Головна / З сесії райради / На сесії Сокальської міської ради активно дискутували, та приходили до спільної думки

На сесії Сокальської міської ради активно дискутували, та приходили до спільної думки

На сесіях Сокальської міської ради жодне питання не проходить без активного обговорення, незважаючи чи це – соціально-економічне, чи стосується проблем культури і спорту. На черговій, сороковій, сесії міської ради першим розглядали питання про затвердження «Положення про Сокальський міський центр фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх» у новій редакції. Директор обласного центру «Спорт для всіх» Вадим Климович розповів про роботу центрів на території Львівщини, і наскільки популярний такий напрямок у Європі. До доповідача було чимало запитань, пропозицій від депутатів Юрія Товарянського, Володимира Огінського, Євгена Музики, Уляни Покидко. Більшістю голосів депутати проголосували за це питання.

Далі міський голова Богдан Зарічний доповів про роботу дошкільних навчальних закладів Сокаля у літній період 2015 року, який, зокрема, підкреслив, що нині змінена система фінансування дошкільних закладів у містах районного підпорядкування, тепер фінансування передано районній раді і відповідно на сесії районної ради міській раді була передана субвенція в сумі 12 млн. 44 тис. грн. для дитячих садочків. Цих коштів цілком достатньо для роботи дошкільних закладів протягом 11 місяців. 

Тому депутати вирішили, що у червні у Сокалі працюватимуть два дошкільних заклади №№8 та 9, а у липні – дошкільнята Сокаля зможуть відвідувати дитсадки №№ 1, 5, 7.

Про внесення змін до показників бюджету міста Сокаль на 2015 рік доповіла начальник фінансово-господарського відділу Людмила Ділай, котра назвала суми, які плануються ще додати на ремонт покрівлі, капітальний ремонт дороги, тротуару, вуличного освітлення на деяких вулицях міста. Депутати Юрій Товарянський, Євген Музика, Роман Садовський, Єлизавета Цар, Віктор Зіньків та інші мали запитання до доповідача. Проте згодом всі одноголосно підтримали це рішення. А також більшістю голосів проголосували за те, що колишнє приміщення архіву підлягає продажу шляхом викупу, але в умовах конкурсу долучити пункт, щоб у річний термін полагодити покрівлю.

Зі звітом КП «Сокальжитлокомунсервіс» щодо використання коштів по благоустрою за перший квартал цього року доповів його керівник Роман Мочульський. Але перед тим депутати ознайомилися з документами щодо фінансового стану підприємства, переліку виконаних робіт, які були роздані ще перед сесією. Як повідомив міський голова Богдан Зарічний, ще торік для погашення заборгованості виділено 1 млн. 700 грн., цю суму підприємство використало, але заборгованість не погасило. Хіба вже у цьому році були передбачені кошти на благоустрій і врешті заборгованість погасили.

Р. Мочульський проаналізував фінансово-економічний стан підприємства та назвав перелік робіт, які виконувалися дільницею по благоустрою. До нього було чимало запитань. Депутат Ольга Петринка цікавилася, коли ж чистили від снігу дороги і посипали піском, якщо два дні була зима і чому не всюди білили дерева та бордюри. Проте їй відповіли, що звітували з грудня по квітень, а в грудні хоча й небагато, але сніг падав. Щодо побілки бордюр та дерев пояснили, поки були старі запаси вапна, то ним білили, бо нині ж ціна на вапно дуже висока. Також цікавилися, коли ж полагодять дорогу біля автобусних зупинок, бо водії не хочуть туди заїжджати. Депутат Юрій Товарянський запитував про те, коли ж поремонтують ринви на приміщенні міської ради, а також порадив зменшити службові приміщення, зокрема, директора, у КП «Сокальжитлокомунсервіс». Стосовно ринв пояснив працівник КП «Сокальжитлокомунсервіс» депутат Святослав Полянчук, котрий вважає, що вони повинні бути більшого розміру, а Роман Мочульський сказав, що на підприємстві вже розпочато роботу по оптимізації приміщень. Про облаштування території біля водяного крану на старому кладовищі, в також про співпрацю працівників КП «Сокальжитлокомунсервіс» з головами будинкових комітетів просила звернути увагу депутат Уляна Покидко. Також до допoвiдача мали запитання депутати Віктор Зіньків, Єлизавета Цар, Любов Кравцова, Роман Садовський, Євген Музика. Звіт директора КП «Сокальжитлокомунсервіс» Романа Мочульського та начальника дільниці благоустрою Віри Думас взяли до відома. Депутати також дали дозвіл зняти з балансу КП «Сокальжитлокомунсервіс» основні засоби, як такі, що не підлягають ремонту.

Міський голова Богдан Зарічний звернув увагу депутатів на розгляд питання «Про відміну рішення виконавчого комітету, що стосується встановлення тарифів на проїзд у міському транспорті загального користування у Сокалі». Питання тарифів на проїзд у міському транспорті є в компетенції органів місцевого самоврядування. «Дуже важко приймати таке рішення, – наголосив Богдан Зарічний, – поєднати економічні фактори тих, хто надає ці послуги і населення, яке ними користується. І виконавчий комітет, і міська рада, і я, як міський голова, знаходимось між двох вогнів. Усі ми знаємо, у якій ситуації нині більшість населення України, справді, люди збідніли. Перший раз перевізник до нас звертався ще у січні з пакетом документів про свої витрати. У січні виконком відмовив у піднятті тарифу на проїзд у громадському транспорті. Вдруге, 12 березня на виконкомі Сокальської міської ради прийняли рішення про встановлення тарифу 4 грн., хоча цьому передувала досить гаряча дискусія». 

До міського голови депутати звернулися зі запитанням, чому ж у Львові у маршрутках платять по 3 грн., бо більший пасажиропотік, так пояснював міський голова та представник підприємця, що здійснює перевезення, Оксана Свідрун, яка уточнила, що у тариф закладається вартість пального, купівлі та ремонту запчастин, заробітної плати. До доповідача мали запитання депутати Надія Сикиндюк, Євген Музика, Роман Садовський, Єлизавета Цар. Депутат Галина Шклянка озвучила просьбу своїх виборців, яким нинішній тариф на проїзд у міському транспорті не по кишені і просила проголосувати за відміну рішення виконавчого комітету стосовно тарифу за проїзд. Проте її не підтримали і тариф залишиться і далі 4 гривні.

Після дискусії, пропозицій депутатів Любові Кравцової, Віктора Зіньківа, Володимира Огінського, прийнято «Положення про порядок відведення земельних ділянок учасникам АТО для індивідуального житлового будівництва на території м. Сокаль». 

Не менш активно брали участь депутати в обговоренні питання «Про погодження «Перспективної плансхеми оптимізації централізованого теплопостачання в м. Сокаль на період 2015-2016 рр.», яке доповів начальник КП «Сокальтеплокомуненерго» Володимир Кіпень. Депутати вирішили розглянути питання по відключенню будинків по вулицях Шептицького №№33, 35, 37, 85, 87 та Тартаківська, 2 від центральної мережі теплопостачання на наступній сесії, лише за умови 100% згоди мешканців.

На сесії Сокальської міської ради розглянули й інші важливі питання, серед них земельні, а також депутатські звернення та заяви.

Оксана ПРОЦЬ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

11 − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!