис. грн.., з них по загальному фонду 281413,4 тис. грн., що становить 98,6 відсотка уточнених планових призначень та по спеціальному фонду 27903,2 тис. грн.. (82,2%).

Станом на 1 січня 2012 року по району у зв"язку із непроведенням видатків органами державного казначества допущена кредиторська заборгованість на суму 3621,8 тис. грн, з них по загальному фонду  1761 тис. грн, а по спеціальному  1860,8 тис. грн.

Голова райдержадміністрації Микола Мисак зазначив, що за рівнем виконання бюджету за якісними показниками Сокальський район посідає перше місце в області. Це результат конструктивної роботи райдержадміністрації, фінансового управління, районної ради, податкової інспекції, місцевих рад. У цьому році також потрібно спільно працювати над наповненням та перевиконанням бюджету, залучати додаткові резерви, розширювати базу оподаткування, що дасть можливість розвивати соціальну інфраструктуру району.

Начальник Червоноградської об"єднаної державної фінансової інспекції Неля Васько поінформувала про результати перевірок, проведених в 2011 році. Під час ревізій виявлено порушень на загальну суму 53687, 68 тис. грн., в тому числі фінансових, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів  3580,12 тис. грн. (недоотримано фінансових ресурсів на суму 123,84 тис. грн., проведення витрат з порушенням законодавства (незаконні та нецільові витрати, недостачі) на суму 3456, 28 тис. грн.) та фінансових порушень, що не призвели до втрат  50107,56 тис. грн. Вжитими заходами відшкодовано 451,15 тис. грн. фінансових та матеріальних ресурсів. До органів суду подано чотири позови на суму 1783,72 тис. грн. (по трьох відкрито провадження та один позов на суму 302,01 тис. грн. розглянуто і задоволено). Окрім того, ініційовано шість позовів перед об"єктами контролю на суму 64,18 тис. грн. Згідно з чинним законодавством складено протоколи про адміністративне правопорушення на 32 посадові особи. Основними порушеннями, виявленими на об"єктах контролю, що фінансуються з місцевих бюджетів, як відзначила Неля Васько, є незаконні витрати при використанні бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію та ремонтні роботи. Також встановлені порушення в частині недотримання законодавства щодо оплати праці, що призводить до недоотримання доходів фізичними особами та до зайвих виплат. Крім того, мають місце порушення, що призводять до недоотримання бюджетами коштів від орендної плати.

Співдоповідала з даного питання начальник фінансового управління РДА Світлана Ксьонжик, яка детально зупинилася на результатах перевірок, проведених фінансовим управлінням РДА. Відтак перевірки виявили 60,8 тис. грн. незаконних видатків, 13,3 тис. грн. недоплат по заробітній платі, 68 тис. грн. – недоотримання фінансових ресурсів, 13,3 тис. грн. втрат фінансових ресурсів та недоліки у веденні бухгалтерського обліку. Після вжитих заходів фінансовим управлінням РДА відшкодовано 41 тис. грн. незаконних видатків, дораховано заробітну плату на 11,8 тис. грн., доотримано 7,7 тис. грн. фінансових ресурсів.

По окремих бюджетних установах та місцевих радах є випадки неповного вжиття заходів щодо відшкодування сум незаконних видатків та надходження фінансових ресурсів. Зокрема, за наслідками проведених контрольних заходів у Волсвинській та Смиківській сільських радах, управлінні праці та соціального захисту населення РДА, відділі культури та туризму РДА, КЗ "Сокальська центральна районна лікарня", КП "Сокальжитлокомунсервіс", КП "Сокальська районна кіномережа".

Голова районної державної адміністрації Микола Мисак зауважив, що перевірки були фаховими, тож є об"єктивна оцінка та виявлені суттєві недоліки та порушення при використанні бюджетних коштів на проведення ремонтнобудівельних робіт, оплату праці. І на це треба звернути увагу. Він наголосив, що й надалі потрібний належний контроль за використанням бюджетних коштів, аби не допускати недоліків і порушень у їх використанні.

Головний спеціаліст загального відділу апарату Сокальської РДА Наталія Кіселик вела мову про звернення громадян, які надійшли до райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування району за 2011 рік. Торік в органи влади та місцевого самоврядування звернулося 7086 громадян, що на 1807 більше, ніж у 2010му. Керівники органів влади особливу увагу приділяли спілкуванню з мешканцями району. У них на особистому прийомі побувало 4236 осіб. Безпосередньо до райдержадміністрації надійшло 239 звернень громадян, 235 з них вирішили позитивно. Доповідач відзначила, що найбільше звернень надійшло від мешканців району, зокрема м. Сокаль  73, та громадян, які проживають у таких селах сільських рад: Острівської  11, Межирічанської  25, Сілецької  10, а найменше  по одному, з Хлівчанської та Бутинської. Протягом року на контролі перебувало 150 звернень громадян, в тому числі 111 у вищих органах влади. Як і в попередні роки, найбільше громадяни зверталися з питань соціального захисту, земельних відносин, транспорту та зв"язку, комунального та державного господарства, житлових питань, присвоєння почесного звання України "Матигероїня". Третина від загальної кількості звернень (86), були про надання одноразової грошової допомоги малозабезпеченим верствам населення. Доповідач відзначила, що значно покращилася робота зі зверненнями громадян у відділах та підрозділах райдержадміністрації. Їх розглядають вчасно, відповіді обгрунтовані і не потребують додаткових рішень. Голова райдержадміністрації Микола Мисак підтвердив, що робота належно організована, питання тільки в її вдосконаленні, наголосив, що не може бути формального спілкування із громадянами чи нерозуміння ситуації. До кожного, хто звертається в органи влади, має бути належна увага.

З п"ятого питання "Про стан виконання розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації та голови райдержадміністрації у структурних підрозділах райдержадміністрації за 2011 рік" доповіла завідуюча сектора контролю апарату Сокальської райдержадміністрації Галина Васьків. Вона, зокрема, відзначила, що порівняно з 2010 роком збільшилася кількість контрольованих документів, які надійшли з облдержадміністрації, а також розпоряджень і доручень голови райдержадміністрації. За звітний період на підставі контрольованих документів підготували 1786 інформаційних довідок про стан виконання завдань, визначених у розпорядженнях і дорученнях голів ОДА та РДА. Підрозділи райдержадміністрації в цілому своєчасно виконують завдання, про які йдеться в обласних документах, що перебувають на контролі, в терміни визначені в них. Станом на 28 лютого залишилося до виконання 174 обласних документи. Водночас в 2011 році з контролю зняли 49 розпоряджень та 40 доручень голови РДА і три доручення його заступників. На контролі залишилося 36 розпоряджень та 6 доручень голови РДА та два доручення його заступників. Доповідач акцентувала увагу на тому, що у 2012 р. році виконавська дисципліна підвищилась і сприяла цьому злагоджена та оперативна робота всіх управлінь і відділів райдержадміністрації та постійний моніторинг справ щодо виконаних документів.

Голова райдержадміністрації Микола Мисак підкреслив, що у цьому напрямку ведеться належна робота, необхідно лише підвищити вимогливість і рівень персональної відповідальності посадових осіб за якістю і своєчасністю виконання поставлених у розпорядчих документах завдань.

По кожному з розглянутих питань на колегії прийнято відповідні рішення та встановлено конкретні терміни щодо їх виконання.

Любов ПУЗИЧ.

Exit mobile version