З сесії райради

Про виконання бюджету, програми, відставку уряду

15 грудня відбулася друга сесія сьомого скликання Сокальської районної ради. До порядку денного було внесено дванaдцять питань (одне з них – «Про затвердження нових редакцій Статутів Сокальської дитячої школи мистецтв ім. Віктора Матюка, Великомостівської дитячої школи мистецтв, Белзької дитячої музичної школи» – знято). У роботі сесії взяв участь і виступив народний депутат України Олег Мусій. Він привітав присутніх з обранням депутатами районної ради та висловив впевненість у майбутній співпраці на користь громад, а також коротко розповів про свою роботу у Верховній Раді, про політичну ситуацію в державі, зупинився на роботі уряду, зазначивши його не державну політику.

Далі голова районної ради Микола Пасько та заступник голови районної ради Василь Бойко привітали депутатів, які у міжсесійний період відзначили дні народження (Олег Криштоф, Віктор Притулко, Оксана Береза).

Було обрано лічильну та мандатну комісії.

Питання «Про виконання районного бюджету Сокальського району за 9 місяців 2015 року» доповіла начальник фінансового управління РДА Галина Леонова. Вона, зокрема, зазначила, що «до загального фонду районного бюджету за звітний період при планових призначеннях 49826,7 тис. грн. надійшло 65491,2 тис. грн. податків і зборів. Це становить 131,4% планових призначень на дев’ять місяців.

У розрізі податків та зборів план по доходах виконано: по податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств комунальної власності, частини чистого прибутку підприємств, що належать до комунальної власності, орендної плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого нерухомого майна. 

У структурі доходів районного бюджету найбільшу питому вагу (99,7%) складає податок на доходи фізичних осіб, якого за звітний період надійшло в сумі 65287,8 тис. грн., що становить 131,5 відсотка планових призначень. Резервом надходжень даного податку є погашення недоїмки та по заробітній платі підприємств району. Станом на 1 жовтня ц. р. недоїмка підприємств району по податку на доходи фізичних осіб складає 6978,0 тис. грн., заборгованість по заробітній платі становить 24400 тис. грн., а це близько 2800 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб». 

Доповідач відповіла на запитання депутатів Миколи Поліщука, Романа Монастирського, Олега Кожушка.

Інформацію, викладену в доповіді начальника фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Г. Леонової, депутати взяли до відома.
Далі районні народні обранці затвердили Програму підтримки органів виконавчої влади Сокальського району на 2015 рік.

Також більшістю голосів підтримано рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2015 рік» (доп. Г. Леонова). За рахунок перевиконання дохідної частини загального фонду районного бюджету відповідно до висновку фінансового управління виділено кошти на виплату заробітної плати працівникам загальноосвітніх шкіл, працівникам охорони здоров’я, працівникам закладів культури. 

Крім цього, для КЗСРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня» – для проплати за енергоносії – 378000 грн., для придбання кардіографу та дефібрилятора – 100000 грн., за рахунок перевиконання дохідної частини – 49000 грн. та за рахунок перекидки неосвоєних коштів по центру реабілітації дітей інвалідів – 51000 грн. Виділено додаткові кошти (424000 грн.) для КЗСРРЛО «Сокальська ЦРЛ» на медикаменти та перев’язувальні матеріали. 
Для відділу культури виділено кошти для проплати енергоносіїв (85000 грн.), а для Белзької пожежної команди – для виплати індексації працівникам за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету в сумі 44520 грн., та за рахунок перекидки коштів з капітальних видатків установи – 10000 грн.

Виділено додаткові кошти для забезпечення обладнанням навчальних приміщень та необхідності облаштування дошкільних груп Борятинського НВК «ЗШ І-III ст. – дитячий садок» та Опільського НВК «ЗШ I ст. – дитячий садок».

За рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету станом на 1 жовтня 2015 р. виділити кошти в сумі 500000 грн. на виконання Програми підтримки органів виконавчої влади Сокальського району.

Депутати також врахували пропозиції та поправки Романа Монастирського та начальника фінансового управління Галини Леонової, і в цілому за це питання проголосувало тридцять три народні обранці.

Сесія надала дозвіл на оренду приміщень та внесла зміни до рішення Сокальської районної ради від 11 червня 2015 року №695. 

Розглянуто питання «Про внесення до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо голови Сокальської районної державної адміністрації». Голова районної ради Микола Пасько наголосив, що райрада зацікавлена у призначенні голови РДА, а сама процедура записана в Законі «Про місцеве самоврядування». Р. Монастирський зазначив, що завчасно внесли це питання в порядок денний, адже голова Львівської ОДА Олег Синютка запровадив відкриті конкурси на посади голів районних державних адміністрацій в області, створена відповідна комісія, яка має прийняти правильне й виважене рішення. Є декілька претендентів. Свої думки також висловили Олег Кожушко, Ігор Хом’як, Ігор Гуз.

Перед депутатами виступив один з претендентів на посаду голови РДА Олег Фенчин, котрий розповів про себе й своє бачення соціальноекономічного розвитку району, відповів на запитання депутата обласної ради Сергія Касяна, районної

– Олега Кожушка, Ігоря Хом’яка.

Згідно з регламентом було створено тимчасову лічильну комісію та проведено таємне голосування. Голова цієї комісії Петро Андрущак доповів результати голосування: виготовлено бюлетенів – 37, взяло участь у голосуванні – 27 депутатів, не використано бюлетенів – 10, недійсними визнано три, «за» кандидатуру Олега Фенчина проголосувало 24 депутати. Сокальська районна рада вирішила внести до Кабінету Міністрів України пропозицію щодо призначення на посаду голови Сокальської РДА Олега Фенчина.

Депутати затвердили Програму забезпечення виконання судового рішення по відшкодуванню коштів громадянам Матвіїв Р. Я. та Матвіїв В. П.
Депутати також одноголосно прийняли рішення надіслати звернення до Верховної Ради України з вимогою розглянути питання відставки уряду під керівництвом А. Яценюка за підсумками року його діяльності за провальну соціальноекономічну політику, захист інтересів олігархів, небажання боротися з корупцією.

У розгляді запитів, звернень були озвучені, зокрема, такі: до ТзОВ «LEONI Wiring Systems UA GmbH» щодо зацікавленості у розміщенні заводу у Сокалі; до Президента України та голови Львівської ОДА – щодо кандидатури на посаду голови Сокальської РДА Олега Фенчина; до депутата обласної ради С. Касяна, Сокальської РДА – щодо створення територіальних громад у районі. Чимало запитів та звернень стосувалось катастрофічного стану доріг, зокрема, С141611 «Шарпанці–Тартаків», С141608 «Спасів–Смиків–Княже» та ін.

На цьому друга сесія завершила свою роботу.

Наш кор.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.