Головна / З сесії райради / На Сокальщині відбулась нарада-семінар

На Сокальщині відбулась нарада-семінар

Вчора відбулася чергова нарада-семінар міських, селищного, сільських голів та секретарів місцевих рад. Її вів голова Сокальської районної ради Микола Пасько, були присутні голова Сокальської райдержадміністрації Олег Пелих та заступник голови районної ради Василь Бойко.

Першим розглядали питання про надання якісних адміністративних послуг у сфері реєстрації місця проживання, доповідала т. в. о. начальника Сокальського РВ ГУ ДМСУ у Львівській області Олеся Кушіль. Вона, зокрема, підкреслила, що місцеві ради мають можливість працювати з такою адмінпослугою як реєстрація місця проживання, керуючись Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг». Йдеться про те, що органи місцевого самоврядування мають ще одне повноваження у сфері реєстрації фізичних осіб. Вони формують та ведуть реєстр територіальної громади. Про це також йдеться у Постанові Кабінету міністрів «Про затвердження правил реєстрації місця проживання фізичних осіб». Доповідач ще раз наголосила на важливих пунктах цих законодавчих актів. Голови місцевих рад цікавились деякими питаннями, на які отримали відповіді.

Про реалізацію Програми «Дороги Сокальщини на 2015-2017 роки» інформував голова Сокальської районної ради Микола Пасько, розповівши про результати зустрічі з керівництвом Служби автомобільних доріг. До Львова разом з головою Сокальської районної ради їздили ще Варязький та Реклинецький сільські голови, депутат обласної ради Сергій Касян, депутат районної ради Олег Кожушко. Під час цієї зустрічі вели мову про фінансування ремонту доріг по субвенціях з районного бюджету, які закріплені за сільськими радами, поспілкувалися з керівництвом Служби автомобільних доріг, попрацювали в економічному відділі. Є результати: пакет документів по Варязькій сільській раді уже прийнятий, по Реклинецькій ще треба доопрацювати. Тому Микола Пасько звернувся до голів місцевих рад, яким виділені субвенції з районного бюджету, належним чином підготувати пакет документів, які відправлять у Службу автомобільних доріг, яка їх реєструє. Опісля дефектолог виїжджає на цю дорогу, а також представник організації, яка робитиме ремонт – це ПП «Рома», і керівник місцевої ради, оглядають всю дорогу і тоді з огляду на виділені для сільської ради і її власні кошти, визначається відтинок дороги, на якій робитимуть ремонт.

Про розширення доступу населення до безоплатної правової допомоги вела мову директор Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Костишин.

З двох фінансових питань «Про очікуване виконання бюджету Сокальського району за чотири місяці 2016 року» та «Щодо повноти надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів» доповіла начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова. Станом на 26 квітня бюджет вже виконаний на понад 103 відсотки, – підкреслила вона, і звернула увагу сільським радам, які ще можуть покращити показники виконання місцевих бюджетів. Стосовно питання надходжень акцизного податку, то у представників місцевих рад з цим є ще чимало проблем, про які вони вели мову. Як їх розв`язати радили голова Сокальської районної ради Микола Пасько та голова Сокальської РДА Олег Пелих.

Щодо використання невитребуваних паїв на території Сокальського району спочатку говорив заступник директора ПП «Західний Буг» Юрій Одноріг, далі – заступник начальника відділу Держгеокадастру в Сокальському районі Ольга Луговська. До Ю. Однорога було чимало запитань, але вони стосувались більше доріг, які нищаться через те, що великогабаритні вантажівки їздять дорогами Сокальщини. Зокрема, міський голова Сокаля Вадим Кондратюк та голова фракції «Батьківщина» у Сокальській районній раді Олег Кожушко запитували про те, чи ПП «Західний Буг» збирається ремонтувати дорогу «Сокаль-Стоянів», по якій курсують великогабаритні машини підприємства, які вкрай її понищили. На що представник ПП «Західний Буг» відповів, що у них є дозволи на перевезення таких вантажів, за це вони сплачують податки і не збираються, принаймні, у цьому році ремонтувати дорогу «Сокаль-Стоянів».

Також на нараді розглядали питання «Про облік та збір попередніх даних щодо наявності водних об`єктів на території Сокальського району» (доповідала головний фахівець управління водного господарства Ольга Кравець). А в. о. начальника управління агропромислового розвитку Сокальської райдержадміністрації Олег Тарасюк вів мову про заходи боротьби з борщівником Сосновського та недопущення випалювання сухої рослинності.

Керівники району і виступаючі вітали всіх з прийдешніми Великодніми святами.

Оксана ПРОЦЬ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!