27 червня відбулася тридцять четверта сесія Сокальської районної ради VI скликання, на якій був присутній 41 депутат. Народні обранці хвилиною мовчання вшанували пам`ять полеглого солдата Збройних сил України, нашого земляка, Віктора Сивака. Ігор Дацюк поінформував присутніх про збір коштів, речей першої необхідності та продуктів харчування на потреби українського війська.
Для роботи сесії депутати обрали лічильну і редакційну комісії. Голова районної ради Ігор Дацюк та його заступник Володимир Чуб привітали депутатів, котрі у міжсесійний період святкували ювілеї та дні народження.
Після цього сесія продовжила роботу. І. Дацюк повідомив, що відбулися засідання всіх комісій, президії, де обговорено порядок денний сесії, враховано зауваження і пропозиції депутатів. Щодо порядку денного, в якому було десять питань, депутат Андрій Сенюк просив не виключати питання №10 «Про скасування рішення Сокальської районної ради від 11.04.2013 р. №395 «Про погодження клопотання ТзОВ «Розумбуд» про отримання спеціального дозволу (ліцензії)», яке президія районної ради рекомендувала зняти з порядку денного. Він навів свої аргументи та просив колег всетаки його розглянути. Та депутати не підтримали цієї пропозиції.
«Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району на 2014 р.» доповів перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Стародуб. Оскільки це питання було опрацьоване та детально обговорене на президії та комісіях районної ради, депутати мали змогу ознайомитися з Програмою, тож просили детально його не розглядати. Слушні зауваження та пропозиції висловили депутати Роман Запісоцький, Василь Панченко, Наталія Карташова, Василь Бойко, Богдан Трибушок, Володимир Чуб, Микола Пасько, Світлана Мусій та інші. Враховуючи їх, депутати затвердили Програму соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району на 2014 рік.
Далі питання «Про виконання районного бюджету Сокальського району за І квартал 2014 р.» та «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2014 рік» доповіла начальник фінансового управління РДА Галина Леонова. Вони також були опрацьовані й розглянуті на президії районної ради та в депутатських комісіях. Депутати одноголосно підтримали відповідні рішення.
Наступним на порядку денного було питання «Про затвердження програми матеріально-технічного забезпечення 3-го батальйону територіальної оборони Львівської області» (доп. перший заступник голови райдержадміністрації Тарас Стародуб). Її мета – забезпечення державного суверенітету та незалежності України, зокрема, забезпечення мобілізації громадян, формування за штатом воєнного часу та здійснення матеріальнотехнічного забезпечення 3-го батальйону територіальної оборони Львівської області. Загальні обсяги фінансування, у тому числі кошти районного бюджету – 20 тис. грн. Депутати попередньо ознайомились з нею, тож проголосували одразу.
А далі начальник фінансового управління РДА Галина Леонова вела мову про міжбюджетні угоди на 2015 рік. Після обговорення, депутати затвердили їх. А також надали згоду на прийняття з державної власності у спільну комунальну територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району нежитлової адміністративної будівлі з господарськими будівлями в м. Сокаль по вул. Шептицького, 26, затвердили нормативну грошову оцінку земельної ділянки несільськогосподарського призначення та надали дозвіл на внесення змін до проекту роздержавлення та приватизації земель селянської спілки «Дружба», яка функціонувала на території Поторицької сільської ради.
Заступник голови районної ради Володимир Чуб ознайомив присутніх із розглядом запитів, звернень та відповідей на них. Зокрема, зачитав звернення до Президента України, прем’єрміністра України та Верховної Ради України щодо катастрофічного стану автодороги загального користування державного значення Р15 «Ковель-Червоноград-Жовква».
Як зазначив Ігор Дацюк, «дорога Ковель-Червоноград-Жовква – це питання виняткової ваги», тож потрібно спільними зусиллями добиватися, щоб її відремонтували». Депутати також звернулися до Кабінету Міністрів України, Національної комісії з державного регулювання у сфері енергетики, щодо зменшення величини плати за приєднання до електромереж. Депутати підтримали ці звернення одноголосно. В. Чуб зачитав звернення Хоробрівського сільського голови Володимира Сави щодо встановлення дорожніх знаків, зокрема, обмеження швидкості автотранспорту в селі Нісмичі та відповіді Сокальського РВС та ДАІ депутату Ярославу Піхоцькому щодо кримінальної справи та встановлення дорожніх знаків; РДА й районній раді від Служби автомобільних доріг у Львівській області, депутату А. Сенюку – від відділу Держагентства України у Сокальському районі.
І. Дацюк довів до відома депутатів, що Служба автомобільних доріг України розглядає можливість передачі райавтодорів з державної в комунальну власність районів. Начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Лазаренко запропонував здійснити на території Сокальського району пілотний проект, під реалізацію якого планують виділити 10 млн. грн. Сокальський район хоче скористатися шансом і готовий взяти участь у ньому.
Депутат Ярослав Гаврилів поінформував, що отримав відповідь на депутатський запит щодо незадовільної роботи водія на маршруті «Сокаль-Варяж». Однак це просто відписка, бо перевізники ніяк не реагують на скарги громадян. Він наголосив, що водії не дотримуються належних умов перевезення пасажирів, порушують графік роботи, по-хамськи ставляться до пасажирів, і нема на те ради, просив райдержадміністрацію, районну раду вплинути на перевізників, бо далі терпіти таке ставлення не можна.
Перший заступник голови РДА Тарас Стародуб пояснив, що райдержадміністрація зробила все, що в її компетенції. Однак вона не має права втручатися у діяльність перевізників. На це є правоохоронні органи. Кожну скаргу РДА скеровує у відповідні органи на реагування. Пасажири також мають відстоювати свої права, насамперед, звертатися в організацію захисту прав споживачів. РДА звернулася туди, щоб перевірили всі маршрути, які є у Сокальському районі. Щодо забезпечення транспорту аптечками та вогнегасниками має дбати Державтоінспекція у Львівській області. «На кожне звернення громадян ми не просто реагуємо, але й викликаємо відповідного представника з підприємства і проводимо з ним роботу. І якщо водій так себе поводить, то нехай пасажири звернуться у відповідні правоохоронні органи. Ми не маємо важелів впливу, бо не видаємо ліцензій на перевезення пасажирів», – сказав він.
Голова РДА Олег Кожушко повідомив, що відбулася нарада в голови ОДА, де розглянули питання про стан комунальних доріг області. «Мене дивує пасивність сільських голів. Адже згідно з чинним законодавством за стан комунальних доріг у межах села, селища, міста несе відповідальність голова. Мабуть, треба збирати сходи села, щоб громада змусила сільського голову раціонально використати кошти, які виділяють з державного бюджету, на ремонт доріг. Поки що з 37 місцевих рад лишень 10 подали заявки в фінансове управління щодо ремонту доріг. Турбує й стан паспортизації доріг», – зазначив він.
Голова районної ради Ігор Дацюк зауважив, що майже в кожному населеному пункті три дороги поставили на баланс місцевих рад. І треба далі продовжити цю роботу. Нині сільські голови, які є замовниками робіт, остерігаються працювати з підрядниками, бо в минулі роки стали заручниками ситуації: довго не могли розрахуватися з ними, бо кошти не проходили через казначейство. Підрядники іноді чекали рік на оплату за виконані роботи. Можливо, розв’язало б ситуацію проведення взаємозаліків. Та спершу потрібно все добре зважити.
Депутати працювали досить активно, важливі питання жваво обговорювали, ставили запитання до доповідачів, намагалися вникнути в суть справи, подавали свої пропозиції до рішень, за які голосував чи не голосував депутатський корпус. Народні обранці оперативно розглянули всі питання порядку денного й завершили сесію ще до обіду.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.