З сесії райради

Про мобілізацію та надзвичайні ситуації

10 липня відбулася колегія Сокальської РДА, на якій розглянули такі питання: «Про хід виконання заходів мобілізації людських і транспортних ресурсів в ході шостої черги мобілізації на території Сокальського району» та «Про посилення протипожежного захисту обєктів, населених пунктів, лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній пожежонебезпечний період 2015 року та готовності до реагування у разі виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій в екосистемах Сокальського району». На колегію були запрошені священики, лісники, правоохоронці. Проводив засідання голова РДА Олег Кожушко.

З першого питання доповів військовий комісар Сокальсько-Червоноградського ОРВК Микола Лисак, наголосивши, що сьогодні, на жаль, ситуація в районі з мобілізацією в критичному стані. А, головне, знизився рівень патріотизму, чимало осіб ухиляються від служби армії і виїжджають на заробітки до Росії – країни-агресора. Він наголосив, що на його думку, причина полягає у свідомості кожної людини – потрібно виконувати свої обов’язки і відповідати за вчинки. М. Лисак також розповів про шосту хвилю мобілізації, назвав місцеві ради, кількість виписаних повісток, оповіщених і прибулих у військкомат.

З цього питання спів-доповідали заступник прокурора Сокальського району Володимир Гриньків та заступник начальника Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області Володимир Звадюк, виступили й священики Роман Синицький, Олексій Яворський, Володимир Жарський, Петро Звір, заступник голови районної ради Володимир Чуб, в. о. головного лікаря КЗСРР ЛО «Сокальська ЦРЛ» Марія Кріль, заступник горлови РДА Анатолій Василишин, сільські голови: 

Тудорковицький – Іван Чернієвський, Варязький – Юрій Городько, Хоробрівський – Володимир Сава та інші. Лейтмотивом було: «Боронити свій край – святий обов’язок», посилювати правову роботу, йти до людей на відкриту розмову, де має бути справедливість, допомагати один одному.

О. Кожушко звернувся до духовенства з проханням: у проповідях на Службах Божих закликати людей, аби вони не були байдужими до захисту Батьківщини.

З другого питання доповів в.о. начальника Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області майор служби цивільного захисту Анатолій Прихідько. Він наголосив, що за перший квартал виникло 105 пожеж (торік за відповідний період було 41), 56 з них – в екосистемах, де горіли суха трава, торф. А це несе негативні наслідки, і потрібно пам’ятати про адміністративну відповідальність. Свою думку з цього приводу висловив і начальник управління агромомислового розвитку РДА Ігор Шайнога.

З цих питань прийняті відповідні рішення колегії.

Василь СОРОЧУК.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.