З сесії райради

Про збори і податки

Цього разу депутати Сокальської міської ради на X сесії VII скликання розглядали низку питань, які стосувались встановлення зборів і податків, земельні питання, а також про внесення змін до показників бюджету міста на 2016 рік, про внесення змін до рішення сесії Сокальської міської ради від 10.11.2015 р. «Про затвердженя виконавчого комітету Сокальської міської ради», про затвердження перспективної план-схеми оптимізації централізованого тепло-постачання в м. Сокалі на період 2016 р.

Наприкінці розглянули звернення до Верховної Ради щодо не проведення виборів на території Луганської та Донецької області (подав депутат Ігор Кіраль), а також звернення депутата Уляни Покидко стосовно облаштування по вул. Героїв УПА невеличкого продуктового ринку.

Сесія проголосувала за внесення у порядок денний питання, яке запропонував депутат Юрій Ковалик, «Про відміну рішення виконкому «Про затвердження проектної документації на об`єкт «Поточний ремонт сцени на площі Січових стрільців».

Начальник фінансово-економічного відділу Сокальської міської ради Людмила Ділай доповіла «Про внесення змін до показників бюджету міста Сокаля на 2016 рік». 

Щодо встановлення податків і зборів: туристичний збір, збір за місця паркування транспортних засобів, єдиний податок, податок на майно, в частині податку на нерухоме майно, податок на майно (в частині плати за землю), транспортний податок, про пільги щодо сплати земельного податку для фізичних та юридичних осіб депутати були практично одностайні. Правда, дискусія виникла стосовно ставки податку на будівлі промислові та склади, а також бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі та приміщення підприємств побутового обслуговування. Після бурхливого обговорення зійшлися на цифрі 0,15 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня 2017 року.

Про затвердження перспективної план-схеми оптимізації централізованого теплопостачання на період 2016 року доповів директор МКП «Сокальтеплокомуненерго» Володимир Кіпень. Він повідомив, що у цьому році планують стовідсотково відключити від централізованого теплопостачання будинки по вул. Героїв УПА, 28, 58, по вул. Шептицького, 87, вул. Тартаківській, 2, а також по вул. Семенюка, 2 (Сокальський РВК та Головне управління імміграційної служби), але це можливе лише за умови згоди всіх мешканців цих будинків, яка буде зафіксована у заяві. І тоді цю заяву розглядатиме комісія по автономному опаленню при Сокальській міській раді, яка керуючись установчими документами, дає дозвіл на відключення цих будинків від центрального теплопостачання.

Депутат Юрій Ковалик пояснив свою пропозицію стосовно відміни рішення виконкому «Про затвердження проектної документації на об`єкт «Поточний ремонт сцени на площі Січових стрільців», бо, вважає, що цифри у кошторисі на виконання ремонтних робіт сцени завищені, і всі пропозиції є лише від одного підприємця, а, можливо, інші виконали б ці роботи за значно нижчою ціною. Його підтримав депутат Богдан Шклянка. Заступник міського голови Сергій Марчук порівнював згаданий кошторис з іншими, констатуючи, що цифри практично не відрізняються, а нині роботи по ремонту сцени вже ведуться. Про те, що це питання вже на контролі, а оплата відбудеться після прийняття акту виконаних робіт говорив і депутат Віталій Трошин. Після обговорення депутати проголосували за відміну рішення виконкому «Про затвердження проектної документації на об`єкт «Поточний ремонт сцени на площі Січових стрільців».

Дискутували депутати стосовно пропозиції Уляни Покидко, яка запропонувала облаштувати міні-ринок по вул. Героїв УПА, адже там проживає багато мешканців, є чимало пенсіонерів, інвалідів, матерів з маленькими дітьми, яким задалеко ходити в центр на базар. А якість молочних продуктів стихійної торгівлі на лавочках біля будинків ніким не контролюється. До речі, неподалік крамниці «Барвінок» є земельна ділянка міської ради, саме туди виїжджала земельна комісія Сокальської міської ради, яка підтвердила можливість облаштування тут прилавків, проте троє депутатів було проти і вирішили це питання краще вивчити і знайти все-таки шляхи його вирішення.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.