Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На черговій нараді-семінарі голів та секретарів місцевих рад Сокальського району говорили про дороги, виконання бюджету, пасажирські перевезення…

Саме ці важливі питання розглянуто на черговій нараді-семінарі голів та секретарів місцевих рад Сокальського району. У вступному слові головуючий – голова районної ради Ігор Дацюк, акцентував на життєво важливих проблемах району. А далі йшла мова про виконання бюджету Сокальського району за І квартал 2014 року та про надходження плати за землю до місцевих бюджетів. З цих питань доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Леонова, яка наголосила, що нині потрібно зосередити увагу на проблемних питаннях з виконання бюджету. Адже виконання дохідної частини за І квартал 2014 р. виконано на 91,1%, уточнених планових призначень. Виконання плану забезпечено 19 місцевими радами. 18 місцевих рад і районний бюджет доходів не виконали. Доповідач окремо зупинилася на основних двох платежах, які формують дохідну частину загального фонду бюджету: це податок з доходів фізичних осіб та плата за землю. Податок з доходів фізичних осіб виконано на 90,6%, уточнених планових призначень. Недоотримано податку з доходів фізичних осіб з таких причин: зменшення переказування цього платежу підприємствами вугільної промисловості, недоїмка з податку на доходи фізичних осіб, яка станом на 1 квітня становила 5504 тис. грн., заборгованість із заробітної плати підприємств району, яка зросла з початку року і становить 4436 тис. грн. Серед переліченого є заборгованість по ВАТ «Червоноградська автобаза», ПАТ «Львівська вугільна компанія», філія «Сокальський райавтодор», ПП «Престиж авто». Не забезпечено виконання планових призначень щодо податку з доходів фізичних осіб Перв’ятицькою, Острівською, Тудорковицькою, Жужелянською, Варязькою, Хлівчанською, Волсвинською, Великомостівською, Жвирківською, Корчівською, Реклинецькою, Двірцівською, Межирічанською, Тартаківською, Мурованською, Волицькою, Домашівською, Ванівською, Сокальською, Сілецькою, Стенятинською, Телязькою, Поторицькою місцевими радами. Г. Леонова звернула увагу на те, що їх керівники мають контролювати діяльність всіх підприємств, зокрема малого бізнесу, на території сільських рад.

– Не менш проблемним є питання плати за землю, – зазначила пані Галина. – В минулому році був значний спад надходжень. У цьому році ця тенденція збереглася… Плати за землю до бюджету району надійшло 1090 тис. грн., що становить 91,8 відсотка планових призначень і менше надходжень до відповідного періоду 2013 року на 336 тис. грн. Вони зменшились через недоотримання орендної плати за землю. Станом на 1 квітня 2014 року недоїмка щодо цього податку склала 2638 тис. грн. Не забезпечено виконання планових призначень з оплати за землю Перв’ятицькою, Угнівською, Сілецькою, Межирічанською, Хоробрівською, Бутинською, Опільською, Сокальською, Тартаківською, Острівською, Поторицькою, Стенятинською, Свитазівською, Белзькою місцевими радами.

Галина Леонова просила голів місцевих рад провести моніторинг земель, які використовуються, щоб знати реальну картину і вжити заходів щодо недопущення використання земель без оплати.

Голова райдержадміністрації Олег Кожушко та начальник відділу ЖКГ, цільових програм та розвитку інфраструктури РДА Віктор Короза поінформували про початок робіт на дорогах комунальної власності коштом субвенцій з державного та обласного бюджетів. Зокрема, вони повідомили, що розпорядженнями голови Львівської ОДА затверджено перелік об’єктів доріг комунальної власності, будівництво, реконструкція, ремонт та утримання яких проводитимуться у 2014 році. Виділено 4776,9 тисяч гривень, проте цих коштів недостатньо. До того ж, часу для проведення ремонтних робіт залишилося обмаль. Філія «Сокальський райавтодор» потребує реорганізації, оновлення матеріальнотехнічної бази, через що нині це підприємство планують передати в комунальну власність району. Це дозволить контролювати його діяльність, раціонально використовувати кошти, вкладати їх у дорожню галузь та залучати спонсорські кошти.

Про погашення органами державного казначейства кредиторської заборгованості поінформувала начальник УДКСУ у Сокальському районі Світлана Ковалик.

З цікавістю присутні слухали й наступне питання – про стан пасажирських перевезень у районі. Доповідав перший заступник голови РДА Тарас Стародуб. Ситуація щодо пасажирських перевезень в Сокальському районі надзвичайно складна. Перевезення здійснюють, в основному, три перевізники: ПП «Автотранссервіс», ТзОВ «Автолайн», «Червоноградське ТзДВ 14628», проте 90% транспортних перевезень припадає на приватне підприємство «Автотранссервіс». В РДА надходять скарги на незадовільний стан пасажирських перевезень. Громадяни скаржаться на хамське ставлення водіїв, безпідставне зняття рейсів та порушення графіку роботи транспорту. Однак замовником перевезень є Львівська ОДА, тож Сокальська РДА впливу на перевізників не має. Ті ж, у свою чергу, скаржаться на поганий стан доріг на території району, мінімальне відшкодування за пільгове перевезення, здорожчання пального та запчастин.

Тарас Стародуб звернувся до голів сільських рад з питанням щодо перевезень, бо це спільна проблема всіх гілок влади. Просив і присутнього на семінарінараді заступника директора ПП «Автотранссервіс» Ігоря Сидора, – з розумінням поставитись до ситуації та вплинути на водіїв, щоб толерантно ставились до пасажирів. Опісля відповів на запитання присутніх.

Далі керівник ТВ БВ № 10013/0257 м. Сокаль АТ «Ощадбанк» Світлана Ксьонжик поінформувала про казначейські зобов’язання України, які будуть скеровані на підтримку української армії, її боєздатності, соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей. Сертифікат можна придбати у банківських установах Державного Ощадного банку України.

Голова РДА Олег Кожушко звернувся до присутніх з проханням підтримати третій батальйон Львівської територіальної оборони.

У «різному» заступник голови районної ради Володимир Чуб зосередив увагу на питаннях, які виникають в повсякденній роботі голів і секретарів місцевих рад.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Exit mobile version