Головна / З сесії райради / На черговій сесії Сокальської районної ради обговорювали та дискутували

На черговій сесії Сокальської районної ради обговорювали та дискутували

На двадцять третю сесію Сокальської районної ради зібралися 60 депутатів, щоправда, у після-обідню пору трохи поріділи їх ряди. Загалом вони працювали досить активно, важливі питання жваво обговорювали, дискутували, ставили запитання до доповідачів, намагалися вникнути у суть справи, подавали свої пропозиції до рішень, за які голосував чи не голосував депутатський корпус.

Після традиційних привітань ювілярів і уродинників, хвилиною мовчання вшанували пам`ять колишнього депутата районної ради Петра Мостового.

Обравши лічильну і редакційну комісії, затвердивши з певними пропозиціями порядок денний сесії, голова районної ради Ігор Дацюк оголосив розгляд питання «Про звіт Сокальської райдержадміністрації про виконання програми соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району та делегованих повноважень» і пояснив:

– На президії та комісіях районної ради ми обговорювали це питання. Бо хотіли знати, який стан справ у соціальноекономічному та культурному напрямах в районі. Але з огляду на те, що одна команда відійшла, інша ще не повністю сформована, ми домовилися, що тезисно доповідає новопризначений голова райдержадміністрації Олег Кожушко, а якщо у депутатів виникнуть запитання, які стосуються різних сфер, то у залі присутні керівники управлінь, відділів, які зможуть дати відповідь.

Голова РДА О. Кожушко зазначив:

– Виконання цієї Програми відбувалося в дуже складних умовах у державі. Практично увесь четвертий квартал минулого року в Україні відбувались акції громадянської непокори. А отже, була порушена економічна стабільність і це негативно вплинуло на роботу господарського комплексу. На наступній сесії ми приймемо цьогорічну Програму на 2014 рік, нині над нею активно працюють відділи і управління адміністрації. Хочу закликати всіх депутатів, керівників управлінь, відділів до консолідованої роботи, до розуміння важкої ситуації, в якій перебуває наша держава.

Депутати мали змогу в повному обсязі ознайомитися зі звітом, який згодом затвердили.
Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2014 рік доповіла начальник фінансового управління Галина Леонова.

Народні обранці активно обговорили питання «Про стан та перспективи розвитку агропромислового комплексу району», з яким виступив начальник управління агропромислового розвитку Сокальської РДА Ігор Шайнога:

– Площа Сокальського району становить 157 тис. га, в тому числі 107,5 тис. га сільськогосподарських земель, з них сільськогосподарські угіддя – 104995 га. Господарську діяльність на території району ведуть 131 сільськогосподарське підприємство та 18 326 господарств населення. 103 сільськогосподарські підприємства займаються лише рослинництвом, 22 – рослинництвом і тваринництвом та 6 – ведуть галузь тваринництва.

На жаль, у нашій державі зовсім не створено умов для функціонування малих і середніх підприємств, не було належної державної підтримки. Прикро, якщо й далі продовжуватимуться такі тенденції у сільському господарстві: коли великі підприємства мають змогу залучати додаткові кошти, банківські кредити, а отже купувати сучасну техніку, обладнання, а малі підприємства такої змоги не мають через брак коштів для розширення і розвитку. Ця тенденція найбільш помітна в останні роки, особливо впливає на соціальноекономічну сферу територіальних громад, де брак робочих місць, безробіття.

Це питання активно обговорювали, давали запитання і пропозиції депутати: Ярослав Гаврилів, Роман Запісоцький, Василь Смолинець, Сергій Костюк, Роман Шевчук, Володимир Чуб, Ігор Хом`як, Володимир Шмигельський, Роман Монастирський та інші. Депутати прийняли відповідне рішення, враховуючи деякі пропозиції.

Про проведену інвентаризацію використання земель запасу на територіях місцевих рад Сокальського району звітував заступник начальника відділу Держземагентства у Сокальському районі Петро Романюк. Депутати Петро Пилипчук, Ігор Хом`як, Володимир Шмигельський, Анрій Сенюк, Михайло Веклин, Василь Панченко, Наталія Шамборовська задавали запитання. І з цього питання прийнято відповідне рішення.

Головний лікар КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ» Роман Швед звітував про роботу та виконання умов контракту:

– 5 квітня 2013 року за рішенням №389 ХХ сесії VІ скликання Сокальської районної ради мене призначили головним лікарем Комунального закладу Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня» і цим же рішенням зі мною був укладений контракт терміном на 2 роки. Моє призначення на посаду головного лікаря було погоджено з департаментом ОЗ Львівської ОДА і Сокальською РДА. В своєму звіті хочу відобразити: основне – це робота ЛПЗ району за 2013 рік в порівнянні з 2012 р., умови виконання мною, як головним лікарем, контракту, а також фінансовогосподарська діяльність за звітний період.
Медична допомога в Сокальському районі надається трьома лікувальнопрофілактичними закладами на 570 ліжок: Сокальська ЦРЛ на 420 ліжок, Великомостівська РЛ – на 75 та Белзька РЛ – на 75, поліклінікою Сокальської ЦРЛ, Великомостівською РЛ, Белзькою РЛ, 9 СЛА ЗПСМ та 1 МЛА ЗПСМ, СЛА с. Тартаків та 51 ФАПом.

У 2013 р. відбулась оптимізація ліжкової мережі: скорочено 5 терапевтичних ліжок Белзької РЛ і 10 туберкульозних ліжок Сокальської ЦРЛ. У вересні 2013 року було відкрито новий ФАП у с. Піддубне. При Сокальській поліклініці відкрито дільницю сімейної медицини.

ХХ сесією VІ скликання затверджено нову редакцію Статуту КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ». Рішенням сесії від•19.09.2013 р. внесені та затверджені зміни до Статуту, якими надано статус відокремлених структурних підрозділів 11 АЗПСМ, Белзькій і Великомостівській РЛ. ХХV сесією VI скликання було затверджено Програму розвитку первинної медикосанітарної допомоги на засадах сімейної медицини у Сокальському районі на 20142017 роки.

ЛПЗ району мають ліцензію на право здійснення медичної практики (серія АГ №60326 від 14 вересня 2011 р. № 33 безтерміново), а також ліцензію на придбання, використання та знищення наркотичних середників, прекурсорів та психотропних препаратів (№93 до 19.01.15 р.).

У минулому році в КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ» проводилася планова перевірка дотримання суб’єктом Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної перевірки.

Перевірка проводилася спеціалістами сектору державного контролю у сфері державного ліцензування господарської діяльності з медичної практики управління контролю якості медичних послуг МОЗ України. Висновок комісії: КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ» відповідає ліцензійним умовам, а порушення, виявлені під час перевірки, усунуті.

У 2013 р. проведено переакредитацію медичних закладів району. Всі лікувальні заклади акредитовані. Термін дії акредитації до 11.04.2017 року.

Результативність діяльності медичної галузі значною мірою визначається належним фінансовим забезпеченням, що вимагає збільшення асигнувань на охорону здоров’я. До 2013 року відзначалась позитивна динаміка щодо виділення районною радою фінансових ресурсів на утримання закладів охорони здоров`я Сокальського району.

У минулому році доводилося працювати в умовах недофінансування галузі на бюджет розвитку, медикаментозне та матеріальнотехнічне забезпечення медичних установ району.

Перспективи розвитку галузі охорони здоров’я Сокальщини: відремонтувати третю операційну; провести капітальний ремонт хірургічного відділення; забезпечити розвиток та реєстрацію посад лікарів на засадах сімейної медицини; сформувати мережу СЛА відповідно до нормативу МОЗ України; вжити заходів для ефективної оптимізації ліжкової мережі; збільшити кошти на закупівлю медикаментів; збільшити показник забезпеченості ліжками денного стаціонару; знизити показник первинного виходу на інвалідність працездатного населення; знизити показник кесаревих розтинів; впровадити введення препарату Канавіт для профілактики геморагічної хвороби новонароджених.

Звіт супроводжувався показом діаграм та іншого дидактичного матеріалу.

Співдоповідь від профільної комісії мав депутат Євген Марфюк.

В обговоренні взяли участь Катерина Захаревич, Микола Пасько, Сергій Касян, Богдан Шклянка, Василь Смолинець, Василь Панченко та інші.

Депутати затвердили звіти про виконання умов Договору концесії цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів від 30 березня 2012 року та голови постійної комісії районної ради з питань законності, правопорядку та місцевого самоврядування Володимира Фіяли, а також звіт директора комунального підприємства «Сокальська районна друкарня» Богдана Шклянки і проголосували за продовження з ним контракту ще на п`ять років. Також депутати дали згоду на передачу мосту через річку Західний Буг на ділянці дороги Волсвин – Соснівка з балансу ДП «Львіввугілля» на баланс Волсвинської сільської ради.

Про стан законності на території Сокальського району доповів прокурор району Георгій Некрилов.

Також на сесії розглянули питання про надання дозволу на оренду приміщень, про внесення змін до регламенту Сокальської районної ради VI скликання, про затвердження нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення, про затвердження звітів розпорядників коштів про виконання загальнорайонних програм за 2013 рік.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб ознайомив присутніх із розглядом запитів, звернень депутатів Сокальської районної ради та відповідей на них.

Голова районної ради Ігор Дацюк озвучив заяву фракції Конгресу українських націоналістів про те, що ця фракція на дострокових виборах Президента України підтримує кандидата у Президенти Петра Порошенка.

Оксана ПРОЦЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!