З сесії райради

Про мобілізацію та екологію

3 квітня відбулося засідання Ради церков району. Члени ради обговорили два питання: про організацію заходів щодо виконання Указів Президента України «Про часткову мобілізацію» та про проведення чергових призовів громадян України на військову службу; про організацію проведення природо-охоронних заходів із залученням закладів освіти, культури, громадських та молодіжних організацій, релігійних громад району. Представники духовенства різних конфесій, медицини, освіти, культури, військкомату, правоохоронних органів засвідчили свою громадянську позицію. Голова РДА Олег Кожушко підкреслив: «не можемо дозволити антиукраїнській пропаганді, яка постійно розкручується, послабити наше прагнення захищати нашу Україну. Кожен, хто йде зараз до війська, воюватиме не за будьякого чиновника, а боронитиме свій край, свій дім, свою родину». Також голова РДА звернувся до духовенства району, щоб активно долучилися до проведення роз’яснювальної роботи серед парафіян: не піддаватися на провокації, не вірити усіляким агітаторампанікерам, лжепророкам та іншим українофобам, які намагаються зірвати мобілізаційний процес. Перед присутніми виступили військовий комісар СокальськоЧервоноградського ОРВК Микола Лисак, начальник СДІМ Сокальського РВ ГУ МВСУ Олександр Сідельник, головний лікар району Роман Швед, методист РМК відділу освіти Любов Плюхін, прокурор Сокальської прокуратури Василь Гнатів, начальник відділу у справах молоді і спорту Андрій Мандрик, депутат районної ради, директор ТРК «Сокаль» Микола Пасько та інші. Свою позицію також висловили священики, які були присутні на нараді. Канцлер Сокальсько-Жовківської єпархії о. Роман Синицький зачитав Звернення Синоду єпископів КиєвоГалицького Верховного Архієпископства до священиків УГКЦ про душпастирство в умовах війни. У ньому, зокрема, наголошується, що «Захист Батьківщини – це право і обов’язок кожного свідомого та відповідального громадянина. А визначення доцільності мобілізації, оголошення її та забезпечення мобілізованих усім необхідним для захисту Вітчизни – це компетенція державної влади. У час проведення мобілізаційних заходів у країні потрібно пам’ятати про таке: священики не можуть бути інструментом проведення мобілізації. Водночас вони не сміють закликати до її уникнення, навіть опосередковано. При цьому душпастирі і Церква загалом оточують неустанною молитвою та конкретними справами наших воїнів, людей, постраждалих від агресії, опікуються пораненими, родинами загиблих тощо». 

Звернення щодо мобілізації та строкової служби зачитав Благочинний Сокальського благочиння УПЦ КП протоієрей о. Михайло Гнатів, а також виступили декани УГКЦ Сокальського та Червоноградського деканатів о. Петро Звір та о. Зеновій Буньо, о. Володимир Жарський (УАПЦ), о. Ярослав Лотиш (УПЦ). На нараді був присутній настоятель сокальського храму св. Миколая о. Михайло Назар (УПЦ КП). Рада церков прийняла звернення до громади Сокальщини із закликом стати на захист своєї держави та молитися за мир і злагоду в Україні.

Присутні обговорили питання проведення прибирання та благоустрою в населених пунктах району та про підтримку ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння», яка проводиться під егідою Бюро УГКЦ з питань екології. В рамках цієї акції грекокатолицькі церкви району ведуть боротьбу з підпалами рослинності, пластмасовою цвинтарною атрибутикою, пропагують енергоефективність, насадження парафіяльних садів та парків тощо.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.